Geyik Başlığı 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ya arkadaş, ben yeri geliyor kendi arabamı devir kesiciye sokuyorum, şehirler arası 3 şeritli virajlı dağ yolları yakaladım mı lastik sesi çıkarttırarak gidiyorum, önüme bir şey çıktığında otoyolda frene asıldığım oldu veya zorunluluktan 100'le geyik testine yakın manevraya girdiğim oldu. Arazi desen çalışmakta nazlanan Defender'la yaya olarak giremeyeceğim yerlere girdim. Ben buna benzer şeylerle test araçlarlarını "test" etmeyeceksem kollar dışarıda müzik açıp 2 tur mu atacağım. :) Test araçları dışında kullandığım arabalar kadar kapasitesi var mı yok mu ben bunu görmek isterim. Bilinçsiz şekilde can ciğer bırakmama değil aslında. Birden çok senaryoyu bir test sürüşüne sıkıştırınca biraz değişik oluyor sadece o var.

Gerek yok, şimdilik bende kalsın. Ama İstanbul değildi.
Haklısın abi zaten yaptığın doğru ama firma politikalarına ters işte. Yoksa ben de canını alıyorum araçların. Hatta kovulma raddesine gelecek kadar. :p:D

YOJq2k.jpg

Zonguldaktan herkese merhabalar :)

Son düzenleme:
@saracer senin mustangda Petlas lastikler var. Memnunmusun :)
Bence Fiyat / Performans lastigi denebilir. Bir cok orta sinif lastikle yarisir, acikcasi ben arabayi yeni aldigim icin biraz keyfini surmek amaciyla uygun fiyatli lastik tercih ettim. Zaten biliyorsunuz bu araba viraj kasmalik degil, drag arabasi. Normalde cok sessiz bir arabaniz varsa lastik sesi duyabilirsiniz (eski tecrubelerimden yola cikarak soyluyorum, Karadeniz de Petlas bolge bayiligi yapiyorduk ta) ama benim arabanin rolantisi bile gurultulu oldugu icin hic lastik sesi almiyorum :D
Demem o ki Michelin, Bridstone, Conti, Pirelli, Dunlop gibi lastiklerin 1,000 tl ve uzerine ciktigi yerde 400 tl ye Petlas i tercih ettim ve tavsiye de ederim.

Bence Fiyat / Performans lastigi denebilir. Bir cok orta sinif lastikle yarisir, acikcasi ben arabayi yeni aldigim icin biraz keyfini surmek amaciyla uygun fiyatli lastik tercih ettim. Zaten biliyorsunuz bu araba viraj kasmalik degil, drag arabasi. Normalde cok sessiz bir arabaniz varsa lastik sesi duyabilirsiniz (eski tecrubelerimden yola cikarak soyluyorum, Karadeniz de Petlas bolge bayiligi yapiyorduk ta) ama benim arabanin rolantisi bile gurultulu oldugu icin hic lastik sesi almiyorum :D
Demem o ki Michelin, Bridstone, Conti, Pirelli, Dunlop gibi lastiklerin 1,000 tl ve uzerine ciktigi yerde 400 tl ye Petlas i tercih ettim ve tavsiye de ederim.

Bende zaten 2 adet Pt535 var. Bari takım bozulmasın diyerek 2 adet daha aynı lastikten alıp takmayı düşünüyorum. Hep debriyajım bozuk kaygısı ile arabaya masraf yapmaktan kaçınıyordum. Çünkü önce debriyajı yaptırmam gerekiyordu. Dün servisde chek updan iyi sonuc çıkınca, arabanın lastiklerine para yatırmayı uygun gördüm.. Zaten 100 km hızın üstüne çıkan biri değilim, arabada kendisi yeterince iyi yol tutan bir gövdesi var. esp abs ebd gibi oyuncaklarımızda var, bu sistemi ayarını bozmamak için 4 lastiğinde aynı olması gerektiğini düşünerek pt535 almayı tekrar gözden geciriyorum..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...