Geyik Başlığı 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
cangoo daki sistem ne hikmetse renonun kendinin ama ilk koleos bile aslında xtrail di :D
Bazı Fransız arabalarında dört çeker sistem var. Örneğin Peugeot 4008. Hatta Renault Master ve Kangoo'nun bile 4 çekerleri var.

Renault deyince ufak bir araştırma yaptım
Kangoo da kullanılan 4 çeker nissan ın automatic torque coupling "ATC" isimli bir sistem kullanılmış.
Master da 4 çeker sistemi ile ilgili bir bilgi bulamadım ama onunda maskott isimli kasası boş türevinde arkadan itişli versiyon varmış.
Peugeot 4008 bildiğim kadarıyla Mitsubishi outlander.
Bide 2003 de scenic'in rx4 diye bir versiyonun da avusturyalı otomobil üreticisi steyr-daimler tarafından üretilen 4 çeker kullanılmış.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bir şey danışmak istiyorum ahali Dizel Arabanın 2. genel bakımında yaglar filtreler değişir hep peki mazot filtresi değişmez mi ?Bunun cevabını merak ettim @Cenk @yaso @bt
Kasım veya Aralık gibi servise götüreceğim arabayı o zaman tabi ki tekrar soracağım değişmiyor diye söylenirse de ben de değiştirin derim sonuçta bir o kadar para bayılıyoruz bu adamlara ve en iyi şekilde karşılığını almak hakkimiz
Çok mantıklı. @Cenk hocamın da dediği gibi ülkedeki yakıt kalitesine güven olmuyor. Tek depoda filtre tıkayan mazotlar bile olabiliyor. Gerekirse ekstra olarak siz isteyin, değiştirsinler.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
S.a hayırlı akşamlar

Sabahtan beri çizdiğim resimler ıslanınca:
https://www.instagram.com/p/BZY2d12nGHl/
Geçmiş olsun. Benim de yapı final ödevi çizimleri son gece soba borusundan yürüyüp çizimlerin üstüne akan su yüzünden yalan olmuştu, hala unutmam. Hocaya durumu izah ettim, mutlu mesut şekilde "olsun, seneye yaparsın" diye gülümsemişti. Onu da hala unutmam.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bir şey danışmak istiyorum ahali Dizel Arabanın 2. genel bakımında yaglar filtreler değişir hep peki mazot filtresi değişmez mi ?Bunun cevabını merak ettim @Cenk @yaso @bt

Hocam her bakımda biz değiştiriyoruz. Ülkemizin yakıtına pek güvenmeyin derim.
Yıllar önce (2005) vectra yakıt kötü diye sensörler uyarı verip motorun çalışmasına izin vermemişti o da yakıt aldığımız yerden çıktığımız ışıkta uyarı verdi. Sonra da servise götürüp depoyu boşaltıp yeni yakıt koyunca hiç bir şey olmamış gibi çalıştı (onca benzin parası ve vakit kaybına yazık :( ) Bu arada herhangi bir yerden değil BP den almıştık. 4-5 yıl önce de yakıta su katmak gibi bir olay petrol ofisinde yaşandı davalık filan oldular.

Son düzenleme:

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Geçmiş olsun. Benim de yapı final ödevi çizimleri son gece soba borusundan yürüyüp çizimlerin üstüne akan su yüzünden yalan olmuştu, hala unutmam. Hocaya durumu izah ettim, mutlu mesut şekilde "olsun, seneye yaparsın" diye gülümsemişti. Onu da hala unutmam.
Bizimki de herkes mühendis olacak diye bir kaide yok diyip duruyor hepsi ayrı arıza abi :D Kurudu gibi ama kalem izine laf eden adam ıslaklanan yerlere neler diyecek göreceğiz :D

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Kangoo da kullanılan 4 çeker nissan ın automatic torque coupling "ATC" isimli bir sistem kullanılmış.
Master da 4 çeker sistemi ile ilgili bir bilgi bulamadım ama onunda maskott isimli kasası boş türevinde arkadan itişli versiyon varmış.
Bide 2003 de scenic'in rx4 diye bir versiyonun da avusturyalı otomobil üreticisi steyr-daimler tarafından üretilen 4 çeker kullanılmış.
Mercedes Renault motoru kullanıyor. Çoğu marka birbiriyle ortak kasa yapıyor. Ne farkeder ki.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
https://www.google.com.tr/search?cl...k1j0i19k1j0i30i19k1j0i5i30i19k1.0._WRYP8aek7o

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Senidemi gece uyku tutmadı
240 hp olmasından dolayı sordum. 1,6 ve diğer tdci modellerden bahsetti. 1,6 ecoboost konuştuk çeng ile. Ama bu 240 beygir çok ucuz geldi bana
Model diyince haklı olarak station wagon mondeo anladım knki. Çok ucuz bence de yakıtını bilemem tabii :D
240'lık versiyon daha ucuz çünkü alsan satmakta çok zorlanırsın. Meraklıları alır sadece. Onun haricinde çoğu insan böyle bir mondeo'nun olduğunu bile bilmez. Otomobillere merakı olanlar ancak biliyor. İnşaallah da böyle kalır, piyasası yükselsin istemem :D Bu arada uyku tutmadı harbiden :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım