Geyik Başlığı 2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
koray bey alfonso bey son mesajımı attım ve ben kimseyi fakir diye aşşağılamadım. konuyu çarptırmayın. son mesajımı okursanız anlatmak istediğim orada yazıyor. hala bana sallamayın lütfen. benim anlattıgım cok baska birşey sizin cımbızla aradan ayıkladığınız şeyler bambaska.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
koray bey alfonso bey son mesajımı attım ve ben kimseyi fakir diye aşşağılamadım. konuyu çarptırmayın. son mesajımı okursanız anlatmak istediğim orada yazıyor. hala bana sallamayın lütfen. benim anlattıgım cok baska birşey sizin cımbızla aradan ayıkladığınız şeyler bambaska.

Valla hocam mevzuyu ordan alıp burdan çevirip öteki taraftan gideriyorsunuz. Size karşı ne dediğimi diyeceğimi deyipte demiyeceğimi bilemiyorum yani. Kendi istediğiniz gibi konuyu çeviriyorsunuz. Cımbızla alıp çektiğimi söylediğniz sözcükler mesajlar içersinde net duruyor. Size daha da cevap vermeyeceğim. Bu kadar insan yanlış ve bi tek siz doğruysanız söyleyecek sözüm yok. Sizi tekrar esefle kınıyorum. Sözleriniz ayıp, utanç verici. İyi akşamlar. Son gönderimdi.

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
pardon ama hala i10 diyorsunuz bende örnek veriyim i10 2014 modeli ncapte 4 yıldız almış benim 2002 model opel corsamda 4 yıldız almış he diyeceksiniz ki testler değişti suan girse alamaz, hayır çarpışma testlerinin yapılış şekli değişmedi. hala 64 ile düz duvara çarpılıyor aşağıda i10 ile opel corsanın kaza rapor pdf'lerini ekliyorum bakabilirsiniz,
i10 kaza raporu link: http://www.euroncap.com/tr/results/hyundai/i10/7868
corsa kaza raporu ise ektedir

Ekli dosyalar

• euroncap_opel_corsa_2002_4stars (1) (1).pdf
    274.7 KB · Görüntüleme: 43

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Ucuz araçlara binilmesin,tehlike yaratıyorlar gibi düşünüyor iseniz cebinizdeki parayla insanlara son nesil güvenli araçlar verirsiniz veya insanların güvenli araçlara ulaşmasını sağlayamayan hükümeti protesto eder insanların daha iyi,güvenli araçlara binmesini sağlamaya çalışırsınız.

İyi arabaya binemeyen trafiğe çıkmasın vb gibi cümleler Bencilliğin zirvesi olsa gerek.Ayrıyeten ülkemizdeki güncel asgari ücrete bakılırsa 10.000 Liralık araca binmek gayet doğal bir durumdur.İmkanı olsa bile kimse fahiş ötv,kdv ile yeni,güvenli araç almak zorunda değildir ve bunu kimsenin eleştirmeye hakkıda yoktur.

Son düzenleme:

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
Ucuz araçlara binilmesin,tehlike yaratıyorlar gibi düşünüyor iseniz cebinizdeki parayla insanlara son nesil güvenli araçlar verirsiniz veya insanların güvenli araçlara ulaşmasını sağlayamayan hükümeti protesto eder insanların daha iyi,güvenli araçlara binmesini sağlamaya çalışırsınız.

İyi arabaya binemeyen trafiğe çıkmasın vb gibi cümleler Bencilliğin zirvesi olsa gerek.Ayrıyeten ülkemizdeki güncel asgari ücrete bakılırsa 10.000 Liralık araca binmek gayet doğal bir durumdur.İmkanı olsa bile kimse fahiş ötv,kdv ile yeni,güvenli araç almak zorunda değildir ve bunu kimsenin eleştirmeye hakkıda yoktur.
e ediyorum zaten eleştiriyorum olmasın diyorum eski olmasın hurdaya gitsin sürüm olcagı icin yenisinin vergisi düşsün diyorum bana yükleniyorsunuz

Son düzenleme:

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
e ediyorum zaten eleştiriyorum olmasın diyorum eski olmasın hurdaya gitsin sürüm olcagı icin yenisinin vergisi düşsün diyorum bana yükleniyorsunuz
Hurdaya gitsin ne demek?Sen insanların refah seviyesini,yaşam kalitelerini yükseltirsen zaten klasik araçlar hariç eski araçlara binen sayısı otomatikmen azalır almanyadaki gibi 10 yıldan sonra insanlar arabalarını bedavaya birine hediye eder,mahalle aralarına bırakıp terk eder,parçalattırır vs vs ama şuan Ülkemizde böyle bir durum yok insanlar 20 Yaşında araçları almak için 1 yıl belki daha fazla çalışıyor.Bu durumda iken senin ''Eski arabalar hurdaya gitsin yeahhh'' ''Eski arabalar beni tehlikeye atıyor yeahh'' deme lüksün yok.Birde şu var refah seviyemiz,alım gücümüz çok yüksek olsa bile dileyen eski aracına biner.Ama klasik olduğu için ama keyif aldığı için ama araca para yatırmak istemediği için..

