Geyik Başlığı 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BatuhanSks

Profesör
9 Kas 2016
179
186
1,185
Günde onlarca araca biniyorum. İlk intbaları buraya bırakayım ;

Corolla yeni kasa ; klasik araba ,premium olan modeli biraz farklı hissettirdi ama genel advance den life a kadar hepsi normal bi yerden bi yere varma amacı taşıyan araç hissiyatı verdi . Ve o otomatik vites topuzlarına bi güncelleme ya.

Grandvitara; hoş bi sürüş hissi var yüksek ama alçak :), ekranı orjinamiydi bilmiyorum ama hoşuma gitti , aracın yeni model olduğunu öğrenince şaşırdım o vites topuzu yine beni yanılttı .

C-hr; yumurta gibi , güzel hissettiriyor ve uzay mekiği hissiyatı var . Sanki teknolojiden çıldıracakmışız gibi...

Auris ; klasik araba tanımının hatchback yada steyşın :) cası.

Hilux; parasını hak ediyor bence . Dev, ciddi bi araç sürdüğünüz belli . Tank misali gidiyorsunuz bunun yanında manevralarda ufakmış gibi aldandırabiliyor. Gaza basınca lunaparktaki adrenalin aletlerinde iç boşalması olayı yaşanır ya, onu tadıyorsunuz.

Corsa e; sürümü çok kolay yumuşak seri , tıp tıp tıp işini hallet bırak bi yere beklesin .

Audi a4 sline 1.8 122 hp? ; premium hissini alıyorsunuz gaza dokanmanızla yürüyor , ama park mesafelerinde o atlamaları korkutabiliyor . Benim baya hoşuma gitti , bi ara heveslendimde . Ama önden çekiş gerçeği beni yaraladı.

Yaris eski kasa; fanus , klasik arabanın fanuscası hoşuma gitti diğemem

Focus 2007; bu arabalar hoşuma giderdi ama sürünce, hiç sevmedim. Normal alıyor götürüyor, bozulacakmış gibi hissetmedim deil. Dikdörtgen bi şey. Almam.

E90 3.20d; gaz tepkisi hoşuma gitmedi bide gazdan çekince ıkıyor gibi bişeyler yaptı. Direksiyonu ağır geldi baya ama premium hissi ortada . Ben yinede tercih edermiydim?? E46 yaa.

Doblo geniş aile ; sürerken çok zorlandım , stop ettirdim bi iki defa , 3 doblo hatırlıyorum hepsinin debriyajı bi tuhaf ve kalkarken baya gaz istyor. Beğenmedim.

Caddy dsg; doblodan sonra, oh be işte bu dedim.6lt ortalama tüketimde dikkatimi çekti

Clio son kasa 1.2 manuel joy; kullanımı çok kolay, yumuşacık direksiyon ooh tam şirket yada arabadan anlamayan adam arabası .

Fluence edc joy; boşunu pek beğenmiyorum, yinede idare eder ya , edcnin gaz tepkisi beni yoruyor.

C-elysee; arabanın kasasını hissedemedim, çok zevksiz geldi , flu ile aynı şekilde gaz tepkisi sıkıntı , ama bu daha sıkıntı geldi bana.

Nemo; Corsanın kamyoncası

Evet beyler, yeni modeller denedikçe yazarım.

Son düzenleme:

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca

Yakup♤34

Profesör
14 Kas 2016
547
1,373
2,470
İstanbul

Corolla yeni kasa ; klasik araba ,premium olan modeli biraz farklı hissettirdi ama genel advance den life a kadar hepsi normal bi yerden bi yere varma amacı taşıyan araç hissiyatı verdi . Ve o otomatik vites topuzlarına bi güncelleme ya.

Grandvitara; hoş bi sürüş hissi var yüksek ama alçak :), ekranı orjinamiydi bilmiyorum ama hoşuma gitti , aracın yeni model olduğunu öğrenince şaşırdım o vites topuzu yine beni yanılttı .

C-hr; yumurta gibi , güzel hissettiriyor ve uzay mekiği hissiyatı var . Sanki teknolojiden çıldıracakmışız gibi...

Hilux; parasını hak ediyor bence . Dev, ciddi bi araç sürdüğünüz belli . Tank misali gidiyorsunuz bunun yanında manevralarda ufakmış gibi aldandırabiliyor. Gaza basınca lunaparktaki adrenalin aletlerinde iç boşalması olayı yaşanır ya, onu tadıyorsunuz.

Corsa e; sürümü çok kolay yumuşak seri , tıp tıp tıp işini hallet bırak bi yere beklesin .

Audi a4 sline 1.8 122 hp? ; premium hissini alıyorsunuz gaza dokanmanızla yürüyor , ama park mesafelerinde o atlamaları korkutabiliyor . Benim baya hoşuma gitti , bi ara heveslendimde . Ama önden çekiş gerçeği beni yaraladı.

Focus 2007; bu arabalar hoşuma giderdi ama sürünce, hiç sevmedim. Normal alıyor götürüyor, bozulacakmış gibi hissetmedim deil. Dikdörtgen bi şey. Almam.

E60 3.20d; gaz tepkisi hoşuma gitmedi bide gazdan çekince ıkıyor gibi bişeyler yaptı. Direksiyonu ağır geldi baya ama premium hissi ortada . Ben yinede tercih edermiydim?? E46 yaa.

Doblo geniş aile ; sürerken çok zorlandım , stop ettirdim bi iki defa , 3 doblo hatırlıyorum hepsinin debriyajı bi tuhaf ve kalkarken baya gaz istyor. Beğenmedim.

Caddy dsg; doblodan sonra, oh be işte bu dedim.6lt ortalama tüketimde dikkatimi çekti

Clio son kasa 1.2 manuel joy; kullanımı çok kolay, yumuşacık direksiyon ooh tam şirket yada arabadan anlamayan adam arabası .

Fluence edc joy; boşunu pek beğenmiyorum, yinede idare eder ya , edcnin gaz tepkisi beni yoruyor.

C-elysee; arabanın kasasını hissedemedim, çok zevksiz geldi , flu ile aynı şekilde gaz tepkisi sıkıntı , ama bu daha sıkıntı geldi bana.

Kullandığınız bütün araçları neredeyse gömmüşşünüz:rolleyes:

BatuhanSks

Profesör
9 Kas 2016
179
186
1,185
Kullandığınız bütün araçları neredeyse gömmüşşünüz:rolleyes:
Aklımda iz bırakanlar bunlar . . E aslında tüm segment harmanlanıyor pek adil olmuyor kıyas. Kimi zaman 2004 c3 den inip corollya binince oh be diyorsun kimi zaman corolladan yüksek segmente binince rahatlıyorsun. En adil şekilde görüğümü yazdım. Ki 3-4 günlük listede aklımda kalanlar. Bu listeden alacak olsam ;fiyatlarına bakmadan 3.20d yi Audiyi hiluxu corsayı Alırdım. Ha bide c-hr . Toyotanın aynı iç dizaynından öğğ geldi. Ama chr ve hilux farklı.

Ha bide golf 7 var comfort 1.4 tsi 150 manuel cam tavan idi sanırım. İçi premiuma yakın geldi . Ekran ufaktı, manuel aşırı rahat , oyna onla. Bak Golfte hoşuma gitti . Seri-rahat .( golfü beğenmessem vururlar) tamam güzeldide fiyatı ???

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,065
7
51,441
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bugün Tiguan ticari taksi gördüm, beynimden vuruldum. Haydi gördüm neyse de, it gibi yokuşta benim arabayı bayılttırdı, beni beynimden vuran o oldu. Bilen bilir @DuzboruDownpipe , İzmit'te santral yokuşunda sağ şeridi felç etti. Patinaj çekerek Tiguan solladım (vitesi 1'e alıp :D)

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bugün Tiguan ticari taksi gördüm, beynimden vuruldum. Haydi gördüm neyse de, it gibi yokuşta benim arabayı bayılttırdı, beni beynimden vuran o oldu. Bilen bilir, İzmit'te santral yokuşunda sağ şeridi felç etti. Patinaj çekerek Tiguan solladım (vitesi 1'e alıp :D)

Doğan ve And 2.0 dizel için performans iyi değil demişlerdi. Ben 1.4 150lik kodiaq kullandığımda 2 kişi klima açık dümdüz yolda 180 geçememiştim. Şanzımandan mı kasa mı ağır anlamadım ama Otopark ın da dedikleri gibi araba bir gitmiyor ya. Bide 1.6 tdi filansa düşünmek istemiyorum.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,065
7
51,441
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Doğan ve And 2.0 dizel için performans iyi değil demişlerdi. Ben 1.4 150lik kodiaq kullandığımda 2 kişi klima açık dümdüz yolda 180 geçememiştim. Şanzımandan mı kasa mı ağır anlamadım ama Otopark ın da dedikleri gibi araba bir gitmiyor ya. Bide 1.6 tdi filansa düşünmek istemiyorum.
Tamam da kardeşim benim araba da atmosferik 75hp 110Nm :) O yokuşu sık sık tırmanırım, mesela ne zaman bir crdi denk gelse boy boy açılır uzar, virajlı yolda hemen görünürden kaybolur. Bu kadar mı hantal bu araç? 0-100'ü 15sn. filan mı?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Araçlar hakkındaki yorumlarınıza bir şey diyemem, saygı duyuyorum. Clio için direksiyonu yumuşak, kolay kullanımlı, güzel, kötü, iyi, fena değil gibi yorumlarınıza da bir şey diyemem, saygı duyarım. Fakat ' arabadan anlamayan adam arabası ' yorumunu yaparken maksadınızı tam olarak bilmesem de ' arabadan anlayan yahut anlamayan ' bir çok kişi para verip, sevip bu aracı kullanıyor olabilir. Tekrar ediyorum, bu ifadede ki maksadınızı tam olarak bilmiyorum fakat ben bir clio sahibi olsam, ' arabadan anlamayan adam arabası ' diye bana laf gelse, gömdüğünüz bunca marka, model ve araçtan sonra sizin bir arabadan ne kadar anladığınızı ciddi ölçüde sorgulardım. Araçları gömdüğünüz için değil yanlış anlamayın, clio sahiplerini gömdüğünüz için bunu sorgulardım. Cümlelerimizi kurarken insanları incitir miyim, gururlarına dokunur mu acaba diye beynimizdeki ve vicdanımızdaki süzgeçten defalarca geçirmekte fayda var diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Yakup♤34

Profesör
14 Kas 2016
547
1,373
2,470
İstanbul
Aklımda iz bırakanlar bunlar . . E aslında tüm segment harmanlanıyor pek adil olmuyor kıyas. Kimi zaman 2004 c3 den inip corollya binince oh be diyorsun kimi zaman corolladan yüksek segmente binince rahatlıyorsun. En adil şekilde görüğümü yazdım. Ki 3-4 günlük listede aklımda kalanlar. Bu listeden alacak olsam ;fiyatlarına bakmadan 3.20d yi Audiyi hiluxu corsayı Alırdım. Ha bide c-hr . Toyotanın aynı iç dizaynından öğğ geldi. Ama chr ve hilux farklı.

Ha bide golf 7 var comfort 1.4 tsi 150 manuel cam tavan idi sanırım. İçi premiuma yakın geldi . Ekran ufaktı, manuel aşırı rahat , oyna onla. Bak Golfte hoşuma gitti . Seri-rahat .( golfü beğenmessem vururlar) tamam güzeldide fiyatı ???

Araba ile ilgili deneyimlerinizi paylaşırken clio için söyledikleriniz bilakis araç sahiplerini ( bende dahil ) aşağılayıcı nitelikte olmuş .. biraz daha üslup biraz daha saygı !

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Tamam da kardeşim benim araba da atmosferik 75hp 110Nm :) O yokuşu sık sık tırmanırım, mesela ne zaman bir crdi denk gelse boy boy açılır uzar, virajlı yolda hemen görünürden kaybolur. Bu kadar mı hantal bu araç? 0-100'ü 15sn. filan mı?
İşte onu bende anlamıyorum. Hangi motordu baktın mı?

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Beyleri
Günaydın. Hyundai bize i10 star veriyor 3 günlüğüne , test edin diye 3 gün veriyor. İ10 facebook grubumuz olduğu için bize böyle bir kıyak geçiyorlar. Varmı sormak istediğiniz.
1,2 dcvvt motor ve 4 ileri tork konverterli otomatik şanzıman . herşey full ..

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970

E90 3.20d; gaz tepkisi hoşuma gitmedi bide gazdan çekince ıkıyor gibi bişeyler yaptı. Direksiyonu ağır geldi baya ama premium hissi ortada . Ben yinede tercih edermiydim?? E46 yaa.

Bende Clio sahibiyim o zaman ben de senin düşüncene göre arabadan anlamayan adamın teki oluyorum

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Beyleri
Günaydın. Hyundai bize i10 star veriyor 3 günlüğüne , test edin diye 3 gün veriyor. İ10 facebook grubumuz olduğu için bize böyle bir kıyak geçiyorlar. Varmı sormak istediğiniz.
1,2 dcvvt motor ve 4 ileri tork konverterli otomatik şanzıman . herşey full ..
Abi tk 4 ileri 7 senedir kullaniyorum ben 1.2 dcvvt olabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım