Geyik Başlığı 2

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Berkin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sunroof u beni bir ince tedirgin etmiyor değil. Tıkırdar mı, mekanizması şöyle böyle yapar mı... Meşhur mevzudur, fitilleri sıkışıp durur onların, öyle bir durumda su sızdırıp pırıl pırıl tavan döşemesinde çay lekesi yapar mı... Aynen yukardaki bakışı atıyorum sunroof dedin mi.
Ama bakımı ucuz değil, normal fiyat. 2 yıl öncesinde Ford'un çektiği fiyat kadar.
Neye göre normal dersen, dışarıdan kendi arabamın bakımda değişen malzemelerini alayım dediğimde fiyatlarını gözümle görüyorum. Gerçekten çok pahalı değiller, "işçilik dahil" yarı parasına dışarıda hallettirebildiğim şeyler. %70 filan olsa kabul edilebilir de, yarı yarıya çok fark oluyor.

Abi bi sene kadar önce ilk çıktığında alan bi tanıdığım var, sunroof sorunu yaşadığını falan hiç duymadım. 1.4 otomatik benzinli almıştı, tek sıkıntısı önceki arabası 2012 dizel fiestadan fazla yakıyor oluşuydu

15bin bakımı üzerine küçük bir paylaşım yapayım:
VAG TSI bakımı (Leon) - 650 civarı
Ford atm. benzinli - 500 küsür
Opel atm. benzinli - 500 küsür
Hyundai atm. benzinli (i20) - 350 civarı
Fiat Multijet (20bin bakımı) - 450 civarı
Peugeot 1.2 Puretech - 450-500 arası

Aldığım bu fiyatları markaların B ve C sınıfı modeller için almıştım.
berker abi benim corsaya normal 10 bin bakıma gedizler opel servisi 700 tl fiyat verdi bu ay :(

Abi bi sene kadar önce ilk çıktığında alan bi tanıdığım var, sunroof sorunu yaşadığını falan hiç duymadım. 1.4 otomatik benzinli almıştı, tek sıkıntısı önceki arabası 2012 dizel fiestadan fazla yakıyor oluşuydu
O sunroof konusunu birkaç yerde görmüştüm. Basit bir işlemle düzeltilebiliyordu ama yok değil var yani.. :)

Capture+_2017-03-02-18-33-46-1-1-1.png
o_O

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...