Geyik Başlığı 4

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cussler
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Vallahi otomatikçiler de manuelcilerle dalga geçiyordur ki köprü trafiğine giren birisinin, trafiği bitirene kadar kaç defa debriyaja bas çek yaptığını, kaç defa 2.vitese takıp takamadığını sorguladığımızda otomatikçilerin dalga geçmesi daha mantıklı geliyor bana. Ben de manuel kullanıyorum ama kıvırmaya gerek yok. Uzun yola çıkmadığın müddetçe manuel hamallıktır. Uzun yolda ise hiç bir otomatik şanzıman manuel'in zevkini yaşatamaz o ayrı.

Benim icin onemli olan nakit akişi. Bana para kaybetirmeyecek donanim lazim. Otomatik opsiyon olarak bile cok para.

Benim icin onemli olan nakit akişi. Bana para kaybetirmeyecek donanim lazim. Otomatik opsiyon olarak bile cok para.
Trafikte uzun süre araç kullanan biri için sık sık basmak zorunda kalacağı bir debriyaj sistemi, önce bacak kaslarını ardından bel kaslarını yeterince zorlayacaktır zaten. Yıllar içinde bunun getirmesi muhtemel sağlık sorunlarına değer aradaki bir kaç bin liralık fark. Hele ki bel fıtığı, kasık fıtığı, varikoseli olan varsa hepten yandı. Sen de her gün köprü trafiği, o şu bu trafiği diye cebelleşiyor olsaydın manuelin yüzüne bakmazdın.

Son düzenleme:
Trafikte uzun süre araç kullanan biri için sık sık basmak zorunda kalacağı bir debriyaj sistemi, önce bacak kaslarını ardından bel kaslarını yeterince zorlayacaktır zaten. Yıllar içinde bunun getirmesi muhtemel sağlık sorunlarına değer aradaki bir kaç bin liralık fark. Hele ki bel fıtığı, kasık fıtığı, varikoseli olan varsa hepten yandı. Sen de her gün köprü trafiği, o şu bu trafiği diye cebelleşiyor olsaydın manuelin yüzüne bakmazdın.

Hocam benim yolum otoban, bende sıkıntı yok. Benim yaşadığım bölgeye istanbul demiyor, İstanbullular.

Bu arada marmaris'e giderken yakıt alacağım lokasyonları şimdiden işaretliyim. Shell sayfasında bu konuda bir uygulama var. Bakalım 300 km de bir yol üstü shell istasyonu varmı.

Hocam benim yolum otoban, bende sıkıntı yok. Benim yaşadığım bölgeye istanbul demiyor, İstanbullular.
Dediğim gibi, her gün trafikle cebelleşiyor olsan ve illa otomobile ihtiyacın olsa, otomobile muhtaç olsan tatil paranı bile gidip otomatik vites opsiyonuna verirdin emin ol.

Benim asıl mevzum, şu ekşide olduğu gibi manuel kullananlara erkek, otomatik kullananlara ılık v.b yakıştırmalar yapmaları. Manuel kullanan erkeklerin hepsi sanırsın viraj içinde heel and toe yapıyor, debriyaj falan tokatlıyor da gereksiz bir erkeklik gösterisi içine giriyorlar. Çoğu yarım debriyaj yapmadan, arabayı silkelemeden vites değiştirmeyi bile beceremiyor.

İstanbul trafiğine girip manuel seviyorum diyenlerde böyle mi yani:

Bizim milletin en güzel yaptığı şey; başkalarının kararlarına saygı göstermeyi bilmemek.

--------------------------------

Sana yağmurdan sonra D'ye geçmeyen 5008 ile geri geri servise gittiğimizi anlatmış mıydım?

Hahaha bu nedir ya? :D

İstanbul trafiğine girip manuel seviyorum diyenlerde böyle mi yani:

Bizim milletin en güzel yaptığı şey; başkalarının kararlarına saygı göstermeyi bilmemek.

--------------------------------

Hahaha bu nedir ya? :D

Valla daha öncede söylediğim gibi, bana para lazım, hangisi benim için parasal manada mantıklı ise ona yöneliyorum :). Ben hypermiling yapan biri olarak vites verdiği devir / vites ilişkisine ihtiyacım var. Zaten param olsa bende porsche gts alacam.

Beyler bu istasyon hakkında bilginiz Adı Go İpragaz. Benim yeni muhitteki en ucuz istasyon.

6JvobP.png

Dünya'nın en gereksiz muhabbeti, aramızda ekşide yazar olan var mı bilmiyorum ama geneli boş yapan tipler. Kendileri gibi olmayanı sürekli eleştirme peşindeler. Ben otomatik araç kullanmıyorum ama günlük trafiğe girme durumumda yok, yıllık 10 bin km bile yapmıyorum. Otomatik araç ihtiyaç meselesidir, üzerinde kullanan erkek ılıktır falan yazmıyor ya, ihtiyaç duyan, isteyen alır kullanır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...