Geyik Başlığı 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bisikletin selesini kırdım garantiye götürdü babam sele garantiye dahil değilmiş.Bi de normal seyir halinde gidiyordum ya sele masrafı kaçtı bana :(

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kaçan masrafı olsun boşver. Büyük geçmiş olsun. :|
Çok bir para değil sele. Hem kendi rahatına göre seçip alabilirsin de. Seçenekler çok.

Öyle tabii aynı paraya ben de bu araçtan alırım ama 100 hp motoruyla değil. 125'lik motorun gelmesini beklerim. Tüketim olarak da Eren belki daha sıkıştırarak kullanmıştır otomobili ama söylediği tüketim verisini gerçekçi ortalama tüketimmiş gibi lanse etmesi art niyetli bir davranıştı.

Sonuçta adam onu görmüş ve söylemiş derim. Bir ara bende 1.2 cvt li mitsubishi spacestar ile 7 lt altına indiremediğimi söylemiştim ve bir çok kişi tepki göstermişti bana yalancısın o araba rahat 6 yakar diye. Eren'inki de onun gibidir aslında gayet normal sürüşünü yapmıştır ama sürüş tarzı genel olarak serttir.

Ama tabi her ozellestirme bekleme suresine 1 ay katiyor malum vw bekletmesiyle ünlu
Bana gore en guzeli 3 donanim sunulmali. Kisi jant renk secsin olsun bitsin.

Opelde bir renk için 2 ay bekleteceğiz demişti. Sadece vw değil her marka yapıyor. Asıl olay bir çok marka o bekleme sürecinde fiyatı sabitlemiyor en büyük sorun bu bence. Sırf bu yüzden 2004 de 1.6 elegance avensis ten vazgeçmiştik.

Arkadaşlar, 3,9 litre yakan 1,1 litre yeni motor hakkında ne yorum yapardınız :) Gerçekten uzun yolda 3,9 litre benzin yakarmı sizce :9

Hangi sistem ile fabrika verisi ölçülmüş bilmiyorum NEDC mi WLPT mi bilmiyorum ama oradaki testler gibi kullanırsan tutturursun

Sonuçta adam onu görmüş ve söylemiş derim. Bir ara bende 1.2 cvt li mitsubishi spacestar ile 7 lt altına indiremediğimi söylemiştim ve bir çok kişi tepki göstermişti bana yalancısın o araba rahat 6 yakar diye. Eren'inki de onun gibidir aslında gayet normal sürüşünü yapmıştır ama sürüş tarzı genel olarak serttir.
Ben de bundan bahsediyorum.. Öyle bir tüketim verisi elde ettiysen ve insanlara bunu sunuyorsan dersin ki lansman boyunca otomobili oldukça sıkıştırdık, zorladık, hava da sıcaktı ve tüketim değeri bu miktarda dersin. Ama bunu demeyip, gerçekçi tüketim verisi olmadığını söylemeyip, eski fiesta'ya göre fazla yakıyor dersen insanları yanlış yönlendirmiş olursun. Bak Sinan ne yaptı; lansman boyunca 100-110 km kullandık, sıkıştırdık, hava sıcaktı tüketim bu şekilde ama gerçekçi veriyi otomobil teste geldiğinde anlarız dedi. O tüketimi hangi şartlarda elde ettiğini belirtmen gerekiyor. Böyle yapmayınca insanlar zannediyor ki o otomobili aldığım vakit 8,5-9 litre yakacak.

Ben de bundan bahsediyorum.. Öyle bir tüketim verisi elde ettiysen ve insanlara bunu sunuyorsan dersin ki lansman boyunca otomobili oldukça sıkıştırdık, zorladık, hava da sıcaktı ve tüketim değeri bu miktarda dersin. Ama bunu demeyip, gerçekçi tüketim verisi olmadığını söylemeyip, eski fiesta'ya göre fazla yakıyor dersen insanları yanlış yönlendirmiş olursun. Bak Sinan ne yaptı; lansman boyunca 100-110 km kullandık, sıkıştırdık, hava sıcaktı tüketim bu şekilde ama gerçekçi veriyi otomobil teste geldiğinde anlarız dedi. O tüketimi hangi şartlarda elde ettiğini belirtmen gerekiyor. Böyle yapmayınca insanlar zannediyor ki o otomobili aldığım vakit 8,5-9 litre yakacak.

Adamın normal sürüşü odur belki bende onu diyorum :) Bide şunu da eklemek lazım bu araba eskisine göre daha çok yakma potansiyeli var.
1. olarak kullanılan şanzıman tam otomatik. Powershift her kuru çift kavramanın verdiği saçma sapan tepkileri veriyordu ama az yakmasına da baya yardımcı oluyordu. Yenisin 6 ileri tk var daha fazla yaktıracaktır o kesin bir şey.
2. olarakta ağırlık. Bu araba 1250 kiloymuş sinan abinin dediğine göre eski kasa 1122 kiloydu yani araba 130 kiloya yakın ağırlaşmış.

Adamın normal sürüşü odur belki bende onu diyorum :) Bide şunu da eklemek lazım bu araba eskisine göre daha çok yakma potansiyeli var.
1. olarak kullanılan şanzıman tam otomatik. Powershift her kuru çift kavramanın verdiği saçma sapan tepkileri veriyordu ama az yakmasına da baya yardımcı oluyordu. Yenisin 6 ileri tk var daha fazla yaktıracaktır o kesin bir şey.
2. olarakta ağırlık. Bu araba 1250 kiloymuş sinan abinin dediğine göre eski kasa 1122 kiloydu yani araba 130 kiloya yakın ağırlaşmış.
Bu otomobilin tüketimini arttıracak etmenler zaten bunu kabul ediyorum. Nitekim bunun yansıması lansmanda pek sağlıklı şekilde değerlendirilemez. Neticede gerçekçi tüketim verisi dediğimiz şeylerin içinde bu dediğin konu da var. Ama şöyle de bir şey var ki iki otomobil magazincisi lansmana gidip araçları test edip biri 7,5 yakıp öbürü 8,5-9 gibi bir değer yakıyorsa, üstelik Sinan'ı da biliyoruz araçları oldukça zorlamasına rağmen Eren, Sinan'dan daha fazla tüketim elde etmişse bu Eren'in otomobili çoğumuzun sürüşünden çok daha fazla zorladığını gösterir. İşte bu ayrıntıyı testte belirtmen gerekiyor. Bu ayrıntıyı testte belirtmediğin vakit söylenen değer insanların kafasında gerçekçi tüketimi oymuş gibi oluşuyor. And, benim 1.6 tdci focus'a 10 litre yaktırmış. Ben focus'u almadan evvel and'ın testini izlemiştim. Şimdi 10 litreyi hangi şartta yaktığını söylemese bu benim kararımı etkileyebilirdi. Nitekim ben aracı aldım ve 8 litreyi bile göremedim onca zorlamama rağmen.

Son düzenleme:
g9nWk0.jpg
rolls royce dan sonra icine bindigim en muazzam araba bu herhalde

Miss Turkey 2017 kızları. Yorumları alalım.

Ekli dosyayı görüntüle 9285
3 numaralı bayan evlenmek için çok ciddi bir hanıma benzior. hiç cilveli deil gibi soğuk ıyy ama güzel.
4 numaralı bayan çok nazlı kadınlığını kullanan bir dişie benzior. evlenirsen ocağına incir diker feleğin şaşar...
10 numaralı bayan ise herkese mawi boncuk veren kimseye hyr diyemen birine benzio. aşkm berkcann doğm günü war bugün onlarda kalcm der.
12 numaralı da çok öz güvenli ya hem çock yaparm hem kariyer tipi war. fakat sabah kahvaltıları sen hazırlarsın öle biri femınıst gıbı..
18 numaralı bayan adeta bir amazon ormanı gibi yanmayı beklior sanırım.. eğlenilecek kadın...
19 numaralı tatlı çıtır biri arkadaşlarının etksinde kalmış bizim gibi kökü sağlam olan erkekler bu karıyı adam eder...
--19-- seçildi...

Bu otomobilin tüketimini arttıracak etmenler zaten bunu kabul ediyorum. Nitekim bunun yansıması lansmanda pek sağlıklı şekilde değerlendirilemez. Neticede gerçekçi tüketim verisi dediğimiz şeylerin içinde bu dediğin konu da var. Ama şöyle de bir şey var ki iki otomobil magazincisi lansmana gidip araçları test edip biri 7,5 yakıp öbürü 8,5-9 gibi bir değer yakıyorsa, üstelik Sinan'ı da biliyoruz araçları oldukça zorlamasına rağmen Eren, Sinan'dan daha fazla tüketim elde etmişse bu Eren'in otomobili çoğumuzun sürüşünden çok daha fazla zorladığını gösterir. İşte bu ayrıntıyı testte belirtmen gerekiyor. Bu ayrıntıyı testte belirtmediğin vakit söylenen değer insanların kafasında gerçekçi tüketimi oymuş gibi oluşuyor. And, benim 1.6 tdci focus'a 10 litre yaktırmış. Ben focus'u almadan evvel and'ın testini izlemiştim. Şimdi 10 litreyi hangi şartta yaktığını söylemese bu benim kararımı etkileyebilirdi. Nitekim ben aracı aldım ve 8 litreyi bile göremedim onca zorlamama rağmen.

O konu da sonuna kadar haklısın. Belki belirtmeyi unuttu art niyet aramak istemedim. Adam koyu seatcı ve kendisininde leon'u ondan seat ile ilgili yaptığı yorumları çok ciddiye almıyorum.

O konu da sonuna kadar haklısın. Belki belirtmeyi unuttu art niyet aramak istemedim. Adam koyu seatcı ve kendisininde leon'u ondan seat ile ilgili yaptığı yorumları çok ciddiye almıyorum.
O bakımdan böyle konuşuyorum zaten. Sadece tüketim konusunda böyle bir söylemde bulunmuş olsa dediğin gibi es geçebilirdim ama lansman videosunun genelinde otomobile karşı eksik, detaysız ya da özensiz, hafif araca geçirmeye rakiplerini öne çıkarmaya yönelik bir tutum sergilediği için tüketim mevzusu da göze batıyor haliyle. Bunun sonucuna da Sinan'ın testinden sonra vardım. Çünkü Sinan'ın objektif olduğuna inanıyorum. Eren aynı davranışı mazda 3 ve leon testinde de yaptı. Mazda 3'ü över gibi gözüktü ama alttan alttan yağdırıp durdu.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...