Geyik Başlığı 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Beyler ben şimdi naklimi rte imam hatip lisesine aldıracağım ya üniversite olarak da recep tayyip erdoğan üniversitesi tercih edeyim diyorum.Rize de güzel şehir hem nasıl fikir?
Zamanında cemaat okullarını tercih edenlerin başına bugün neler geldi, bir çok masum insan ne hale düştü gördünüz. İleri ki yıllar için neler olabilir, neler olamaz bir düşünmek lazım. Bilmem anlatabildim mi ?

Başka zaman Atam tek eşliligi getirdi diye övünürsünüz şimdi (şaka dahi olsa) yok 5 tane alirim falan pazarda satilmiyor herhalde , belki aramızda İmam Hatipli bir bayan yahut kadın yoksa dahi burasi panpalar locası degil farkindaysaniz uye olmayanlar tarafindan da okunabiliyor . O insanlarında bir gururu var . Buradan boyle yazmanız hiç hoş degil .

Sosyal medyada başka yerlerde de kadınları cinsel obje olarak gormeyin diye yazarsanız şaşırmam .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Genel olarak düşüncenizde haklısınız. Fakat bu teoride kalıyor :) Dönün bir bakın anadoluya. Afyonda okuyorum bu tarz insanlarla hep karşılaşıyorum mecburen. Sözde ege bir de :) Kadınların çoğu cahil kalmış. Gerçek manada cahil kalmışlar. Kızlarını bu tip liselere gönderenler genelde kızlarının okumasını istemez fakat devlet yardım yapıyor imamhatiplilere.(250TL gibi bir rakamdı sanırım). Yurtta kalmanı sağlıyorlar. Üniversiteyi zaten kazanamıyorlar. Beyinleri yıkanıyor. Kazanmayı bırak sınava bile girmiyorlar. Mesleği yok. Öğretilmemiş çünkü. Aile içinde oy hakkı yok. Baba ne derse o olur. Erkek daima önce gelir. Liseden sonra "DAMIZLIK" olarak evde bekliyorlar :) Eğer gururları varsa bu mesajları okuyup kendilerini ezdirmesinler, okusunlar.

Zamanında cemaat okullarını tercih edenlerin başına bugün neler geldi, bir çok masum insan ne hale düştü gördünüz. İleri ki yıllar için neler olabilir, neler olamaz bir düşünmek lazım. Bilmem anlatabildim mi ?
Abi hem puanım da yetiyor 467 ile alıyormuş bence gideyim nevşehirde takılırım az da :D
Recep Tayyip Erdoğan gibi dik duracağımscsdsddjolştcrfgyh http://www.milliyet.com.tr/bilal-erdogan-nevsehir-de-recep-tayyip-nevsehir-yerelhaber-2285983/

Son düzenleme:
Abi hem puanım da yetiyor 467 ile alıyormuş bence gideyim nevşehirde takılırım az da :D
Cemaat üniversitelerine gidip diploma alan kaç kişi fişlendi biliyor musunuz ? CV'sin de cemaat ile bağlantılı bir şey gördüğü anda tüm iş verenler direkt eliyor. İşinde gücünde olan kaç kişi de çıkarıldı. Aklı olan uzak dursun dediğin okullardan o kadar diyorum :)

Cemaat üniversitelerine gidip diploma alan kaç kişi fişlendi biliyor musunuz ? CV'sin de cemaat ile bağlantılı bir şey gördüğü anda tüm iş verenler direkt eliyor. İşinde gücünde olan kaç kişi de çıkarıldı. Aklı olan uzak dursun dediğin okullardan o kadar diyorum :)
Abi zaten ben uzak dururum espri yapıyorum :D

hocam bu tür İnternet mecralarında siyasi fikir belirtmeyi sevmem ama bu da siyaset değil sonuçta :D rteü dediğimiz üni sonuçta devlet üni si adından dolayı insanların ileride öyle sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum en çok okulun adı değişir,adından dolayı şuan da iyi yatırım alan bir okul demeye çalıştığım şey bir üniversiteyi sırf isminden dolayı elemek haksızlık olur.

Son düzenleme:
hocam bu tür İnternet mecralarında siyasi fikir belirtmeyi sevmem ama bu da siyaset değil sonuçta :D rteü dediğimiz üni sonuçta devlet üni si adından dolayı insanların ileride öyle sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum en çok okulun adı değişir şuan da iyi yatırım alan bir okul demeye çalıştığım şey bir üniversiteyi sırf isminden dolayı elemek haksızlık olur.
Aynı devlet, zamanında gülen cemaatinin okullarına arsa verdi, ruhsat verdi, maddi imkan verdi, çocuklarını oraya gönderenlere para yardımı yaptı. Sonra bunlardan dolayı aynı devlet 15 temmuz'dan sonra bir çok öğrenciyi, mezunu mağdur etti. Zamanında ruhsat verenler işin içinden sıyırıldı, olan o okullarda okuyanlara oldu. Ben de diyorum ki geleceğini düşünen o okullara gitmesin. Çünkü aynı yollardan onların da geçme ihtimali var gelecekte. Dün cemaat okullarına ileride daha iyi iş imkanı, anlık maddi yardım ile gidenler bugün bu halde olacaklarını akıllarından bile geçirmiyorlardı.

Aynı devlet, zamanında gülen cemaatinin okullarına arsa verdi, ruhsat verdi, maddi imkan verdi, çocuklarını oraya gönderenlere para yardımı yaptı. Sonra bunlardan dolayı aynı devlet 15 temmuz'dan sonra bir çok öğrenciyi, mezunu mağdur etti. Zamanında ruhsat verenler işin içinden sıyırıldı, olan o okullarda okuyanlara oldu. Ben de diyorum ki geleceğini düşünen o okullara gitmesin. Çünkü aynı yollardan onların da geçme ihtimali var gelecekte. Dün cemaat okullarına ileride daha iyi iş imkanı, anlık maddi yardım ile gidenler bugün bu halde olacaklarını akıllarından bile geçirmiyorlardı.
hocam o konuda hemfikirim ama dediğiniz gibi cemaatin okulları yani özel okuldular devlet tarafından yol verildi sonra kesildi. Rteü ise devlet tarafından kurulmuş normalde adı Rize üniversitesi olan artık memleketi olduğundan mı nedir 2011 yılında adı rteü olarak değiştirilmiş bir devlet okuludur zaten ben o imam hatipler hakkında konuşmuyorum o zaten başka bi durum.O zaman memlekette iktidar her değiştiğinde ona göre okullara mı gidecez :D bence devlet üniversitesi olduktan sonra sırf adından dolayı bir şey olmaz ki bu arada düşünen varsa sadece sağlık alanında düşünsünler hatta Tıp ve Diş hekimliğinde düşünsünler geri kalan bölümlerine gitmeye gerek yok:D.

Son düzenleme:
hocam o konuda hemfikirim ama dediğiniz gibi cemaatin okulları yani özel okuldular devlet tarafından yol verildi sonra kesildi. Rteü ise devlet tarafından kurulmuş normalde adı Rize üniversitesi olan artık memleketi olduğundan mı nedir 2011 yılında adı rteü olarak değiştirilmiş bir devlet okuludur zaten ben o imam hatipler hakkında konuşmuyorum o zaten başka bi durum.O zaman memlekette iktidar her değiştiğinde ona göre okullara mı gidecez :D bence devlet üniversitesi olduktan sonra sırf adından dolayı bir şey olmaz ki bu arada düşünen varsa sadece sağlık alanında düşünsünler hatta Tıp ve Diş hekimliğinde düşünsünler geir kalan bölümlerine gitmeye gerek yok:D.
Yarın akp'nin cemaat ile ilgili bağlantıları, pislikleri ortaya dökülürse, tıpkı cemaat gibi vatan haini ilan edilirlerse ki bunlar kardeştir sence devlet ya da özel okul olması bir şeyi değiştirir mi ? Bugün insanların cv'sine bakıp da cemaat okulundan mezun olduğunu gören bir iş veren için özel ya da devletten mezun olmuş olması mı yoksa vatan haini ilan edilenlerin okulundan mezun olmuş olması mı önemli ? Sen yarın dersin ki ben devlet okulundan mezun oldum. Sana da derler ki şu hainlerin kurduğu devlet okulu mu ? İşin içinde vatana ihanet varsa devletmiş, özelmiş, kamuymuş hiç fark etmez.

