Geyik Başlığı 4

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cussler
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu gün avm kapalı otoparkından çıkarken önümde akyaka denen avmnin up uzun otopark içi rampası çıktı .
vites 1 de yapıştırayım dedim, 3500 deviri geçer geçmez motor araba ard arda tekledi. Tırstım ne oluyoruz diye..
Bundan çıkarılan sonuc, motor soğukken araba devirlendirilmiyecekmişiz :)

Bir de esnafları düşün, hergün çeşit çeşit insanla muhattap oluyorlar. Allah kolaylık versin
Zaten benim problem esnaflarla özellikle de aklı olmayıp fikri olanlarla. Neymiş efendim İphone 6S ekranı 100 liraymış lan ordan madem iphone o kadar ucuz note8 i satıp x almazsam şerefsizim. İnsanlar fiyat kırmak için o kadar sacmaliyorlar ki en son satmadım ne halin varsa gör benden sana mal yok dedim çıktım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaten benim problem esnaflarla özellikle de aklı olmayıp fikri olanlarla. Neymiş efendim İphone 6S ekranı 100 liraymış asstir lan ordan madem iphone o kadar ucuz note8 i satıp x almazsam şerefsizim. İnsanlar fiyat kırmak için o kadar sacmaliyorlar ki en son satmadım ne halin varsa gör benden sana mal yok dedim çıktım.
Alırken en ala ölücü, satarkende yağlayıp ballayıp yüksek fiyattan iteleme peşinde hepsi. Garantiden ekran değişti benim 6s in, 500 civarıydı yanlış hatırlamıyorsam, öyle 100 lük falan bi şey değil, hele orijinalse hiç değil.

Son düzenleme:
Alırken en ala ölücü, satarkende yağlayıp ballayıp yüksek fiyattan iteleme peşinde hepsi. Garantiden ekran değişti benim 6s in, 500 civarıydı yanlış hatırlamıyorsam, öyle 100 lük falan bi şey değil, hele orijinalse hiç değil.
Ya hırsızın tekiydi zaten iphone un tekinin şifresini kırıp satma peşindeydi düşün 6S'i 500 liraya veriyodu

Mümkün olduğunca 2.el telefon almamaya çalışın beyler. O telefonların büyük çoğunluğu çalıntı mal. Eğer 2.el telefona talep azalırsa hırsızlık oranları da düşer.
2. el alınacaksa da bu swap değişim cihazları mantıklı. Satan genelde değişim belgesi ve faturasıyla beraber satıyor, çalıntı olmadığı belli en azından.

2. el alınacaksa da bu swap değişim cihazları mantıklı. Satan genelde değişim belgesi ve faturasıyla beraber satıyor, çalıntı olmadığı belli en azından.
Zaten onun haricinde yukarıda bahsedilen tarzda esnaflardan almamak gerek. Kadıköy'de orada burada bir sürü esnaf var böyle. Maalesef ucuz telefon isteyenler de gidip para verip alıyor. Ama böyle alınan her telefonda bizim cebimizdeki telefonların çalınma ihtimali artıyor. Bunu ya düşünemeyen ya da umursamayan tipler mevcut.

Zaten onun haricinde yukarıda bahsedilen tarzda esnaflardan almamak gerek. Kadıköy'de orada burada bir sürü esnaf var böyle. Maalesef ucuz telefon isteyenler de gidip para verip alıyor. Ama böyle alınan her telefonda bizim cebimizdeki telefonların çalınma ihtimali artıyor. Bunu ya düşünemeyen ya da umursamayan tipler mevcut.
Valla o tipleri ben de anlamıyorum abi, zaten cihazların geneli narin, 2. elin nasıl kullanıldığı muamma, benim bütçem olmasa 2. el iphone/ s serisi bakacağıma daha düşük seviye sıfır telefon alırım, en azından ne olduğu belli, garantisi vs var, sonrasında başım ağrımaz.

Kendi telefonumu piyasanın 100 lira aşağısına satıyorum adam hala 3'de 1 fiyat kırmaya çalışıyor. Satmam daha iyi valla o fiyata evden aşağı atarım.

Taksimden havataşla sabihaya gitmem
Valla o tipleri ben de anlamıyorum abi, zaten cihazların geneli narin, 2. elin nasıl kullanıldığı muamma, benim bütçem olmasa 2. el iphone/ s serisi bakacağıma daha düşük seviye sıfır telefon alırım, en azından ne olduğu belli, garantisi vs var, sonrasında başım ağrımaz.
2. El d segmenti yerine boş c segmenti almaca keyfi

Kesinlikle öyle.. Zaten aklı ve mantığı olan bu şekilde davranır. Mağazalar aşırı pahalıysa ithalatçı garantili falan alınır olur biter.

Kendi telefonumu piyasanın 100 lira aşağısına satıyorum adam hala 3'de 1 fiyat kırmaya çalışıyor. Satmam daha iyi valla o fiyata evden aşağı atarım.
o telefonu ben yerınde olsam satmakla ugrasmazdım hele kı onca olucu varken vs tut ıkıncı tel olarak kalsın. senın bıde telefonun halı pert. adam etmeye bıraz para bayıl evde mıs gıbı sakla derım

o telefonu ben yerınde olsam satmakla ugrasmazdım hele kı onca olucu varken vs tut ıkıncı tel olarak kalsın. senın bıde telefonun halı pert. adam etmeye bıraz para bayıl evde mıs gıbı sakla derım
Babama 500 lira verecem note8 için öyle anlaştık yoksa satmam zaten. Alan alır valla 600 e verecem ama 500 e satacagima evden aşağı atarım daha iyi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...