Geyik Başlığı 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şu lanet petlas w651 çıktığından beri kış lastiği algısı tamamen değişti. Tanesini 215 liradan satıyorlar, haliyle tanesi 400 lira olan ts 860'a ya da 320 lira olan nokian'a nasıl para verdireceksin ? 43 lastik arasından 39'uncu olmuş petlas'a mahkum kaldık ya harbiden kafayı yiyeceğim.
Neden verilsin ki abi? Yılın 3 ayı kullanılan bir lastik için.Lastiğin limitini zorlamayan sürücüler için iyi lastik-kötü lastik yok ki. İdame eden idame ettiremeyen lastik var bence

Neden verilsin ki abi? Yılın 3 ayı kullanılan bir lastik için.Lastiğin limitini zorlamayan sürücüler için iyi lastik-kötü lastik yok ki. İdame eden idame ettiremeyen lastik var bence
Problem tam da şurada ki karda, buzda ideal bir lastik ama hava ısınınca facia bir lastik. Tamamen kar altında ya da çoğunlukla kar ve buz olan bir şehirde yaşıyor olsam dakika düşünmem petlas alırım her daim. Ama hava sıcaklığının çoğu zaman yükseldiği bir bölgede yaşadığımız için petlas o ihtiyacımı karşılamıyor. Hava ısındığı vakit iyi tepkiler veren kış lastikleri ise pahalı. Gel de bunu pedere anlat :D Ne desem 215'e petlas var cevabını veriyor. Parası olmadığından da değil hani. Kış lastiği aldık mı en az 4 yıl kullanıyoruz. Kaliteli bir şey al ki o sürede zaten kendini amorti eder. Sık sık değiştirilen bir şey olsa ucuzundan petlas alırım. Ama 4 yılda bir değişince petlas olmuyor.

Son düzenleme:
Abi daha 3bin km yapmış conti eco contact var arabada fabrikadan gelen. Yoksa ben de bi düşünmedim değil 4 mevsim lastiği. Şehir de istanbul aynen.

O zaman maalesef contiden başka lastik bakıcaz gibi duruyor

ABLAMDA
Kardeş şöyle bir şey mantıklı olur mu bilemiyorum:
Gidip 4 mevsim lastiği alsanız, Conti yaz lastikleri eskiyene kadar kış lastiği gibi 2-3 aylığına taksanız, sonrasında sürekli üstünde kalsalar? Çok mu fantastik olur?

B planı da EcoContact lastikler az kullanılmışken 2. elde satmanız olur. Neden 4 mevsim diye bu kadar üsteliyorum dersen; şimdi bakınca i10'un eti ne butu ne ki ne kadar zorlanacak? İki set lastik hakikaten fazla gelir diye düşünüyorum. S2000, 525 xdrive gibi bi araba olur, derim ki 4 mevsimin yaz performansı şöyle kesmez böyle yetmez...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...