Geyik Başlığı 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Teogdan sonra üniversite sınavları da kalktı abi ne gelecek belli değil

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Milliyetin haberine gore:
YÖK'ten yapılan bilgilendirmeye göre, üniversite sınavında yapılacak değişiklikle YGS ve LYS ayrımı kalkacak.

Öğrenciler, yükseköğretim programlarına sayısal, sözel, eşit ağırlık ve dil puanları ile girecek. Toplam 4 puan türü olacak ve baraj puan uygulaması yine devam edecek. Belli alanlarda, uygulanan başarı sıralaması şartı da aranacak.

Diğer önemli değişiklik ise puan türlerinde gerçekleşecek. Halen uygulanan 18 puan türünde azaltmaya gidilecek. Bunlar, çok az sayıda adayın girdiği dil puanı dışında, temel olarak sayısal, sözel ve eşit ağırlık puan türleri olacak fakat her bir puan türünde temel Türkçe ve temel matematiğin katkısı bulunacak. Yeni sistemde Türkçe ve matematik, bu sınavın merkezinde olacak.

Teogdan sonra üniversite sınavları da kalktı abi ne gelecek belli değil

iyi de henüz böyle bi karar çıkmadı diye biliyorum, bu sene son olarak yapılacak önümüzdeki seneden itibaren ise sözel sayısal ve eşit ağırlık 3 bölüm olmak üzere tek sınava geri dönecek diye biliyorum

iyi de henüz böyle bi karar çıkmadı diye biliyorum, bu sene son olarak yapılacak önümüzdeki seneden itibaren ise sözel sayısal ve eşit ağırlık 3 bölüm olmak üzere tek sınava geri dönecek diye biliyorum
Ne yaptıkları belli değil de abi bu sene uniye gideceklere allah kolaylık versin çünkü bu sene sistem degisecek

@Cenk 2016 Eylülden sonra çıkan Focuslarda Sync3 varmış diğerlerinde 2.Bilgin var mı.2016 üstü 1.5 TDCİ Powershift Titanium hakkında ne diyorsun,benim arabanın aynısı donanım olarak koltuk ısıtma hariç,otomatik park pilotu olması güzel hoşumuza gitti.Ne dersin düşünelim mi 90-95 TL arası?

@DuzboruDownpipe buda bizim sınıfın panosu nasıl ama yılan dimiiii :D:D. 15 Temmuz kitapciklarindan kesip yaptik :D.
Beyler saka bi tarafa boyle seyler yapmayin, hatta yapan siz olmasaniz bile paylasmayin. Bosverin sorusturmayi, mahkemeyi fln, bi sekilde kapanir mevzu ama ilerde hakederek dahi iyi pozisyonlara geleceginiz zaman butun gecmisiniz sorgulaniyor, malum gunumuzde insanlari fislemek cok basit. Aman dikkat !!! en basit ornek; taci elinden alinan Turkiye guzeli...

@Cenk 2016 Eylülden sonra çıkan Focuslarda Sync3 varmış diğerlerinde 2.Bilgin var mı.2016 üstü 1.5 TDCİ Powershift Titanium hakkında ne diyorsun,benim arabanın aynısı donanım olarak koltuk ısıtma hariç,otomatik park pilotu olması güzel hoşumuza gitti.Ne dersin düşünelim mi 90-95 TL arası?
Evet, şuan satılan mondeo, focus, kuga ve yeni kasa fiesta'da sync 3 kullanılıyor. Ama Ford'un sağı solu belli olmaz siz yine de sorun. Focus'a gelince senin trim seslerinden rahatsız olduğunu bildiğim için focus seni bu konuda memnun etmez. Keza almayı düşündüğün Leon da bu konuda seni memnun etmez. Focus'da ki trim seslerine bir çözüm bulamazsın yani onu baştan söyleyeyim. 1.5 tdci 120'lik motor senin kullandığın 1.6 tdci motordan 5 hp ve 30 nm daha güçlü. Üstelik daha sessiz, daha az sarsıntılı ve daha az yakıyor. Onun haricinde tdci otomatik focus konusunda ben kronik bir sıkıntı, arıza duymadım. Çift kavrama şanzıman sevmem malum. Dsg neyse powershift'te benim için o'dur. Ama dsg'den farklı olarak tork dayanımı daha fazladır 500 nm'ye kadar dayanıyor diye biliyorum ıslak tip. İlk gaz tepkisi fazla hassas yani azıcık dokunduğunda bile otomobil ileri fırlıyor. Geçişler hızlı ama dsg kadar değil. 1-2 ve 2-1 arasında saçmalama yok gibi. 2.vites yarım debriyajla ilerlemeye çalışma durumu da pek yok. Ama neticede çift kavrama işte sıkıntı olabiliyor km ilerledikçe. Özellikle powershift'lerde titreme sıkıntısından şikayet edenler mevcut. O sebeple zaten Ford, powershift şanzımandan vazgeçti. Artık hiç bir model için üretilmeyecek bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

