Geyik Başlığı 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yok hocam ya o kadar da degil :D yapmayin lutfen. Suleyman Demirel i sevmeyen adamlarin cocuklari okumuyor mu simdi o universitede? Degisen ne?
Mevzu sevmek ya da sevmemek meselesi değil. Şuan bir çok kişi günümüzü ve geleceği göremiyor, neyin ne olduğunun farkında değil. Ben yıllar yıllar evvel aynı cümleleri cemaat için kurduğumda da kimse inanmamıştı. Mevzu siyasette değil çocuklarımızın geleceği. O yüzden şuan böyle konuşuyorum yoksa siyaset benim şu saatten sonra umurumda bile değil :)

Ben imam hatiplere karsi degilim aslinda, fakat velilerin cocuklarini imam hatip lere gondermek zorunda birakilmasina karsiyim. Bu konuda hukumet "talep cok oldugu icin yapiyoruz" diyor ama hic mantikli degil. Saadet ve AKP cizgisindekiler disinda cocugunu imam hatipe gonullu olarak gonderecek cok sayida veli olduguna kesinlikle inanmiyorum. bu partilerinde oylarinin toplaminin %50 ye yakin oldugunu kabul edersek, mevcut okullarin %50 civarindakileri imam hatipe cevirmis olsalardi yaptiklari aciklamaya yonelik bi icraat olarak gorebilrdim. Fakat ornek verecek olursak; kendi memleketim Merzifon da eski den bir imam hatip varken simdi 8-9 tane olmus yanilmiyorsam, yani normal okul sayisindan daha fazla. Kaldi ki AKP belediye secimlerini bile kazanamamis bir parti.
Bir diger ornek su anda oturdugum site: toplam 5 etap 3000 konuttan olusuyor, akp ye cikan oy sayisi %5 bile degildir belki, adamlar sitenin tam ortasina okul yaptilar, ne guzel sevindik cocugumuz gozumuzun onunde okur dedik. Tabelayi asinca dumur olduk tabi.

Walla ne yapiyorlarsa yapsinlar iyi egitim versinler baska birsey istemiyorum. Birgun balkona hava almaya cikmistim, bahsettigim imamhatip orta okulunun bahcesinde bir etkinlik vardi (siir miir okudular), etkinlik bitti, bi baktim cocuklar " ya Allah bismillah Allahu ekber" diye bagirmaya basladilar. Resmen militan gibi yetistiriliyorlar bence, dikkat etmek lazim !!!

Ben de seni anlıyorum. Dediğinde zaten haklısın benim savunduğum düşünce de budur. Ama bahsettiğin konuda aynı masum insanlar şuan cemaat okullarına gitti diye mağdur oldular. Mevzu patlak verdiği zaman senin devlet ya da özele gitmiş olman bir şeyi değiştirmeyecektir. Çünkü kurunun yanında yaşı da yakarlar tıpkı şimdiki durum gibi. İşte o kurunun yanındaki yaş olmamak için, en azından o riski almamak için şimdiden bireysel olarak önlemi almak gerek.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Walla ne yapiyorlarsa yapsinlar iyi egitim versinler baska birsey istemiyorum. Birgun balkona hava almaya cikmistim, bahsettigim imamhatip orta okulunun bahcesinde bir etkinlik vardi (siir miir okudular), etkinlik bitti, bi baktim cocuklar " ya Allah bismillah Allahu ekber" diye bagirmaya basladilar. Resmen militan gibi yetistiriliyorlar bence, dikkat etmek lazim !!!
Geçen sene bizim okulda törende 12 ler andımızı okudular diye disiplinlik olmuşlardı.Tabi çoğu hoca savunmuştu :D

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İmam hatip okullarının çoğalması, eğitim sisteminin daha da aşağılara çekilmesi, konuların ve içeriklerin iyiden iyiye değiştirilmeye başlanması tamamen planlı ve organize bir amacın ürünüdür. Bugün insanlar ayırt edemiyor ama İmam hatip okullarında bahsedildiği gibi hak din, gerçek islam öğretilmiyor. Diğer okulların da yavaş yavaş tasfiye edilip imam hatipleştirilmesi gelecek nesillerde okumuş, ilim ve bilimle uğraşan, ülkeyi ileriye taşıyacak kitleyi pasifize etmek amaçlıdır. Buna kılıf içinse insanların dini duygularını sömürüyorlar. Bunun bedelini önümüzdeki yıllarda ağır ödeyeceğiz kimse farkında değil.

Arkadaşlar bir ricam olacak.

Burası otomobil forumu malum. Burada 45 yaşında darbe görmüş, farklı farklı koalisyon hükümetleri görmüş, özelleştirmelerin başlangıcını görmüş insan da var, 15 yaşında hayatında tek parti iktidarından başka bir hükümeti deneyimlememiş insan da var. Sıfır vasıfla yerlerde sürünürken mevcut hükümet sayesinde bir şekilde denk getirip büyük vole vurup para içinde yüzden de var, eski dönemlerin zenginlerinden olup son 10 yılda aynı piyasada hayatı kararıp meteliğe kurşun atan da var. Yani ortak payda sadece otomotiv olduğu için, siyasi bakımdan her profilde insan var.

Benim de ülkenin durumuna dair çok keskin olan fikirlerim var ve yeri gelirse yüz yüze konuşurken bile çoğu kişinin aksine insanlara hiç çekinmeden bunları çatır çatır söyleyebiliyorum, ama burada özellikle otokontrol ile kendimi sansürlemeye özen gösteriyorum. Çünkü buraya bu konuları taşırsak buralar ciddi karışır.

Herkesle belli sevgi saygı çerçevesinde otomobiller üzerine, bilemediniz geyikler müzikler filan diyerek bilgi paylaşımları yapıyoruz, ama din ve siyaset hassas konulardır. Bu ikisinin bu forumda mümkün oldukça dile getirilmemesini rica ediyorum. Tamam, ülke gündemi direk olarak bunlardan oluşuyor artık farkındayım, ama gerekirse ülke gündemini de bypass edelim. Yoksa buralarda çok kan akar :)
En basit örneği kendimden vereyim, sadece bugün bu konularda ters düştüğüm için 2-3 kişiyi engellemek istedim. Gerek yok, hiç bu mevzulara girmeyelim.

Son düzenleme:

Burası otomobil forumu malum. Burada 45 yaşında darbe görmüş, farklı farklı koalisyon hükümetleri görmüş, özelleştirmelerin başlangıcını görmüş insan da var, 15 yaşında hayatında tek parti iktidarından başka bir hükümeti deneyimlememiş insan da var. Sıfır vasıfla yerlerde sürünürken mevcut hükümet sayesinde bir şekilde denk getirip büyük vole vurup para içinde yüzden de var, eski dönemlerin zenginlerinden olup son 10 yılda aynı piyasada hayatı kararıp meteliğe kurşun atan da var. Yani ortak payda sadece otomotiv olduğu için, siyasi bakımdan her profilde insan var.

Benim de ülkenin durumuna dair çok keskin olan fikirlerim var ve yeri gelirse yüz yüze konuşurken bile çoğu kişinin aksine insanlara hiç çekinmeden bunları çatır çatır söyleyebiliyorum, ama burada özellikle otokontrol ile kendimi sansürlemeye özen gösteriyorum. Çünkü buraya bu konuları taşırsak buralar ciddi karışır.

Herkesle belli sevgi saygı çerçevesinde otomobiller üzerine, bilemediniz geyikler müzikler filan diyerek bilgi paylaşımları yapıyoruz, ama din ve siyaset hassas konulardır. Bu ikisinin bu forumda mümkün oldukça dile getirilmemesini rica ediyorum. Tamam, ülke gündemi direk olarak bunlardan oluşuyor artık farkındayım, ama gerekirse ülke gündemini de bypass edelim. Yoksa buralarda çok kan akar :)
En basit örneği kendimden vereyim, sadece bugün bu konularda ters düştüğüm için 2-3 kişiyi engellemek istedim. Gerek yok, hiç bu mevzulara girmeyelim.
Ben de daraldım zaten bu mevzulardan.. Artık haber bile izlemiyorum desem yeridir. Neyse, yakında yeni focus çıkacak onu bekliyorum :D

Kuran-ı Kerimde , Hadislerde , Peygamberimizin sünnetinde kadınların okumasının yasak oldugu vesaire geçmiyor . Bunu neden imam hatip liselerine bagladiniz bilmiyorum bunun tek sebebi aileleri olabilir .

Çevremde birçok İmamHatip lisesi mezunu bayan ve erkek var hepsi tahsilli ya da hâlen öğrenimine devam ediyorlar .

Aile içindeki rollerinden bahsetmişsiniz maalesef bunu hiçbirimiz direkt olarak çözemeyiz ancak ailelerin eğitimi ile olabilir , tek dilegimiz Ailelerinin ıslah olmaları çocuklarina farz olan ilim ögrenmeleri için destek olmalari .

İmam Hatip lisesinde okuyorum , hiçbir şekilde maddi yardım almıyorum . Aldığını bildigim arkadasımda yok . Devlet Parasız Yatılık ve Bursluluk sınavına girerek yurdu olan tüm okullarda kalabilirsiniz illaki imam hatip lisesine gitmelerine gerek yok . Ayrıca sınavda başarılı olursanız 3 ayda yaklasik 500TL burs alıyorsunuz .
(Milli Egitim bakanliginin tüm ogrenciler icin bir hizmetidir , sadece imam hatip lisesi öğrencileri icin degil)

Afyon hakkinda siz daha iyi bilirsiniz ama 250TL ye muhtaç insanlar mı Hayvancılık ve Tarım ile ilgileniyorlar her ne kadar gelişip büyümemiş bir şehirde olsa fakir bir şehir oldugunu sanmiyorum .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tabii ki her yerdeki i.h. liseleri aynı olmayabilir. Genellikle gözden uzak yerlerdeki kesim böyle. Kişisel olarak algılamayın sakın. Görüş ve düşüncelerinize daima önem veririm, yanlış veya doğru fark etmez :) Milletin 5 tane çocuğu var 250tlden hesapla :D
edit: konu kapandı emir büyük yerden :D

Son düzenleme:

Tabiki dogru soyluyorsun ama tartismanin odagi siyaset degil egitim sistemindeki problemlerdi, biraz siyasete dokanmis ta olabiliriz :D
Bir de buradaki arkadaslar gercekten o seviyeyi korubiliyorlar masallah :D Herkes kendini bilen, nerede durmasi gerektiginin farkinda olan insanlar, BRAVOOO !!! :D

Son düzenleme:
Beyleeeer konu degistiriyorum :D
Forumda cocukken babasindan arabayi yikama bahanesiyle arabayi surmeye calismayan arkadas var mi :D
Ben yola çıkmadan bahçede ağaçların arasında park manevrası şekli döndürürdüm. Temizleme bahanesiyle sadece bahçede yerini değiştirmezdim; farını, stoplarını, panjurunu, direksiyonunu, lastiklerini, hava filtresini, radyatörünü filan hep sökerdim. Temizleyip geriye takardım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...