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Birkaç sayfayı arka arkaya okudum da, biraz acımasız yorumlar olmuş. Türkiye'deki araç stoğu, çeşitlilik bakımından bugün en medeni olarak görülen ülkelerde de var. Bizim buradakiler yan sanayi parçalarla idare ediyorlar, kendi zevklerine göre boya sticker derken görsel "şölen" yaratıyorlar, kaportadaki onarımı macunla bırakıp üstüne boyayı atmayabiliyorlar. Avrupa'da ise aynı araçların bozulan aksamları orijinal parçalarıyla değişiyor, boya ve kaportası cilalı oluyor, aksesuarları minimumda oluyor ve adı "klasik" oluyor. Türkiye'de konu dahilindeki örneklemeden gidersek Şahin var, Broadway var, Toros var, Taunus var. Avrupa'da Fiat Regatta, daha da teneke olanı Fiat Panda, Cinquecento, Renault 5, Renault 12, Otosan üretimi Taunus'tan daha az güvenli olan Ford Fiesta'lar, Opel Kadett, Golf Mk1,Mk2 filan yok mu? Yok diyen olursa yalan söylediğini forumdaki herhangi bir üye de kanıtlayabilir, ben uğraşamam =)
Hollywood filmlerinde salyalarımızı akıtan '67 Shelby Mustang'ler, '71 Dodge Charger'lar, hatta "koç maşallah koç" dediğimiz 2000 model üstü Dodge Ram'lar filan çok mu güvenli?
Ülkemizde trafikteki arabalar emin olun en son sorun. 2 gün önce zifiri karanlık bırakılan, devletin en büyük hizmeti olan bölünmüş yolda (duble yol olarak da bilinir) hatırladığım kadarıyla gecenin 3'ünde yerde arabanın genişliğinde bir parçanın üstünden geçtik ve facianın eşiğinden döndük. Yolda doğalgaz ya da sular idaresinin yaptığı güvenlik önlemleri alınmamış kazı çalışmasının neden olduğu trafik kazasında 1999 yılında dayım vefat etti. Sadece kendi hayatımızdan burada 1dk. içerisinde verebildiğim 2 örnek bunlar. Hepimizin başına gelen ve hepsi ölümcül kaza sebebi olan, jant yamultup lastik patlatan bir sürü olaylar var. Çıtayı iyice yükseğe çıkarıyorum, trafikten 2010 model ve altı tüm arabaları men edersek bile, trafik kazalarının bilançolarında ölüm %5 bile azalmaz.
ben sizinle tartısmıyorum ki. niye tartışayım.....
Çok şükür tartışmamışsınız. Ilımlı yaklaşımınız için teşekkür ederim. :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
pardon ama hala i10 diyorsunuz bende örnek veriyim i10 2014 modeli ncapte 4 yıldız almış benim 2002 model opel corsamda 4 yıldız almış he diyeceksiniz ki testler değişti suan girse alamaz, hayır çarpışma testlerinin yapılış şekli değişmedi. hala 64 ile düz duvara çarpılıyor aşağıda i10 ile opel corsanın kaza rapor pdf'lerini ekliyorum bakabilirsiniz,
i10 kaza raporu link: http://www.euroncap.com/tr/results/hyundai/i10/7868
corsa kaza raporu ise ektedir
Orada kalın kalın işaretlediğim yerde model yılını 2001 olarak düzeltirsek... :D

Bu arada söz konusu model arabanın aynısınden bende de var. Yazın yol ortasında önümdeki yüksek ticari aracın altına alarak paçayı kurtardığı kaçılamayacak kadar kör bir noktada kalan 10'luk gazbetonu sağ ön tekerleğimle vurmak suretiyle patlattım. Arabam havalandı ve 1-2 saniyede tekrar yere oturdu, çok şükür biraz tecrübemle, biraz da arabanın sağlam çıkmasıyla kazasız belasız kontrol edebildim. O anda olayın korkusuyla birlikte paniklemiş 1-2 yıllık sürücü olsam, 2016 model Alman tankı bir arabayla da bariyerden bariyere uçup kaçabilir, 8-10 takla da atabilirdim. :) Yani iş sadece arabada bitmiyor. Yaşadığımız ülkede bilinçaltımızın böyle olaylara hazırlıklı olması gerekiyor.

