Focus RS hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tayfun.O

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2016
15
1
595
Allah aklı fikir versin ne diyim. Vututu bile takipçi kasmak olarak adlandırılıyor.
ne olabilir başka :D Kurumsallaşmış ÜT başka bir şey değil .

ayıca 210 spin attım falan demesi yok işte 200'le viraj döndüm hepsi hikaye 67 km hızla arabaya zorla spin attırdı tebrik etmek lazım. turbo S videosnu tekrar izle ve izlerken gözlerine bak kendinin bile alamayacağı vrajları bala (Argo/kufurlu icerik duzenlendi) döndü . hatta bi ara fren basarken inledi resmen :D bu adam çıkıp tek hamle ile viraj aldım diyor gülerler adama . Hiç sanmıyorum ama 15.08 ve 18.40 lardan itibaren izle belki dediklerimi anlarsın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tayfun.O

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2016
15
1
595
Aynen öyle uzatmanın bir alemi yok.
sen bana 90 la giden arabayı p ye takmayı açıkla. çocuğun bildiği hataları yapıyor ve ruh oluyor. Bir araçın test noktası hiç bir zaman elfo çekim şöyle yan verim olmamıştır. Ha bu adama şoför diyorsanız. Ya şoför görmediniz ya da ehliyetiniz dahi yok

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör

ayıca 210 spin attım falan demesi yok işte 200'le viraj döndüm hepsi hikaye 67 km hızla arabaya zorla spin attırdı tebrik etmek lazım. turbo S videosnu tekrar izle ve izlerken gözlerine bak kendinin bile alamayacağı vrajları bala g*te döndü . hatta bi ara fren basarken inledi resmen :D bu adam çıkıp tek hamle ile viraj aldım diyor gülerler adama . Hiç sanmıyorum ama 15.08 ve 18.40 lardan itibaren izle belki dediklerimi anlarsın.

Daha iyi kullanıyorsan seni alalım piste hocam buyur hiç çekinme. İnsanlar bişey başardığı zaman bir kere olsun tebrik etmeyi öğrenebilsek keşke milletçe ama biz öğrenmek yerine kıskanıp haset ediyoruz.

Tayfun.O

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2016
15
1
595
Valla beni tech turkey den gönderip şunaları bir güzel çatur çutur laf sok demediler. Kendim Ande bir şeyler yazmaktı.

olayın kopuş noktası sizin saçma sapan yok focus rs de bir şey var diyip arabaya bok atmanızdı.

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
Valla beni tech turkey den gönderip şunaları bir güzel çatur çutur laf sok demediler. Kendim Ande bir şeyler yazmaktı.

olayın kopuş noktası sizin saçma sapan yok focus rs de bir şey var diyip arabaya bok atmanızdı.
Tamam hocam uzatmayalım. Forumdayız herkese saygılı olalım. Uzatmadan konuyu kapatalım.

Tayfun.O

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2016
15
1
595
Daha iyi kullanıyorsan seni alalım piste hocam buyur hiç çekinme. İnsanlar bişey başardığı zaman bir kere olsun tebrik etmeyi öğrenebilsek keşke milletçe ama biz öğrenmek yerine kıskanıp haset ediyoruz.

Spin atmamak için mi çıkayım piste yoksa atmak için anlamadım hangi koşulda tebrik ediceksin beni

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör

Sanki laf soktunuz da çatur çatır laf sok diyorsunuz. Ayrıca aracın arka diferansiyelinde aşırı ısınma sıkıntısı var. Bunla tabiki alakalı değil kazalar. Şu da var o ithamları esprili bir biçimde söyledik.

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
Sanki laf soktunuz da çatur çatır laf sok diyorsunuz. Ayrıca aracın arka diferansiyelinde aşırı ısınma sıkıntısı var. Bunla tabiki alakalı değil kazalar. Şu da var o ithamları esprili bir biçimde söyledik.
Aynen o ısınma sıkıntısı da kötü bir durum. Erken makyaja girip dillere kazalarla değilde müthişliğiyle destan bir Focus RS gelmesi lazım bence şuan.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26

Abi arabaya bok atmadim ben zaten sonraki gonderimde de bahsettim ben arabayi cok seviuorum hani butun bu dusuncelerime ragmen cok seviyorum gelecegin klasigi her gecen gun deger kazanacak bir araba bok attigimoz falan yok ama mclaren bile mesela mp4-12c ilk ciktigi camanlar susp ve diferansiyel kontrol sorunlari vardi hatta bunu FG da tiff amcamiz dile getirmisti ama sonradan sonraya ufak gunvellestirmelerle deli bi makina oldu