90-95 eder mi ? Benim için hiç bir c segment o fiyat etmez. Ama focus şu aşamada hiç etmez çünkü mk4 yeni kasanın eli kulağında tanıtılmak üzere. Eski kalacak bir araca o parayı vermezdim açıkçası. Onun haricinde bu iş de gönül ve zevk meselesi. Misal sen test sürüşü yaparsın aracı çok beğenirsin ve kasa eskiyecek olsa da fark etmez deyip alırsın. O artık senin zevkine kalmış.

Beyler saka bi tarafa boyle seyler yapmayin, hatta yapan siz olmasaniz bile paylasmayin. Bosverin sorusturmayi, mahkemeyi fln, bi sekilde kapanir mevzu ama ilerde hakederek dahi iyi pozisyonlara geleceginiz zaman butun gecmisiniz sorgulaniyor, malum gunumuzde insanlari fislemek cok basit. Aman dikkat !!! en basit ornek; taci elinden alinan Turkiye guzeli...
Ben yapmadım zaten bi arkadaş yaptı ama haklısın valla abi bi dahakine daha dikkatli olmak lazım :).

Yazdıklarım kendilerini biliyor. Konu içerisindeki mesajları okursanız konunun nasıl çarpıtılıp nefret kusulduğunu anlarsınız
Dsg sorunsuz yazmamama rağmen sanki böyle bir ibarede bulunmuşum gibi komik bir karalama yapılmış. Halbuki yazdığım ilk jenerasyonlara göre dsg problemleri büyük ölçüde çözüldü idi..Bugün alan sorun yaşar mı ? Elbette yaşayabilir
Tekrar ediyorum ben bugüne kadar dsg ile problem yaşamadım (stronic kullancısıyım). Yaşayan var mı ? Evet var. Tork konvertörlüye göre daha kırılgan ve nispeten kısa ömürlü mü ? Evet daha kırılgan ve nispeten kısa ömürlü..Kullanımına dikkat edilmediği için problem yaşayan var mıdır ? Evet vardır. Misal yokuşta N'de park freni çekerek P moduna almak gibi...
İşte bu noktadan sonraki problemi anlayamıyorum. İnsanların tercihlerini eleştirerek laf sokma çabasını..Veya her yerde karalama çabasını..Tercih edersin veya etmezsin, alırsın veya almazsın bu sana kalmış. Ama tutup saçma sapan argümanlarla eleştiremezsin
Bu şekilde sığ yorum yapacak olursak piyasada araç kalmaz. Opel easytronic de problemli, bmw smg, dkg de problemli, Nissan cvt de problemli..Hepsinle alakalı şikayetler var..O zaman otomobile binmeyelim
Aynısı o başlığı da yazdım buraya da yazayım. Konunu vagdan çok her başlığa aynı trollüğü yapması var. Gün yüzüne çıkardım şimdi de bana hakaret ediyor.
Zamanında şöyle bir başlık açmıştım konular kirlenmesin diye, yetmemiş. Yetmiyor... Açıkçası forum da eskisi kadar umurumda değil. Gümbür gümbür dağıtın ortalığı beyler, aynen devam. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...