Geyik Başlığı 4

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cussler
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bak bunun altina imzami atarim, araplardan sonra en cok gosteris meraklisi millet turkler olabilir. ingilizler kiyafetlerini parcalanana kadar giyerler mesela.
ya peder de benım denızcı tek farkımız o carkcıbası. adam dunyayı gezmıs cıktı ets ıle bosna hersek sırbıstan makedonya vs 5 ulke gezdı otobusle geldı hayatımda ben bole fakır ama boylede mutlu huzurlu ulkeler gormedım dedı.

ya peder de benım denızcı tek farkımız o carkcıbası. adam dunyayı gezmıs cıktı ets ıle bosna hersek sırbıstan makedonya vs 5 ulke gezdı otobusle geldı hayatımda ben bole fakır ama boylede mutlu huzurlu ulkeler gormedım dedı.
ben de butun balkanlari gezdim bu yaz biliyorsun, acikcasi hepsinin mutlu oldugunu soyleyemem onlara da sorarsan kendilerine gore dertleri sikayetleri var elbette ama yakin tarihte yasadiklari buyuk sikintilardan sonra simdi elde ettikleri kismi ozgurluge sukretmesini biliyorlar diyelim. Inan bana bende sikildim bu kosturmadan aslinda hep soyluyorum, hicbirseyin sonu yok, 3 evi olan 5. almaya calisir, QV si olan lambo almaya calisir :D vs vs ama buyuk basin derdi de buyuk olur misali. iddaa ediyorum anadoluda asgari ucretle gecinen bircok aile istanbulda evine 10 bin tl nin uzerine para giren kari-koca calisanlarin cogundan daha mutludur.
inan esim kabul etse su devletin verdigi 300 kucukbas hayvan tesvigini alir kucuk bir yere yerlesirim ve daha mutlu, huzurlu olacagimi dusunuyorum

ben de butun balkanlari gezdim bu yaz biliyorsun, acikcasi hepsinin mutlu oldugunu soyleyemem onlara da sorarsan kendilerine gore dertleri sikayetleri var elbette ama yakin tarihte yasadiklari buyuk sikintilardan sonra simdi elde ettikleri kismi ozgurluge sukretmesini biliyorlar diyelim. Inan bana bende sikildim bu kosturmadan aslinda hep soyluyorum, hicbirseyin sonu yok, 3 evi olan 5. almaya calisir, QV si olan lambo almaya calisir :D vs vs ama buyuk basin derdi de buyuk olur misali. iddaa ediyorum anadoluda asgari ucretle gecinen bircok aile istanbulda evine 10 bin tl nin uzerine para giren kari-koca calisanlarin cogundan daha mutludur.
inan esim kabul etse su devletin verdigi 300 kucukbas hayvan tesvigini alir kucuk bir yere yerlesirim ve daha mutlu, huzurlu olacagimi dusunuyorum
Ayni konuda bende ailemi ikna etmeye calisiyorum. Hayvancilik bakimindan degilde klasik yaslilarin kactigi ayvalik vs gibi yazlikci mekanlara gidin oturun dinlenin diyorum yok gitmiyorlar. Bizimkiler herseyin ellerinin altinda olmasina alismis.istanbulda gercekten herseyden de biraz biraz bile olsa var ve bulmak cok zor degil. İnternetten birsey cagirma donemi daha tam gelisemedi bizlerde. Kabalik trafik vs var ve insan cinnet gecirecek gibi olsada insanin dogasinda var alisti yerden alip baska yere koymaya calisinca tedirgin oluyorlar.

761VRP.jpg

:p

Bugün 70 km Vitara 1.6 gl+ otomatik (4x2) kullandım, kullanımım sonu araç 100 km'ye ulaştı yani daha rodajda. Hep şehir içindeydim, dönüşte yoğun trafiğe düştüm. Az trafikli gidiş sonunda 6.9 lt yakmıştı, trafikli dönüş sonucu 7.5 lt gösterdi ekran. Başarılı veriler bence. Aracın atmosferik 1.6 ve otomatik olduğunu da düşünürsek, daha da hoşuna gidiyor insanın.

Fındıkzade'de doluya yakalandım. :( Gördüğüm kadarıyla bir şey olmadı, taneler küçüktü zaten.

Araç hakkında merak ettiğiniz şeyleri sorarsanız deneyimleyebildikçe cevap vermeye çalışırım.
Testi vardı aslında.

Dedeyle birlikte dinleniyor :D.

Hazır fotoğrafını koymuşken biraz güncelleme yapayım. Ekimden bu yana 10k km'ye geldi ama sırf bununla kalmadı park halindeyken baya bi vuranı ve çizeni oldu. İlk olarak ismi lazım değil Etiler'de bir restoranın valesi arabanın önünü vurdu ve park ettiği yerde sol tarafını anahtar gibi birşey ile çizmişler daha sonrasında otopark da biri vurmuş ön plakalı kırıldı ve en son sağ arkasından vurmuşlar. İnsan daha çiçeği burnunda arabanın başına gelenleri görünce cidden üzülüyor valla ama neticede dünya malı allah beterinden korusun.

Bu arada 19 jantlara ve spor şasiye rahmen aracın konforu berbat ötesi değil hatta normal versiyona göre süspansiyonlar çok daha kaliteli hissettiriyor.

Hazır fotoğrafını koymuşken biraz güncelleme yapayım. Ekimden bu yana 10k km'ye geldi ama sırf bununla kalmadı park halindeyken baya bi vuranı ve çizeni oldu. İlk olarak ismi lazım değil Etiler'de bir restoranın valesi arabanın önünü vurdu ve park ettiği yerde sol tarafını anahtar gibi birşey ile çizmişler daha sonrasında otopark da biri vurmuş ön plakalı kırıldı ve en son sağ arkasından vurmuşlar. İnsan daha çiçeği burnunda arabanın başına gelenleri görünce cidden üzülüyor valla ama neticede dünya malı allah beterinden korusun.

Bu arada 19 jantlara ve spor şasiye rahmen aracın konforu berbat ötesi değil hatta normal versiyona göre süspansiyonlar çok daha kaliteli hissettiriyor.
Geçmiş olsun. Aynen dediğin gibi Allah beterinden korusun kardeşim.

Futbol'un neden bu kadar sevildiğini anlamıyorum, güzel bir karşılaştırma olmuş futbola verilen kıymet'in yüzde 40 ı ralli'ye falan verilse ülkece otomobil kültürü anlamında çağ atlarız.
Keşke ... maalesef Vergilerle ve yakıt fiyatlarıyla Türkiye de uzun yıllar daha kapsamlı bir otomobil kültürünü göremeyeceğiz

geçmiş olsun. Senin dediğin gibi Allah beterinden saklasın
BKZ.
nONL3R.jpg

Keşke ... maalesef Vergilerle ve yakıt fiyatlarıyla Türkiye de uzun yıllar daha kapsamlı bir otomobil kültürünü göremeyeceğiz
Ülkece futbola ayrılan bütçe eminim motosporlarına ayrılan bütçeden fazladır, zaten futbola bütçe ayıran insanların gözünü para-vergi vs görmüyor, bence mümkün bir olay ama bu gidiş ile ülkemizde uzun yıllar değil belki içten yanmalı motorların ölümüne kadar otomobil kültürü diye bir şey olmayacak, zaten içten yanmalılar öldükten sonra alın sizin olsun.:(:D:p

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...