Fahir'in Vergi Videosu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Keşke adil bir vergi sistemi olsa da az kazanan az çok kazanan çok ödese.ticari plaka sahiplerine ÖTV siz araç imkanı verildi .adamların milyon TL lik plakalari var ÖTV siz araba alıyor.benim zar zor 45-50 bin TL ye 0 araç alacak vatandasimdan %45 ÖTV aliniyor tabi birde bu ÖTV nin KDV si.kelimeler kifayesiz.

Son düzenleme:

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Bu ülkede kendi düşüncenizi söylediğiniz veya hoşunuza gitmeyen bir şeyi belirttiğiniz zaman bir aralar Kürt oluyordunuz sonradan PKK lı olmaya başladınız şimdilerde de FETÖcü oluyorsunuz yani doğru söyleyeni 9 köyden kovuyorlar yetmiyor vatan haini sıfatı yiyorsunuz.
Adam demiş ki ''ben zaten mustang istemiyorum kaç kişi mustanga biniyor, benim için corolla tam bir aile arabası onu alırım ve çoğu insan böyle yapıyor'' bakın adam aldığı corollanın da yarısından çoğunun vergi olduğunu bilmiyor, bunun farkında değil ya da görmezden geliyor.
Sanki onları biz seçmemişiz de onlar bizi seçmiş gibi bir algı oluştu artık ülkede, ben iyice bunaldım artık

Son düzenleme:

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Bu vergilerle yerli araca zemin hazırlanıyor olabilir eğer o işi beceremezlerse yazık vatandaşın haline 100 bin tl ye polo almak zorunda kalacak. O kadar seçim malzemesi yaptıkları yerli aracı yapamamalarida yavaş yavaş akp hükümetinin sonunu getirecektir. Eğer yaparlarsa ve o aracı yurt dışına ihraç edebilirlerse o da ülkenin gidişatına olumlu etki edecektir diye düşünmekteyim

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
İşin içinde olduğumdan asıl can sıkan durumu anlatayım. Şuan çalıştığımız Tekirdağ'ın bir ilçesinde yapılan konut projesinde 60 daire var. %40 arsa sahibi, %60 müteahhit payı var var. Yani zamanında dedesinin/babasının hasbelkader aldığı arsadan 24 daire sahibi olacak bu arsa sahipleri. Tanesini 350.000 tlden satsalar 8.4 trilyon para eder. Emek vermeden, ter akıtmadan kazanılan 8.4 trilyon para. Sizin havadan gelen 8.4 trilyon paranız olsa ne yaparsınız? Fakirler ölsün, Mustang'den selamlar...:cool:

emre16

Panpa
8 Eyl 2016
1,607
4,922
4,070
28
Aydın / Bursa
Marka
Renault
Videoyu paylaşan sayfaların altına gelen yorumlardan biri ;
mknZJ2.jpg

Hadi herkes C segmenti arabalarını satıp 300 dolar taksitle 5 lt Mustang alsın .

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Videoyu izlemedim, bu konuda yazılanları görünce izlemekten de vazgeçtim. Sinirlenmek istemiyorum, zira @maximaorhan 'ın dediği gibi videoların altındaki yorumlar falan yeterince çıldırtıyor :))

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bana da yaş gibi geliyo , yandaş olanlar bile göstermelik alırlar o aracı
Bide şöyle bir sorun var. Bir çok kişi yerli otomobil yapılırsa vergiden düşülecek diye düşünüyor. Bu bir kere imkansız. Çünkü yerli de olsa bir marka için avantaj sonuçta. Şimdi bunu diğer satan ülkeler öğrense sen bize vergi koyuyorsun ama kendi arabana koymuyorsun o zaman bizde senin arabalara özel vergi koyuyoruz o zaman dese yurtdışı satışları da biter.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Bide şöyle bir sorun var. Bir çok kişi yerli otomobil yapılırsa vergiden düşülecek diye düşünüyor. Bu bir kere imkansız. Çünkü yerli de olsa bir marka için avantaj sonuçta. Şimdi bunu diğer satan ülkeler öğrense sen bize vergi koyuyorsun ama kendi arabana koymuyorsun o zaman bizde senin arabalara özel vergi koyuyoruz o zaman dese yurtdışı satışları da biter.
Haklısın ama yerli araba elektrikli olacak diye biliyorum. Haliyle elektrikli araçlarda ÖTV en fazla %8 dolaylarinda geziyor ondan dolayı vergi avantajına sahip olacaklar.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,066
3
15,354
5,720
27
Istanbul
Marka
Honda
Bir yorum gördüm bugün bu video ile alakalı Facebook'da.

Adam doğan alın binin, hem ucuz hemde yedek parçası pahalı değil diyordu. Ciddi ciddi altındaki cevaplara yanıt veriyordu. Profiline girdim, sonra yadırgamadım.

Neden bu kadar sevilmeyi seviyoruz ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,258
45,881
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Doğru söylüyorsun valla abi yakında maalesef onunda ayıkacaklar :(:mad:.
Hiç kaçarı yok hemde.. Diyorum ya devlet, tekelci zihniyetiyle yönetilen bir ticarethane gibi. Para eden, edebilecek olan her sektöre el atıp en yüksek vergi gelirini elde etmeye çalışıyorlar. Çünkü çark başka türlü dönmüyor. Şu vergiler olmasa kimse bir yere adım atamaz çünkü bozuk olan ekonominin son çaresi bu vergiler. Adamlar siyasetçi olmuş ama vergi ile devlet yönetiyorlar. Bunun için okul okumaya mı gerek var, Ekonomi Bakanı olmaya mı gerek var ?

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Haklısın ama yerli araba elektrikli olacak diye biliyorum. Haliyle elektrikli araçlarda ÖTV en fazla %8 dolaylarinda geziyor ondan dolayı vergi avantajına sahip olacaklar.

1. o bütün elektrikli araçlarda olacak yani öyle rakiplerine göre avantaj değil içten yanmalı motorlara göre avantajlı o ayrı konu.
2. si de elektrik olayı. Bu epsilon platformu bu iş için bu kadar uygun olsa Gm kendisi de kullanırdı sanırım. Desen ki Ampera var o delta 2 platformunda geliştirdi. Ya da başka bir örnek vereyim belki haberlerde görmüşsündür Nevs firması elektrikli Saab 9-3 yapacak (aynı zamanda epsilon platformunu kullanan bir araba) bu elektrikli-hybrid saab 9-3 için phoeniX isimli bir altyapı kullanacaklarmış. Yani anlayacağın Nevs bile epsilon platformunu denemedi.
Eğer yerli otomobillerde gm epsilon platformu kullanılmıyor sadece saab-cadillac gövdesiyle apayrı bir altyapı varsa bilemem.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,258
45,881
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aktroller Fahir'i hedef almazlarsa iyidir..
Alırlarsa alsınlar abi zaten fiyatlar böyle devam ettiği müddetçe Fahir'in içinde bulunduğu otomobil magazinciliği de yalan olacak. Adam işini yapamayacak zaten. Otomobil magazinciliği tüketiciye yarardan çok şov amaçlı bir sektör haline gelecek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım