Geyik Başlığı 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
20170926_103115-1.jpg
images.jpg

Evet 10 yildir farkli araclarda kullaniyorum bir problem yasamadim. Hep sifir kullandim, ikinci el dsg kullanmadim. Benim problem yasamamam diger kullanicilarin yasamayacagi anlamina gelmedigi gibi diger kullanicilarin problem yasamasi da benim yasayacagim anlamina gelmez. Cift kavramali sanzimanlarin tamami tork konvertorlulere gore daha kirilgan ve hassas. Bu sadece dsg'ye ozel bir durum degil. Kullanicilar da bunu bilerek secim yapar. Kisinin ozgur iradesidir

Konulari trolledigim falan da yok. Burada sacma sapan argumanlarla yazi yazanlar bunu bir bilgi veya belgeye dayandirmadan yapiyor. Asil konuyu trolleyen sizsiniz. Ortak arkadaslarinizla konulari baltalayan, kisileri linc eden, yeri geldiginde kisinin iradesine ve secimlerine saygi duymadan o sorunlu su sorunlu, elde patlayacak sanziman alinir mi gibi sozlerle forumu cope ceviriyorsunuz..Bana cevap verenlere bakiyorum hep ayni insanlar. Zaten makul kisilerle ortak noktada bulusuyoruz

Yazmis oldugumun yorumun bir kismini kopyalayarak, demedigim bir sozu sanki demis gibi gosterip soylediklerimi manipule ederek icindeki Vag nefretini, veya ezikligini bana kusmana gerek yok. Zaten bu tartismalarin cogu sizin kafanizdaki insanlar yuzunden cikiyor. Ortada bir tartisma yokken "Dsg problemli" diye ortaligi geren sizsiniz. Arac almak, secmek kisinin ozgur iradesidir. Sen neye dayanarak bu problemli su problemli yorumunu yapiyorsun ki ? Buna karar verecek sen misin ? Uretildiginden bugune ustunden kac jenerasyon gecmis sanziman icin hayatinda dsg kullanmamis adam bile kulaktan dolma bilgilerle burada dsg problemli yeeeaa diye atip tutuyor
Ayrica otomobildeki mekanik herhangi bir parcanin problemsiz veya sorunsuz olacagini savunmak kadar sacma bir durum olamaz. Hepsinin bir kullanim omru var. Atmosferik ve tork konvertorlu araclar da sorunsuz veya ölümsüz degil
Opel sanziman problemi yaz sayfalarca sikayet cikiyor ama sorunlu hep dsg
Guzel kafalar, boyle devam..

Bu forumda @gtepro kadar Volkswagen seven yoktur. O bile servis bakımlı araba değilse almayın, iyi niyet garantisi vs. diye yazıyordu konulara.
Başka biri daha vardı önceden, fr nickli. "Yılda bir kaç yüz lira az vermek için özel servise gidende sorun yaşarsa konuşmasın" tarzı bir şeyler yazmıştı geçmişte, hatırlıyorum. Bu tip mesajlar bile kullanıcıların araçlara güvenmediğinin bir göstergesi bence. Yetkili servise gitmedi diye hiç bir araçta sorun olmaz, hatta bazı özel servisler ciddi anlamda yetkililerden kaliteli oluyor.
Bu kadar marka var, şu yetkili servis meselesi sadece Volkswagen AG bünyesindeki araçlarda bu kadar konuşuluyor. Şanzıman yapısı gereği sorun çıkarmaya meyilli işte, sorun çıkıncada cepten vermemek için yetkili servis falan diye kılıf uyduruluyor. Olacağı varsa oluyor. Önceki aracım Pöjo'ydu, aldığımda garantisi bitmişti. Honda özel servisine götürüyordum arabayı. Ne motorunda ne şanzımanında ne başka bir yerinde sorun oldu. Şuanki aracımın garantisi önümüzdeki yıl bitecek garanti uzatma falan yapmadım, garanti bittikten sonra yetkili servise uğramayı düşünmüyorum.

Ayrıca forumda bu kadar kişiyiz, ithamda bulunmuşsunuz. O kişiler kimlerse yazmanız gerekir. Bende dsgye soğuk biriyim ama kimseyle bir olup konu trollemiyorum, günde bir kaç defa uğrayıp gidiyorum zaten devamlı çevrimiçi duramıyorum. Eğer bende dahilsem bu ithama katılmıyorum.