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW

ayıca 210 spin attım falan demesi yok işte 200'le viraj döndüm hepsi hikaye 67 km hızla arabaya zorla spin attırdı tebrik etmek lazım. turbo S videosnu tekrar izle ve izlerken gözlerine bak kendinin bile alamayacağı vrajları bala g*te döndü . hatta bi ara fren basarken inledi resmen :D bu adam çıkıp tek hamle ile viraj aldım diyor gülerler adama . Hiç sanmıyorum ama 15.08 ve 18.40 lardan itibaren izle belki dediklerimi anlarsın.

Mesajınıza pek anlam veremedim, orada normalde böyle kullanılır diye ders veren yok. Sürüş limitlerini zorlayıp limit ötesindeki davranışları göstermek istiyor. Eğer drift tepkileri nasıl, virajda gaza oturunca ne yapıyor gibi soruları cevaplamaya çalışmasa spin atmayacağı aşikar ki "pistte yapılmayan" testlerin viraj kısımlarını izlerseniz kim ne kadar şoför görürsünüz. Derseniz ki arabanın limitleri öyle zorlayarak öğrenilmez başka bir yolu var paylaşırsınız bizimle biz de öğrenmiş oluruz.

Tayfun.O

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2016
15
1
595

Bir öylesiniz bir böyle şimdi de kaza suçlusu and mi oldu hayırdır. Kesin vutututut yapmadan virajı aldı. Çünkü ruh yoktu RUH!!!!1!!!11

Tayfun.O

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2016
15
1
595
Mesajınıza pek anlam veremedim, orada normalde böyle kullanılır diye ders veren yok. Sürüş limitlerini zorlayıp limit ötesindeki davranışları göstermek istiyor. Eğer drift tepkileri nasıl, virajda gaza oturunca ne yapıyor gibi soruları cevaplamaya çalışmasa spin atmayacağı aşikar ki "pistte yapılmayan" testlerin viraj kısımlarını izlerseniz kim ne kadar şoför görürsünüz. Derseniz ki arabanın limitleri öyle zorlayarak öğrenilmez başka bir yolu var paylaşırsınız bizimle biz de öğrenmiş oluruz.

Viraj kısmını izlediğimin için diyorum ya kendinden emin değildi o virajı alırken. Anlıdaki damara bakın bağımsızlığını ilan etti. Bir yerde de durmicak sandı inleme sesi geldi :D

El freni çeken adam usta ise kesik şahinliler Colin Mcrae mu oldu şimdi :D

size limit işini şöyle anlatayım yazdım ama görmediniz... (Argo/kufurlu icerik duzenlendi).....
Limitlerini görüp napıcan sende RS i alıp 8. viraja mı koşacaksın . Hangi sürdüğün arabanın sahip olduğun arabanın limitini merak ettin. Araba sürerken ben böyle viraja girersem patlarım demiyorsan veya bu hız bu viraj için yeterli demiyorsan ehliyetini yak

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,245
45,845
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Otomobil ile ilgili tartışmaların bu kaza için gereksiz olduğunu düşünüyorum. Zira herhangi bir görsel görmedik, herhangi bir bulgu da yok elde. Şöyle olmuştur, böyle yapılmıştır gibi yorumlar hep askıda. İnceden yağış var, yerler ıslak.. Daha aracın kaza sırasında hangi modda kullanıldığını bile bilmiyoruz ( drift mode olmadığı söylemlerden belli). Ama track mi, normal mi, race mode mu hangisi ? Viraja giriş hızı nedir ? Araç gerçekten fazla mı zorlandı ? vs. bunları görmeden, bilmeden tartışmak mantıksız. Çünkü hepsi havada kalıyor. O yüzden geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın, herkesin başına gelebilir demek daha doğru.