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Orada kalın kalın işaretlediğim yerde model yılını 2001 olarak düzeltirsek... :D

Bu arada söz konusu model arabanın aynısınden bende de var. Yazın yol ortasında önümdeki yüksek ticari aracın altına alarak paçayı kurtardığı kaçılamayacak kadar kör bir noktada kalan 10'luk gazbetonu sağ ön tekerleğimle vurmak suretiyle patlattım. Arabam havalandı ve 1-2 saniyede tekrar yere oturdu, çok şükür biraz tecrübemle, biraz da arabanın sağlam çıkmasıyla kazasız belasız kontrol edebildim. O anda olayın korkusuyla birlikte paniklemiş 1-2 yıllık sürücü olsam, 2016 model Alman tankı bir arabayla da bariyerden bariyere uçup kaçabilir, 8-10 takla da atabilirdim. :) Yani iş sadece arabada bitmiyor. Yaşadığımız ülkede bilinçaltımızın böyle olaylara hazırlıklı olması gerekiyor.
abi yurt dışında bizimkiler 2002 diye geciyor ondan oyle yazdım :D:D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
tamam da sırf eski metali cürümüş diye olmayacak hızlarda dagılıyor o arabalar. dikkatli olsalar ne yazar ben hapse düştükten sonra. olay dikkatli olmaları değil ki. yasa herkesi korusun diyorum. burda nereye mualif oluyorsunuz anlamadım. ya eski arac kalksın yada yasa benide korısun diyorum. eski araç kalkmıyorsa o zaman belli bir güvenliği sağlamadıkları için bizimde basımızı derde sokmasınlar. madem onlar ölmeyi göze alarak biniyor o zaman bir kaza olursa benımde basımı yakmasın, yasa benide korusun diyorum. ne varki bunda
70-80 ile giderken plaka takıp trafiğe çıkan, muayeneye tabi bir motorlu taşıt olan motosiklete vurursanız, teneke dediğiniz arabalardan daha güvenli olmayacaklardır. O zaman motosikletleri de trafikten men edelim, kafamız rahat olur.

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
o zaman size bir haberim var. böyle yaşamaya devam edeceksiniz. burda hükümeti falanda hiç eleştirmeyin. 40 milyon insan yanlışta burda 3-5 kişimi doğrusunuz sizin mantığınızla. sanki size kendi fikirlerimi empozite etmeye calısıyorum. muhipe de sorsanız aynı şeyleri söyleyecektir. belki daha tatlı dille anlatır ama dediğim şeylere de onay vercektir. cunku kendi fikrimi anlatmıyorum. almanya da dar gelirli yokmu. öğrenci yokmu. orda da var. orada da 1000 euroluk araçlara ihtiyacları olan var. ama alman fakir binmesin hurdaya gitsin diyor. çünkü başkalarını tehlikeye atarsınız diyor. o zaman o halkta sen bize nasıl böyle dersin diye isyan etsin. hükümet kendi halkına diyor işte fakirler binmesin diye. orda gördüğümü size aktarmaya calısıyorum. adamlar böyle yapıyor düşünceleri de bu yüzden diyorum. bu sayede gelimişler bu sayede refaha kavuşmuşlar diyorum siz hala burası türkiye deyip şakşaklıyorsunuz. iki tarafı görüpte siyahla beyazı ayıramayacak kadar salak değiliz çok şükür. bende onlara katılıyorum. sizde ölene kadar bu düzenle yaşamaya devam edin. birgün bir kamyonla bir yayanın aynı yolda karsılasmamasını, aslında öyle bir düzen olmalı ki ikisinin denk bile gelememesini gerektiğini anlarsanız o zaman bunlarda değişir. kırdıysam affola ama herifler sizi öpünce sesiniz cıkmıyor ben ibne deyince kızıyorsunuz. valla benım tuzum kuru. ben istediğim zaman atlar ucağa avrupaya geri dönerim. çiklet parasına porsha da bmw ye de binerim. orada öğrenci halimle mercedes b aldım part time çalışıp. normal hayat kursam neler alırım. buradan evimi arabamı satıp götüreceğim parada cabası. burda daha fazla aydınlatmayada uğraşmam. asıl sorunun yerini göstermekle. yanlıs yere bakmayın demekle. sizde egonuzu tatmin edersiniz ahahaha kerizi kızdırdık kaçırdık diye. sonra zam haberinde 10 kuruşların hesabını yapmaya devam bu kafayla. benım gittiğim yerde de wallperlara baktıgınız araçların suyunu çıkarır millet. hakkatten 6 yılda unutmusum, bizim milleti öpmek lazımmış. ibne deyince kızıyorlarmış. bu foruma da eldeva hadi eyvallah.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
o zaman size bir haberim var. böyle yaşamaya devam edeceksiniz. burda hükümeti falanda hiç eleştirmeyin. 40 milyon insan yanlışta burda 3-5 kişimi doğrusunuz sizin mantığınızla. sanki size kendi fikirlerimi empozite etmeye calısıyorum. muhipe de sorsanız aynı şeyleri söyleyecektir. belki daha tatlı dille anlatır ama dediğim şeylere de onay vercektir. cunku kendi fikrimi anlatmıyorum. almanya da dar gelirli yokmu. öğrenci yokmu. orda da var. orada da 1000 euroluk araçlara ihtiyacları olan var. ama alman fakir binmesin hurdaya gitsin diyor. çünkü başkalarını tehlikeye atarsınız diyor. o zaman o halkta sen bize nasıl böyle dersin diye isyan etsin. hükümet kendi halkına diyor işte fakirler binmesin diye. orda gördüğümü size aktarmaya calısıyorum. adamlar böyle yapıyor düşünceleri de bu yüzden diyorum. bu sayede gelimişler bu sayede refaha kavuşmuşlar diyorum siz hala burası türkiye deyip şakşaklıyorsunuz. iki tarafı görüpte siyahla beyazı ayıramayacak kadar salak değiliz çok şükür. bende onlara katılıyorum. sizde ölene kadar bu düzenle yaşamaya devam edin. birgün bir kamyonla bir yayanın aynı yolda karsılasmamasını, aslında öyle bir düzen olmalı ki ikisinin denk bile gelememesini gerektiğini anlarsanız o zaman bunlarda değişir. kırdıysam affola ama herifler sizi öpünce sesiniz cıkmıyor ben ibne deyince kızıyorsunuz. valla benım tuzum kuru. ben istediğim zaman atlar ucağa avrupaya geri dönerim. çiklet parasına porsha da bmw ye de binerim. orada öğrenci halimle mercedes b aldım part time çalışıp. normal hayat kursam neler alırım. buradan evimi arabamı satıp götüreceğim parada cabası. burda daha fazla aydınlatmayada uğraşmam. asıl sorunun yerini göstermekle. yanlıs yere bakmayın demekle. sizde egonuzu tatmin edersiniz ahahaha kerizi kızdırdık kaçırdık diye. sonra zam haberinde 10 kuruşların hesabını yapmaya devam bu kafayla. benım gittiğim yerde de wallperlara baktıgınız araçların suyunu çıkarır millet. hakkatten 6 yılda unutmusum, bizim milleti öpmek lazımmış. ibne deyince kızıyorlarmış.
Otomobil forumundayız ve bunu dikkate alarak olması gerektiği kadar düzeyde ülkeyi öven de var yeren de var. Fikir özgürlüğüne sağ olsun forum yönetimimiz de fazlasıyla tolerans gösteriyor. Ama böyle edep sınırlarını aşmanız kabul edilemez. Kimseyi aydınlatmaya veya bilgilendirmeye filan çalıştırdığınız da yok, çocuk mu kandırıyorsunuz... Terbiyesizleşmeyin, gidin rüzgarınızı da başka yerlerde estirin.

@Berkinka

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Opel araba yapmayı bıraksın gitsin kumda oynasın dedim mokka x de yaşadıklarımızdan sonra oysaki ben oraya ileride bir gün mokka x alsak nasıl olur düşünceleriyle gitmiştim. Ardından 180 derece döndüm.
''Opel araba yapmayı bıraksın gitsin kumda oynasın''
1403519716_canli-yayinda-caps-lerini-yorumladi-ilber-ortayli-caps-1413691.jpg

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
''Opel araba yapmayı bıraksın gitsin kumda oynasın''
Ekli dosyayı görüntüle 4786
Abi valla gençler doğru demiş. Yıllarca benim için Ford'la denk araba imajı olan markaydı Opel. Adamlar artık leş gibi yapıyorlar arabayı. Tank gibi Rekord'ları filan geçtim, bizim fındık gibi Corsa'ları bile mumla aratıyor yeni nesil araçları. :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım