Geyik Başlığı 2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Satilik ilani :D, adam bu islerle ugrasiyorsa, fark yaratmak istemistir. Tabi birazda Alfa sevgisi bence :D

https://web.facebook.com/groups/839...74480949238424/?sale_post_id=1574480949238424
Bunun ev restaurant mekan vs şeklinde olanlarını görmüştüm ama bu da başka güzel olmuş takdir ettim.

@berkertekin abii gör bunu
Bu sistem 360° yol görüntülerinin çekildiği sistem. Küre şeklinde bir ünite var, 8 tane filan kamera oluyor üstünde. toplamda her yönden kör nokta bırakmadan 360° yi görüntüleyebilecek şekilde kameralar oluyor. Çekimler bittikten sonra uygulaması vasıtasıyla iyi makinalarda bu fotoğraflar işleniyor, birleştiriliyor, bu şekilde kullanıma hazır hale getiriliyor. Fotoğrafların işlendiği programa duruma göre çekimin yapıldığı noktaları 3 boyutta belirtmek gerekebiliyor. Bazılarında gerek olmuyor, kendi algılayabiliyor diye biliyorum.
Biraz gelişmiş sistemlerde fotoğrafla birlikte lazer tarama yapan cihazlar da oluyor. O lazer tarama cihazı, nokta bulutu olarak çevrenin bir modelini çıkarıyor. O zaman bambaşka bir şov imkanı daha sunuyor, etraftaki objelerin cetvelle ölçüsünü almak mümkün oluyor. :D
Tabii 360° yol çekimlerinde bu işlemden önce tek tek bütün fotoğraflarda yüz ve plaka tanıma işlemi yapılması gerekiyor, onlar taranıp bulunup sansürlendikten sonra bu işlemler yapılıyor.
Sadece bir ilçenin bu fotoğraflarının filtrelenerek işlenip bu hale getirilmesi 3 haftayı buluyordu. 3 sene önce :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bu sistem 360° yol görüntülerinin çekildiği sistem. Küre şeklinde bir ünite var, 8 tane filan kamera oluyor üstünde. toplamda her yönden kör nokta bırakmadan 360° yi görüntüleyebilecek şekilde kameralar oluyor. Çekimler bittikten sonra uygulaması vasıtasıyla iyi makinalarda bu fotoğraflar işleniyor, birleştiriliyor, bu şekilde kullanıma hazır hale getiriliyor. Fotoğrafların işlendiği programa duruma göre çekimin yapıldığı noktaları 3 boyutta belirtmek gerekebiliyor. Bazılarında gerek olmuyor, kendi algılayabiliyor diye biliyorum.
Biraz gelişmiş sistemlerde fotoğrafla birlikte lazer tarama yapan cihazlar da oluyor. O lazer tarama cihazı, nokta bulutu olarak çevrenin bir modelini çıkarıyor. O zaman bambaşka bir şov imkanı daha sunuyor, etraftaki objelerin cetvelle ölçüsünü almak mümkün oluyor. :D
Tabii 360° yol çekimlerinde bu işlemden önce tek tek bütün fotoğraflarda yüz ve plaka tanıma işlemi yapılması gerekiyor, onlar taranıp bulunup sansürlendikten sonra bu işlemler yapılıyor.
Sadece bir ilçenin bu fotoğraflarının filtrelenerek işlenip bu hale getirilmesi 3 haftayı buluyordu. 3 sene önce :)

çok keyifli şeyler ya :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
benimde boy 193 kilo 160+ :D
vay arkadas sizden benim gibi 2 tane çıkar net :D messiyle aynı boydayım 170 boy 83 kilo :p
Kendim gibi 2 arkadaş + 1 tane de müdürüm gibi arkadaşla 4 kişilik asansöre 4 kişi binmiştik. 2,5 kata kadar çıkarıp orada motoru yandı sanırım, aşağı salmıştı bizi yere çakılmıştık :D Sonra o korkuyla zemin kat asansör kapısını kırıp koşarak çıkmıştık 6 katı :D
Yani bu sohbetin döndüğü 4'lüyü tecrübe etmiştim yıllar önce, tam olarak 4 kişi olmuyor :)

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Kendim gibi 2 arkadaş + 1 tane de müdürüm gibi arkadaşla 4 kişilik asansöre 4 kişi binmiştik. 2,5 kata kadar çıkarıp orada motoru yandı sanırım, aşağı salmıştı bizi yere çakılmıştık :D Sonra o korkuyla zemin kat asansör kapısını kırıp koşarak çıkmıştık 6 katı :D
Yani bu sohbetin döndüğü 4'lüyü tecrübe etmiştim yıllar önce, tam olarak 4 kişi olmuyor :)
abi iyi ayak bacak bilek kırmadınız, ben aynı olayı yaşadım tek başıma iken asansör motoru gitti ve 2. kattan çakıldım asansör tabanı yapmulmuştu şiddetten tabi benim bilek bir ay kullnaım dışı :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
abi iyi ayak bacak bilek kırmadınız, ben aynı olayı yaşadım tek başıma iken asansör motoru gitti ve 2. kattan çakıldım asansör tabanı yapmulmuştu şiddetten tabi benim bilek bir ay kullnaım dışı :D
Hepimiz sporcu adamlardık, idmanlıydık. Takım arkadaşıydık. Bir sakatlansak takım iptaldi, zaten nüfus az zor takım çıkarıyoruz, iptal olurduk. Benim aklıma geldi dizlerimi kırdım çakılmadan. Herhalde hepimizin aklına aynı şey geldi ki kurtulduk :D:D Asıl şaşırdığım nokta biz o asansör kapısını tekte nasıl kırdık :D

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
beyler ramazan geliyo sahura kadar vakit geçirmelik akıcı güzel bi oyun tavsiyeniz var mı?

Bilgisayarın özellikleri:
6gb ram
1gb gtm 520 ekran kartı
i5 2430m 2.40 boost ile 3.00ghz

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

abi aman diyim Allah korumuş :/

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Hepimiz sporcu adamlardık, idmanlıydık. Takım arkadaşıydık. Bir sakatlansak takım iptaldi, zaten nüfus az zor takım çıkarıyoruz, iptal olurduk. Benim aklıma geldi dizlerimi kırdım çakılmadan. Herhalde hepimizin aklına aynı şey geldi ki kurtulduk :D:D Asıl şaşırdığım nokta biz o asansör kapısını tekte nasıl kırdık :D
aaahhaahahahah abi o can havliyle duvarla kırardım ben :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Sanırım. Ama toplanırken farlar yerli modelden alınmış. Yerlilerde farlar daha ince, altında çıta var, İtalyanların farları daha geniş. Bir de sileceği takmayı unutmuşlar, zahmet olmazsa onu da bi şeyettirirlerse... :)

abi bu sileceği çıkarmak şekil şükül bişey mi :D Hb 206 106 306 golf mk3 falan bi çok arabada arka silecek görmüyom :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım