Geyik Başlığı 4

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cussler
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Son 400 km'lik yolculuğumu km'de 21 kuruş yakarak yaptım. Yeri geldi virajlı yokuşlu yolları 100-120 tırmandım, yeri geldi düz yolda 90'a sabitleyip dinlendim, yeri geldi yolu boş buldum yapıştırdım 140-160 karışık kombinasyon. Hiç kasmıyorum, yüklü yüksüz istediğim yolda istediğim hızda gidiyorum, burada fazla yakar mı cepte kaç para kaldı diye sorgulamıyorum, yavaş gitmek zorunda kalıp sıkılmıyorum kafa rahat :D Az yaksın diye 1.0 motor alacağım, az yaksın diye basmayacağım. Öyle bir mantık yok bende. Az yaksın diye basmayacaksam niye 1.0 motor alıyorum :D
İşte onu dedim ya uzun yol tecrübenden bahsetmişsin.O yüzden diyorum sana afaki kaldı söylediğin diye.

İşte onu dedim ya uzun yol tecrübenden bahsetmişsin.O yüzden diyorum sana afaki kaldı söylediğin diye.
Şehir içinde daha çok vakit geçiren biri olsam dizel imkanı yok almam. Çünkü mantığı yok. Şehir içinde nereye basacaksın, bassan ne kadar basabileceksin ? 1.0 motorlar dizelin gördüğü görevi görüyor şehir içinde onda sıkıntı yok. Zaten aradaki sıfır alımındaki fiyat farkı da cabası. Ama iş uzun yola geldiği zaman dizelin rahatlığı bambaşka. Dedim ya az yaksın diye 1.0 alıp basmayacaksam niye 1.0 alayım ? Benim olayım uzun yol olduğu için, şehir içinde yaptığım en uzak mesafe git - gel 15 km olduğu için uzun yola uygun motor seçmeye çalıştım. Büyük şehirlerde yaşıyor olsam ben de düşük hacim benzinli alırım. Ama tabii sakin kullanımda 8 - 8,5 litrenin altına inmeyen 1.0 motorlu araç da almam. Şehir içi bile olsa o tüketim 1.0 bir araç için fazla bana göre :D

@Cenk abi senin ilacın 535d 530d valla. Büyük ihtimal 10 15 sene sonra ben de böyle düşüncem. Şimdilik atmosferik lpg devam :D
Param olsa kapatırım zaten +180 hp üstü bir dizel basar basar gezerim :D Zamanında biz de 2.0 atmosferik kullanırken sesi yeter bee diye ortalıkta geziniyorduk ama 12 litre ortalamayla gezdiğin vakit sesten fazlasını istiyor insan. O gün anladım ki bir araba yakıyorsa iyi gidecek. Gitmiyorsa yakmasının anlamı yok. Ses de bir yere kadar :D

Valla hacı allaha şükür fizik hariç işler tıkırında hedef irlanda inşallah hatta trinity collage ama sıkıntı şu rekabet çok ve 19k euro yıllık ucreti var. Üniversite ile baya bi mailleştim ama burs imkanlari konusunda oek net bir cevap alamadim.
İnş olur babuş 19k iyi para burs bulmak lazım. BU'ralara beklerim :D :D
Sende mis gibi caddy var ekstra otel ve ya ev ayarlamaya da çalışmazsın :D
Arka koltukları sökünce 1+1 öğrenciye kiralık ev oluyor zaten ndmfksks :D

o ındırme programı :) aslında ıstedıgım oyun steam de 25 lıra. para degıl aslında zamanında gta 5 cıktıgında bunun yaklasık 8 katı para harcamıstım steam uzerınden. senelerce hep ısımı gordu ekstra para ıstemedıler. ama bu ıstedıgım oyun her yenı dlc sıne para ıstıyor en sınır oldugum olaydır ınadına torrent arıyorum bende. sonucta araba aldıgımızda ılk motoru alıp sonra kapı kaput vs dıye zamanla tamamlamıyoruz cok uyanıklar
Kaptan hangi oyunu arıyorsun, bulabildin mi ?

Gunaydin :rolleyes:
vw.jpg

katiliyorum, bence son donemlerde de trend olan 90larda cocuk olmak gercekten cok muthis birsey
- az once saydiklarimiz !!!
- hava kararana kadar sokakta top oynamalar (anne 5 dk daha nooolurlar :D ama 20 kez fln)
- teknolojinin gozunun onunde yukselisi
- dostluk arkadaslik hatta kavga (simdi millet anca klavye basinda delikanlilik yapiyor :D)
mesela su disketi hatirlayan varmi forumda, yaninda da kullanildigi bilgisayar kasasi
kendisi 5.25" disket adi ile anilirdir ve hafiza boyutu sadece 360kb :D
Ekli dosyayı görüntüle 11823Ekli dosyayı görüntüle 11824

Ben ilk defa Commador64 başında sabahladığımı bilirim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...