Son düzenleme:
Genel olarak düşüncenizde haklısınız. Fakat bu teoride kalıyor :) Dönün bir bakın anadoluya. Afyonda okuyorum bu tarz insanlarla hep karşılaşıyorum mecburen. Sözde ege bir de :) Kadınların çoğu cahil kalmış. Gerçek manada cahil kalmışlar. Kızlarını bu tip liselere gönderenler genelde kızlarının okumasını istemez fakat devlet yardım yapıyor imamhatiplilere.(250TL gibi bir rakamdı sanırım). Yurtta kalmanı sağlıyorlar. Üniversiteyi zaten kazanamıyorlar. Beyinleri yıkanıyor. Kazanmayı bırak sınava bile girmiyorlar. Mesleği yok. Öğretilmemiş çünkü. Aile içinde oy hakkı yok. Baba ne derse o olur. Erkek daima önce gelir. Liseden sonra "DAMIZLIK" olarak evde bekliyorlar :) Eğer gururları varsa bu mesajları okuyup kendilerini ezdirmesinler, okusunlar.
Yazmayim yazmayim dedim ama duramadim. Siyaset yapmak icin yazmiyorum ama yukarida yaptigin elestirilerin mimari olan CB ninin fotosunu neden profil fotosu olarak kullaniyorsun? Merak ettim bana biraz celiskili geldi de?

Yazmayim yazmayim dedim ama duramadim. Siyaset yapmak icin yazmiyorum ama yukarida yaptigin elestirilerin mimari olan CB ninin fotosunu neden profil fotosu olarak kullaniyorsun? Merak ettim bana biraz celiskili geldi de?
Abi iskenderin profil fotoğrafında rte ironi olarak duruyordhdkdj :D

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuran-ı Kerimde , Hadislerde , Peygamberimizin sünnetinde kadınların okumasının yasak oldugu vesaire geçmiyor . Bunu neden imam hatip liselerine bagladiniz bilmiyorum bunun tek sebebi aileleri olabilir .

Çevremde birçok İmamHatip lisesi mezunu bayan ve erkek var hepsi tahsilli ya da hâlen öğrenimine devam ediyorlar .

Aile içindeki rollerinden bahsetmişsiniz maalesef bunu hiçbirimiz direkt olarak çözemeyiz ancak ailelerin eğitimi ile olabilir , tek dilegimiz Ailelerinin ıslah olmaları çocuklarina farz olan ilim ögrenmeleri için destek olmalari .

İmam Hatip lisesinde okuyorum , hiçbir şekilde maddi yardım almıyorum . Aldığını bildigim arkadasımda yok . Devlet Parasız Yatılık ve Bursluluk sınavına girerek yurdu olan tüm okullarda kalabilirsiniz illaki imam hatip lisesine gitmelerine gerek yok . Ayrıca sınavda başarılı olursanız 3 ayda yaklasik 500TL burs alıyorsunuz .
(Milli Egitim bakanliginin tüm ogrenciler icin bir hizmetidir , sadece imam hatip lisesi öğrencileri icin degil)

Afyon hakkinda siz daha iyi bilirsiniz ama 250TL ye muhtaç insanlar mı Hayvancılık ve Tarım ile ilgileniyorlar her ne kadar gelişip büyümemiş bir şehirde olsa fakir bir şehir oldugunu sanmiyorum .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yarın akp'nin cemaat ile ilgili bağlantıları, pislikleri ortaya dökülürse, tıpkı cemaat gibi vatan haini ilan edilirlerse ki bunlar kardeştir sence devlet ya da özel okul olması bir şeyi değiştirir mi ? Bugün cv'sine bakıp da cemaat okulundan mezun olduğunu gören bir iş veren için özel ya da devletten mezun olmuş olmasından mı yoksa vatan haini ilan edilenlerin okulundan mezun olmuş olmasından dolayı mı mağdur oldu ? Sen yarın dersin ki ben devlet okulundan mezun oldum. Sana da derler ki şu hainlerin kurduğu devlet okulu mu ? İşin içinde vatana ihanet varsa devletmiş, özelmiş, kamuymuş hiç fark etmez.
Yok hocam ya o kadar da degil :D yapmayin lutfen. Suleyman Demirel i sevmeyen adamlarin cocuklari okumuyor mu simdi o universitede? Degisen ne?
Abi iskenderin profil fotoğrafında rte ironi olarak duruyordhdkdj :D

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
bilmiyordum eyw :D
Çünkü t-t-t-t-t-trolll shooow :)
Trollemek yasak degilmiydi? yonetim nerdesiniz :P

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...