Bu forumda @gtepro kadar Volkswagen seven yoktur. O bile servis bakımlı araba değilse almayın, iyi niyet garantisi vs. diye yazıyordu konulara.
Başka biri daha vardı önceden, fr nickli. "Yılda bir kaç yüz lira az vermek için özel servise gidende sorun yaşarsa konuşmasın" tarzı bir şeyler yazmıştı geçmişte, hatırlıyorum. Bu tip mesajlar bile kullanıcıların araçlara güvenmediğinin bir göstergesi bence. Yetkili servise gitmedi diye hiç bir araçta sorun olmaz, hatta bazı özel servisler ciddi anlamda yetkililerden kaliteli oluyor.
Bu kadar marka var, şu yetkili servis meselesi sadece Volkswagen AG bünyesindeki araçlarda bu kadar konuşuluyor. Şanzıman yapısı gereği sorun çıkarmaya meyilli işte, sorun çıkıncada cepten vermemek için yetkili servis falan diye kılıf uyduruluyor. Olacağı varsa oluyor. Önceki aracım Pöjo'ydu, aldığımda garantisi bitmişti. Honda özel servisine götürüyordum arabayı. Ne motorunda ne şanzımanında ne başka bir yerinde sorun oldu. Şuanki aracımın garantisi önümüzdeki yıl bitecek garanti uzatma falan yapmadım, garanti bittikten sonra yetkili servise uğramayı düşünmüyorum.

Ayrıca forumda bu kadar kişiyiz, ithamda bulunmuşsunuz. O kişiler kimlerse yazmanız gerekir. Bende dsgye soğuk biriyim ama kimseyle bir olup konu trollemiyorum, günde bir kaç defa uğrayıp gidiyorum zaten devamlı çevrimiçi duramıyorum. Eğer bende dahilsem bu ithama katılmıyorum.

Yazdıklarım kendilerini biliyor. Konu içerisindeki mesajları okursanız konunun nasıl çarpıtılıp nefret kusulduğunu anlarsınız
Dsg sorunsuz yazmamama rağmen sanki böyle bir ibarede bulunmuşum gibi komik bir karalama yapılmış. Halbuki yazdığım ilk jenerasyonlara göre dsg problemleri büyük ölçüde çözüldü idi..Bugün alan sorun yaşar mı ? Elbette yaşayabilir
Tekrar ediyorum ben bugüne kadar dsg ile problem yaşamadım (stronic kullancısıyım). Yaşayan var mı ? Evet var. Tork konvertörlüye göre daha kırılgan ve nispeten kısa ömürlü mü ? Evet daha kırılgan ve nispeten kısa ömürlü..Kullanımına dikkat edilmediği için problem yaşayan var mıdır ? Evet vardır. Misal yokuşta N'de park freni çekerek P moduna almak gibi...
İşte bu noktadan sonraki problemi anlayamıyorum. İnsanların tercihlerini eleştirerek laf sokma çabasını..Veya her yerde karalama çabasını..Tercih edersin veya etmezsin, alırsın veya almazsın bu sana kalmış. Ama tutup saçma sapan argümanlarla eleştiremezsin
Bu şekilde sığ yorum yapacak olursak piyasada araç kalmaz. Opel easytronic de problemli, bmw smg, dkg de problemli, Nissan cvt de problemli..Hepsinle alakalı şikayetler var..O zaman otomobile binmeyelim

Konu vag nefreti ama bu vag nefretini yaratan şey ne veya kim? veya cidden konu vag nefreti mi yoksa her başlığa aynı şeyin yazılması mı?

https://www.otopark.com/forum/threads/d-segmentİ-80-120-bİn-tl-araÇ-bakiyorum.4706/#post-160177

https://www.otopark.com/forum/threads/d-segmentİ-80-120-bİn-tl-araÇ-bakiyorum.4706/page-5#post-160442

https://www.otopark.com/forum/threads/d-segmentİ-80-120-bİn-tl-araÇ-bakiyorum.4706/page-5#post-160454

Böyle herkese bu konu ile ilgili herkese sataşıyor. Şimdi de gelmiş duyar kasıyor burada.
Sanki bizim çift kavramalı arabamız hiç olmadı ya da vw servislerinde kaç km deki araçlar neleri bozulmuşta değişime geliyor bilmiyoruz. Her marka bozuluyor. Bak yukarı da yazmış opel in tek kavramalı easy tronik şanzımanları da kronik bozuluyor diye haklı inkar eden var mı? Bide oturup bir markanın arabasından niye nefret edeyim hani kalitesini,sürüşü beğenmezsin ondan tercih etmezsin eyvallah ama niye yani. Nefret ederek veya fanboyluk yaparak para mı kazanıyorum. Kazananlar var onu biliyorum da benim elime bir şey geçmiyor ki babamın fabrikası değil bir şey değil.

Aynısı o başlığı da yazdım buraya da yazayım. Konunu vagdan çok her başlığa aynı trollüğü yapması var. Gün yüzüne çıkardım şimdi de bana hakaret ediyor.

