Ford Ranger Wildtrak vs VW Amarok V6| KARŞILAŞTIRMA

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan alfhonso
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Abi en efsanevi pick up burada. Top gearda efsane oldu bu zaten, Jeremy neler yaptı neler ona rağmen direndi çalıştı :D
Artık o hale gelmiş ki markası belli olmuyor :D, Toyota Hilux kendileri.
hilux_invincible_a.jpg
Toyota-Top-Gear-2.jpg
Eski japonlarla dalga geçilmez.

Sinan bey in dsg yorumuna and bey öyle bir baktı ki hiç katılmadı belli :D
yalnız bazıları VW dizel hilesi yaptı vw motor yapamıyor vw böyle vw şöyle vw motorları çöp dedi teste geldi :D bmw den sonra kullandığım en iyi dizel motor diyor adam :D ormana giderken özellikle kamp yaparken offroad yaparken %100 ranger o arkadaki priz felan on numara detaylar onun dışındakiler amarok

Karşılaştırma güzel olmuş ama daha çok off road kapışma sahnesi izlemek isterdim. Birde Amarok V6 yanlamıyor dediler ama esp kapa direksiyonu kır gaza çök makine anında yanlamaya başlıyor. Özellikle yan yan döndüğümüz bir kavşak bile vardı. @gtepro ve @cingoz debriyaj o anları bilir.
yol tutuş amarok daha iyi ve çamurlu yollarda rampayı amarok daha iyi çıkıyor ama ranger daha UYGUN offroada

Ben ikisini de tercih edemiyorum açıkçası. Pick up'lara karşı zaten pek ilgim yoktur ama benim pick up anlayışımda bu işin ustası amerikanlar olduğu için sanırım seçeceksem de amerikan pick up seçerim. Ford amerikan ama ranger Ford Avrupa'nın ürünü yanlışım yoksa. Şimdi bir F-150'de Ford, Ranger'da Ford ama aralarında çok fark var yani. O yüzden ranger'ı pek amerikan göremiyorum.
ya o F-150 Şu tank gibi olan dimi ama oda çok pahalıdır ya :D ben kamp yapmak için offroad için ranger diyorum o arkadan çekiş olabilmesi vs çok güzel direk aklımı çeldi

Vagcı olarak geyik başlığında da konuştum burada da konuşayım. Amarok motor, şanzıman, yalıtım ve yol tutuş olarak daha iyi olduğu belirtildi. Arazi olarakda Amarok dendi ama Ranger bu konuda daha fazla opsiyon sunuyor ve buna katılıyorum o yüzden arazi konusunda Ranger diyorum ayrıca donanım olarak da baya iyi fakat Amarok'un kulislerde Aventura donanım secengine 1 2 ay sonra sahip olacağını ve donanımın ACC, 20inç jantlar, elektrikli masajlı deri koltuklar, renkli sürücü bilgilendirme ekranı ve arka roll barlara sahip olacağı konuşuluyor. Fakat iş kalan kısma gelince Amarok Ranger'dan daha başarılı. Sırf motor-şanzıman ikilisi için dahi Amarok tercih sebebi olabilir. Amarok şaka makinesi niyetine dahi kullanılabilir. Kısacası ben AMAROK alırdım. Şimdi birazdan başlanır burayi VAGcı bastı auuvvvv diye.

abi sonda 14bin TL Farkı duyunca one ya dedim donanımı olsa biraz tamam dicemde o kadar donanım eksiğine rağmen 14bin TL fark ama yinede amarok

Vagcı olarak geyik başlığında da konuştum burada da konuşayım. Amarok motor, şanzıman, yalıtım ve yol tutuş olarak daha iyi olduğu belirtildi. Arazi olarakda Amarok dendi ama Ranger bu konuda daha fazla opsiyon sunuyor ve buna katılıyorum o yüzden arazi konusunda Ranger diyorum ayrıca donanım olarak da baya iyi fakat Amarok'un kulislerde Aventura donanım secengine 1 2 ay sonra sahip olacağını ve donanımın ACC, 20inç jantlar, elektrikli masajlı deri koltuklar, renkli sürücü bilgilendirme ekranı ve arka roll barlara sahip olacağı konuşuluyor. Fakat iş kalan kısma gelince Amarok Ranger'dan daha başarılı. Sırf motor-şanzıman ikilisi için dahi Amarok tercih sebebi olabilir. Amarok şaka makinesi niyetine dahi kullanılabilir. Kısacası ben AMAROK alırdım. Şimdi birazdan başlanır burayi VAGcı bastı auuvvvv diye.
o yüzden ben uzaklaşıyorum hadi eyvallah :D ama o donanım gelincede fiyat artıcak :)

abi sonda 14bin TL Farkı duyunca one ya dedim donanımı olsa biraz tamam dicemde o kadar donanım eksiğine rağmen 14bin TL fark ama yinede amarok
Aralık ayı bitti abi bide öyle düşünelim. Şu an ikisi arasında pek bir fark yok hatta Amarok daha ucuz duruyor fiyat listesinde.

ya o F-150 Şu tank gibi olan dimi ama oda çok pahalıdır ya :D ben kamp yapmak için offroad için ranger diyorum o arkadan çekiş olabilmesi vs çok güzel direk aklımı çeldi
Amarok biraz daha suv vari bir hava veriyor, ranger da çantayı, tulumu, çadırı alıp 1 aylığına dağların yüksek tepelerinde kampa giden tiplere hitap ediyor gibi. İki aracın da kendilerine göre bir kullanıcı kitlesi var. Dediğim gibi pek pick up'lara ilgim yok. Ama F-150 tarzı pick up'ları seviyorum, değişik bir havası var.
2016-ford-f-150_100519718_h.jpg indir.jpg

Amarok biraz daha suv vari bir hava veriyor, ranger da çantayı, tulumu, çadırı alıp 1 aylığına dağların yüksek tepelerinde kampa giden tiplere hitap ediyor gibi. İki aracın da kendilerine göre bir kullanıcı kitlesi var. Dediğim gibi pek pick up'lara ilgim yok. Ama F-150 tarzı pick up'ları seviyorum, değişik bir havası var.
Ekli dosyayı görüntüle 3134 Ekli dosyayı görüntüle 3135
Bunun farları benim bacağım kadar varmıdır ya :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...