Geyik Başlığı 4

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cussler
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hocam konuyla alakasız ama Chr ile ilgili bir inceleme vs yapmışmıydın? Yaptıysan linki var mı?

Olmadı bir kaç temel sorum olacak...böyle bayide incelenip 2km lik test sürüşünde anlaşılmayan şeyler (hoş onu da yapmadım ama )...

1- seninki hybrid mi ? Hybrid ise karma tüketimin ne seviye de ? Otoban kullanımlarında tüketim cazibesini kaybediyor mu? Karşılatırma şansın oldu öu farklı araçlar ile ?

2- yüksek hızlarda izolasyon problemi var, gürültülü deniyor ... öyle mi ? Karşılaştırabilir misin gürültü seviyesini ?

3 - gerçekten çok memun olduğun veya olmadığın yönler var mı ?

1-)Benim 1,2 Turbo olanı mtv ve yılda 15k ancak yaptım yapıcam chr la mantıklı gelmedi hibrit o yüzden. Bendeki 6,5-7,5 arası geziyor tüketim olarak. Hibrit ise 5 diyebilirim.65 ten sonra hibrit cazibesini kaybediyor.Serviste de elektronikçilerle konuştuğumda benzinli motoru alıyor major yükü 65 ten sonra demişlerdi. 1,5 benzinli hibrit modeller 50 ; 1,8 hibritler 65 ten sonra lineer olarak hız-yakıt grafiği artıyor kısaca.Evet ioniq,niro gibi hibritleri de kullandım.

2-)Evet izolasyon problemi var.Lastiklerden gürültü alıyor.18 inç ve büyük davlumbazların olması kaynaklı gibi. Rüzgar sesi 120-130 dan sonra geliyor. 170 ten sonra tasarım ve arka spoiler tasarımından dolayı uğultu geliyor.Benim hoşuma giden bir uğultu ama tabi kullanıcıya göre değişir.Hızlı gittiğini hissettiren bir ses bana kalırsa.

3-)Tasarımı,motoru,verimliliği,şanzımanı,iç trimlerinin hissiyatı kalitesi,yol tutuşu,esp nin tamamiyle kapatılıyor oluşu,Follow me home uygulaması,İsterse zifiri karanlıkta olsun yine de iyi gösteren arka kamera; artıları gözümde.
En dert yandığım konu benzin deposu max:39 litre alıyor.Sonra orta ekranın yazılarının çok büyük olması,Ön park sensörü eksikliği bunlar canımı sıkan noktaları.
Not: Arka klostrofobik vs deniyor insana göre değişir zaten o yüzden o konuda yorum yapmayayım.

10 sene diyorum sailor 10:D Sağ ön hava yastığı açılmayan kaç araba var da herifler çağırma yapıyor.Ha bu pederin arabasının 3. geri çağrılışı.Fren pedalı ve sürücü hava yastığı için gitti zaten.Ama 10 yaşında araba için hala diyorum çok acayip
Vwti olsa daha cok cagirirlardi , o kasalarda baya geri çağırma oldu maalesef .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2006 model Nissan Almeranin airbagleri için çağırdı Nissan. Bir airbag şirketi batmış ve ürettikleri ürünleri sıkıntılı imiş diye söylemişler.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Takata olması lazım , bazi arackarda da emniyet kemerleri icin sıkıntı cikti .

Porsche ninde takata ile geri çağırma mevzusu vardi .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence Fiesta ve ya güzel dolulukta bir Ibiza.Turbo seçenekler olsa 1.2 tsi Ibiza ve ya Poloya yönelebilirdim.
Edit:Swift de tercihlerimin arasında olurdu.
Poloya baktım güzel ilan yok. Zaten piyasası nedendir bilinmez yüksek. Vag etkisi boş atmo Pololar içinde geçerli sanırım.

İ20(yeni kasaysa)veya polo alırdım burdan. Swift micra yaris bunlar da alternatiflerim olurdu.
Yeni kasa o paraya yok. En mantıklı İ20 gibi duruyor.

Katılıyorum.

Fiesta alirdim..2014 modelini 100 km kadar kullanmistim cok rahat ve keyifli bir arabaydı
Fiesta' nın eli ayağı düzgün olanı İ20' ye göre daha az. Ayrıca biraz daha dardı içi.

Jazz almazdim, biraz binme fırsatım oldu konfor yok gibi birşey bozuk yollarda bam güm ediyor
Jazzlar çok pahalı. Genişlik dışında vadettiği bir şey yok zaten, o yüzden eledik.

Özetle İ20 oturdu gibi kafama. Lpg işine bulaşılmasın diyorum. İ20 alınmaz yav denebilecek bir detayda yok bildiğim kadarıyla.

Poloya baktım güzel ilan yok. Zaten piyasası nedendir bilinmez yüksek. Vag etkisi boş atmo Pololar içinde geçerli sanırım.

Yeni kasa o paraya yok. En mantıklı İ20 gibi duruyor.

Katılıyorum.

Fiesta' nın eli ayağı düzgün olanı İ20' ye göre daha az. Ayrıca biraz daha dardı içi.

Jazzlar çok pahalı. Genişlik dışında vadettiği bir şey yok zaten, o yüzden eledik.

Özetle İ20 oturdu gibi kafama. Lpg işine bulaşılmasın diyorum. İ20 alınmaz yav denebilecek bir detayda yok bildiğim kadarıyla.
Eski kasası hissiyatı zayıf direksiyon

Bizimkinin bakım tablosunda hava filtresi değişimi 40.000km de bir diyoro_O ilginç
20180228_173637-1.jpg

Sen iyi yapmışsın zaten kardeşim. Chr oldukça güzel bir araba. Şekli şemali, donanımları, rengi, sürüşü falan ateş ediyor. Özel bir otomobilde olduğunu hissettiriyor insana. Focus'a gelince; yolda bazen mavi focus görüyorum ve bambaşka bir araca bakıyor gibi hissediyorum. Hele hatchback mavi focus falan görürsem nadir bulunan bir parça gibi kaybolana kadar bakıyorum :D
Teşekkür ederim abi:)
Sizin şeker kırmızısı bir kırmızı var bak o da bayağı iyi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...