Onca kişiye laf et ortalığı ger sonra sön höcöv nödör bölör mösön? de aynı bilirim ben de hiciv yapıyorum rahat ol :)

Yorum yapmıyorum sana..Alakasız konuları birleştirip kendine rant sağlama peşindesin. Bundan önceki yazdıklarınızı gayet iyi biliyorsunuz, benim oraya o yazıyı neden yazdığımı da.. "Bakın bu burada da böyle dedi hede hödö" diyerek üste çıkma peşindesin. Ne diyeyim sen de haklısın :)

Yorum yapmıyorum sana..Alakasız konuları birleştirip kendine rant sağlama peşindesin. Bundan önceki yazdıklarınızı gayet iyi biliyorsunuz, benim oraya o yazıyı neden yazdığımı da.. "Bakın bu burada da böyle dedi hede hödö" diyerek üste çıkma peşindesin. Ne diyeyim sen de haklısın :)

Konu alakasız değil aslında sen hala kavrayamadın :D Ben niye forumda rant peşinde olayım burada rantım olsa ne olur olmasa ne olur. Öyle olsam millete bebe yaşın kaç senin yaşın kadar konuş filan derdim sanırım :)

Konu alakasız değil aslında sen hala kavrayamadın :D Ben niye forumda rant peşinde olayım burada rantım olsa ne olur olmasa ne olur. Öyle olsam millete bebe yaşın kaç senin yaşın kadar konuş filan derdim sanırım :)

Söylediklerimi çarpıtıp yalan söylemene ne diyorsun peki ? Konu içinde dsg sorunsuz diye bir şey yazmadığım halde göz göre göre yalan söylemen ne oluyor ? Yüzün kızarmıyor mu ? Bu konuyu çarpıtmak olmuyor mu ? İyi niyet göstergesi mi bu ?
Yaptıklarınızı bildiğim için yazdıklarına yanıt bile vermezdim, kullanıcı adını değiştirdiğini sonradan farkettim
Hadi sağlıcakla...

Son düzenleme:
Söylediklerimi çarpıtıp yalan söylemene ne diyorsun peki ? Konu içinde dsg sorunsuz diye bir şey yazmadığım halde göz göre göre yalan söylemen ne oluyor ? Yüzün kızarmıyor mu ? Bu konuyu çarpıtmak olmuyor mu ?
Yaptıklarınızı bildiğim için yazdıklarına yanıt bile vermezdim, kullanıcı adını değiştirdiğini sonradan farkettim
Hadi sağlıcakla...
Kim olduğumu sorsan söylerdim zaten. Kabul dsg sorunsuz değil eskisi kadar sorunlu demişsin hakkını yemeyeyim eyvallah ama konu hala bu değil. Bunu her yere yazman. Başka başlıkta adam 120k araba diyor senin yazdığına bak:
Iki aracta da DSG oldugu icin kesin alinmaz
Sorun cikariyor cok..Bes para etmez sanziman..Halbuki 4 ileri tork konvertorlu supper bir sanziman koysalar tadindan yenmezdi. Cok yakar ve gitmezdi, ama olsundu, sorunsuzdu ?!%^*&..Burada dayi oglu, amca oglu ve forumlarda dsg sorunu yasayan ama hayatinda dsg kullanmamis bir suru insan var..Ama cok sorunlu sanziman
Bir de dogus oto 45.000 tl masraf falan cikarir bence almayin
Arabayi 300.000 km ve 15 yil falan kullanacaksaniz tork konvertorlu bir arac alabilirsiniz..Malum DSG 250.000 km'yi gormuyor, hic gormemis oyle diyorlar
Amca oglu diyor, forumlarda diyorlar.

Konuyla bunun ne alakası var? Her başlığa niye aynı şeyleri yazıp duruyorsun? Sen böyle şeyler yazdıktan sonra nasıl trol olmadığına inanalım? Neyse ben engeli bastım sende bas hadi eyvallah amca oğlu.

Kim olduğumu sorsan söylerdim zaten. Kabul dsg sorunsuz değil eskisi kadar sorunlu demişsin hakkını yemeyeyim eyvallah ama konu hala bu değil. Bunu her yere yazman. Başka başlıkta adam 120k araba diyor senin yazdığına bak:
Sorun cikariyor cok..Bes para etmez sanziman..Halbuki 4 ileri tork konvertorlu supper bir sanziman koysalar tadindan yenmezdi. Cok yakar ve gitmezdi, ama olsundu, sorunsuzdu ?!%^*&..Burada dayi oglu, amca oglu ve forumlarda dsg sorunu yasayan ama hayatinda dsg kullanmamis bir suru insan var..Ama cok sorunlu sanziman
Arabayi 300.000 km ve 15 yil falan kullanacaksaniz tork konvertorlu bir arac alabilirsiniz..Malum DSG 250.000 km'yi gormuyor, hic gormemis oyle diyorlar

Konuyla bunun ne alakası var? Her başlığa niye aynı şeyleri yazıp duruyorsun? Sen böyle şeyler yazdıktan sonra nasıl trol olmadığına inanalım? Neyse ben engeli bastım sende bas hadi eyvallah amca oğlu.

Ha yani sen benim troll olduğumu kanıtlamak için konuyu baltalayıp yalan söyledin ?

Abi konuşmasından belli dengesizin trolün biri basın engeli geçin:)uğraşmaya değmez

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...