Tayfun.O

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2016
15
1
595
Otomobil ile ilgili tartışmaların bu kaza için gereksiz olduğunu düşünüyorum. Zira herhangi bir görsel görmedik, herhangi bir bulgu da yok elde. Şöyle olmuştur, böyle yapılmıştır gibi yorumlar hep askıda. İnceden yağış var, yerler ıslak.. Daha aracın kaza sırasında hangi modda kullanıldığını bile bilmiyoruz ( drift mode olmadığı söylemlerden belli). Ama track mi, normal mi, race mode mu hangisi ? Viraja giriş hızı nedir ? Araç gerçekten fazla mı zorlandı ? vs. bunları görmeden, bilmeden tartışmak mantıksız. Çünkü hepsi havada kalıyor. O yüzden geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın, herkesin başına gelebilir demek daha doğru.
Araba güven verdi bende bastım gaza diyen biri sence 20 ile mi döndü o virajı ve bundan önceki videolarında elfo çekmediği yeer yok bunu marifet sanan aranızda çok :D kazanın nasıl olduğu belli
Yağış mevzuna gelin daha erken yapsın freni veya o kadar basmasın. Hangi mode olursa olsun ben şoförüm diyip araba boş kalmasın muhabbetine girip o turu atmayacak kiralık araba mı araç boş kalmasın nedir?

demek ki neymiş 5 yıl esp kapalı m5 sürmek bi (Argo/kufurlu icerik duzenlendi) yaramıyor muş fazla didinmenin manası yok yapılan açıklama her yönüyle tutarsız. 210 spin atıyorum. 250 ile viraj aldım tek hakaretle kurtardım bu nfs de bile olmaz :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,245
45,845
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Araba güven verdi bende bastım gaza diyen biri sence 20 ile mi döndü o virajı ve bundan önceki videolarında elfo çekmediği yeer yok bunu marifet sanan aranızda çok :D kazanın nasıl olduğu belli
Yağış mevzuna gelin daha erken yapsın freni veya o kadar basmasın. Hangi mode olursa olsun ben şoförüm diyip araba boş kalmasın muhabbetine girip o turu atmayacak kiralık araba mı araç boş kalmasın nedir?

demek ki neymiş 5 yıl esp kapalı m5 sürmek bi b*ka yaramıyor muş fazla didinmenin manası yok yapılan açıklama her yönüyle tutarsız. 210 spin atıyorum. 250 ile viraj aldım tek hakaretle kurtardım bu nfs de bile olmaz :D
Birileri senin şoförlüğünü eleştirirse sen de onlarınkini eleştirirsin. Üstelik eleştiren kişilerin ' kullanmayı bilmiyor, böyle araba sürülmez ' diyebilmesi için önce kendilerinin bu noktada bir yere gelmiş olması lazım. Benim amacım x veya y kişisini, kurumunu, oluşumunu savunmak yahut yermek değil. Ama birine araba kullanmayı bilmiyor diyorsam önce kendi durumuma, sürüş tecrübeme bakmam gerekir öyle değil mi ? Sizler şimdi birisine kullanmayı bilmiyor dediğinizde bu şahsi fikrinizdir ama genel geçer bir fikir olarak kabul edilmesi için sizlerin de profesyonel sürücü olmanız gerekli. Böyle bir yetkinliğiniz olmadan, karşınızdaki kişiyi rencide edecek şekilde eleştirirseniz, ' nfs oynayanlar beni eleştiriyor ' tarzında alaycı bir yazıyı da hiç kusura bakmayın hak etmiş olursunuz..
İnsanlar tanık olmadıkları, şahit olmadıkları, hakkında pek detay bilmedikleri şeyler üzerinden yorum yapmaya pek hevesli oluyor. Kazayla ilgili bir sürü değişken olabilme ihtimaline rağmen ' mevzu basit işte, her şey belli ' tarzında yorum yapmak sizce de biraz haksızlık olmuyor mu ?
Ben arabanın bir suçu olduğunu düşünmüyorum, ama and'ın da suçu var diyemiyorum. Çünkü buna karar vermek için sizlerin, benim ya da hepimizin elinde belli bilgiler ve veriler olması gerekli. İhtimaller üzerinden yorum yapılır, tahmin yürütülür, kesin karara varılmaz.

Son düzenleme:

BlackBeast

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
68
38
970
İstanbul

demek ki neymiş 5 yıl esp kapalı m5 sürmek bi b*ka yaramıyor muş fazla didinmenin manası yok yapılan açıklama her yönüyle tutarsız. 210 spin atıyorum. 250 ile viraj aldım tek hakaretle kurtardım bu nfs de bile olmaz :D
'Araba boş kalmasın' diye bir şeyin olmadığını And anlattı zaten, bari okuyup gel.Ayrıca 250 ile aldığı virajın videosu var hiç değilse.Sende de öyle bir video varsa göster,ustalığını kanıtla,öyle eleştir.Adamlar uzatma diyor hâlâ laf atıyorsun.Beğenmiyorsan ya düzgün bir şekilde eleştir,ya da git.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım