Geyik Başlığı 4

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cussler
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Albert Pike 1 ve 2. Dünya Savaşları'nı çok iyi şekilde nasıl ve ne zaman çıkacağını söyler.3.Dünya savaşı için ise Armageddon der.Dünya'da din kalmayacağını söyler.
Ben de diyorum ki 3.Dünya savaşı için şuan yeterli ideolojik bir kıvılcım yok.Ama olduğunda @Cenk abinin dediği gibi din olacağı kesin bana kalırsa da.
Tabii ki. Zaten şu aşamada bu savaşın kısa dönem içinde çıkacak olması muhtemel değil. Bu yaşananlar sadece o sürece doğru gittiğimizin bir işareti.

Albert Pike 1 ve 2. Dünya Savaşları'nı çok iyi şekilde nasıl ve ne zaman çıkacağını söyler.3.Dünya savaşı için ise Armageddon der.Dünya'da din kalmayacağını söyler.
Ben de diyorum ki 3.Dünya savaşı için şuan yeterli ideolojik bir kıvılcım yok.Ama olduğunda @Cenk abinin dediği gibi din olacağı kesin bana kalırsa da.
Dinin kalkacağını söylemek güç. İnsanlar için inanç lazım, manevi bazı boşlukları doldurabilmek gerek. Dediğin gibi yeteri kadar bir ideolojik kıvılcıma sahip değiliz ancak hiç olmadığı anlamına da gelmiyor. Din ile insanlar dünya savaşı için birleştirmek zor bir olgu. Dinin kendi içinde bile bölünmesi bu durumu oldukça güçleştiriyor. Din ile Türkiye birleşemez ancak milliyetçilik ile birleşebilir. Bu durum diğerleri içinde geçerli. Dinin devletin kendi iç meselelerinde daha etkili olduğu taraftarıyım çünkü orada milliyetçilik ile yol katedilemiyor. 1. Dünya Savaşı bir Yahudi devletinin kurulmasınında kesinleştiği savaştır(Bkz.: Balfour Deklarasyonu 1916 veya 1917). Ancak savaşın din sebebiyle çıktığını söylemek güçtür hatta imkansıza yakındır, dinin etkisi neredeyse olmamıştır. Araplar din yerine milliyetçiliği seçmişti o zamanda. İnsanlatın her ne kadar dine ihtiyaç duyduğunu söylesemde vatanı olmayan bir insan için din ön planda olmuyor pek fazla. İlk önce maddi sonra manevi ihtiyaçlara yöneliyoruz her zaman. Ancak önümüzde ne olduğu belli olmadığı için her şey mümkün olabilir, zamanın ne göstereceği hiç belli olmaz.

Öyle bir denemeydi aslında pahalı bir deneme.Dün atılan roketlerin maliyeti 500 milyon amerikan doları imiş.
Artan döviz kurlarıyla beraber ABD'nin tüm dünyaya sattığı silahlardan elde edeceği parayla bu maliyeti çıkarırlar. Biliyorsun, sömürgeci devletler önce savaşı çıkarır, sonra o savaş için kullanılacak mühimmatı satar, o savaş için lazım olan medikal malzemeleri de peşinden satar. Bunun maliyetini muhakkak çıkarırlar ama bu yinede ABD'nin ekonomik anlamda böyle yüksek bütçeli bir savaşı sürdürülebilir kılacak bir durumu olmadığı da açık gerçekten.

Bugün hava 20 derecelere çıktı. Eşimin, açık öğretim sınavına gitik. Xiaomi mi5 telefon ile navigasyon yapıyorum. Telefon şarja bağlı değil. fakat telefon çok deli ısındı. O kadar deli ısındıki, bir müddet sonra ekranı kapattı, yolu kendim çıkartarak gitmeye karar verdim. dokunmatik ekran hissizleşti. Soğutmak için bir müddet kapattım , açıncada normale döndü.
Arkadaşlar cihazın parmak ucunu yakacak kadar ısınması, artık bu telefon ile navigasyonu mümkün mertebe kısa tutmak gerektiğini anlatıyor. Rotayı çizip arada bir açıp bakmak en mantıklısı galiba.

Bugün hava 20 derecelere çıktı. Eşimin, açık öğretim sınavına gitik. Xiaomi mi5 telefon ile navigasyon yapıyorum. Telefon şarja bağlı değil. fakat telefon çok deli ısındı. O kadar deli ısındıki, bir müddet sonra ekranı kapattı, yolu kendim çıkartarak gitmeye karar verdim. dokunmatik ekran hissizleşti. Soğutmak için bir müddet kapattım , açıncada normale döndü.
Arkadaşlar cihazın parmak ucunu yakacak kadar ısınması, artık bu telefon ile navigasyonu mümkün mertebe kısa tutmak gerektiğini anlatıyor. Rotayı çizip arada bir açıp bakmak en mantıklısı galiba.
ekran lg mıydı

Xiaominin uretim kalitesi yok harbiden. Bende jdi var yagdiriyor panel.

Neyse, yapıcak bişey yok. Bu şekilde devam edeceğiz.. Bu telefonu kullanmak için küçük bir talimname yapmak lazım. en azından telefon ısınacak diye kapatarak, bataryasını daha uzun kullanmayıda sağlarız.

Yalnız olay ekranda değil. ben bu telefonun ekranı kapatıyorum. Ama google maps çalışmayı sürdürüyor. ekranı arada açıp yoluma bakıyorum. Ona rağmen soğumuyor. Yani demem oki benim işlemci ısınıyor.

Neyse, yapıcak bişey yok. Bu şekilde devam edeceğiz.. Bu telefonu kullanmak için küçük bir talimname yapmak lazım. en azından telefon ısınacak diye kapatarak, bataryasını daha uzun kullanmayıda sağlarız.

Yalnız olay ekranda değil. ben bu telefonun ekranı kapatıyorum. Ama google maps çalışmayı sürdürüyor. ekranı arada açıp yoluma bakıyorum. Ona rağmen soğumuyor. Yani demem oki benim işlemci ısınıyor.
E en basta demistim ben isinan ve pil tuketen islemci diye. Alirken sadece islemci sayisina bakiyor cogunluk halbuki su an sd 660, 821 den daha efektif calisiyor. Xiaomi 5 serilerinde bocaladi gibi duruyor baya yorum okudum calismayan cekirdek sorunlari vs

Hatta direk sat uzerine cok az bisi koy redmi 5 plus veya 5x-a1 al. Sd625 bile su an hala gideri olan bir islemci.

Hatta direk sat uzerine cok az bisi koy redmi 5 plus veya 5x-a1 al. Sd625 bile su an hala gideri olan bir islemci.

Ben telefondan özelikle kamerasından gayet memnunum, İşlemcinin ısınıyor olması sebebiyle satmak yerine, farklı yollar ile sorunu kendim çözmeyi yeğlıyorum.. Mesela klimanın hava çıkışına telefon için tutamak yapacağım. Benim tek derdim şu an ısınma sorunu. 3 4 saat uzun yolda navigasyon ısınmasının önüne geçmeyi hedefliyorum. Hatta aparat bile buldum. Deneyeceğim.

Artan döviz kurlarıyla beraber ABD'nin tüm dünyaya sattığı silahlardan elde edeceği parayla bu maliyeti çıkarırlar. Biliyorsun, sömürgeci devletler önce savaşı çıkarır, sonra o savaş için kullanılacak mühimmatı satar, o savaş için lazım olan medikal malzemeleri de peşinden satar. Bunun maliyetini muhakkak çıkarırlar ama bu yinede ABD'nin ekonomik anlamda böyle yüksek bütçeli bir savaşı sürdürülebilir kılacak bir durumu olmadığı da açık gerçekten.
Sürdüremezler. Ekonomileri bizimkinden kötü bir durumda şu anda. Sadece Çin'in elinde 1.2 trilyon dolar tahvilleri bulunuyor, Japonya'nın elinde 1 trilyon dolar ve diğerlerinide sayarsak 3 4 trilyon dolar kadar olduğu söyleniyor. Suudilerin 700milyar dolarlık yatırımı var. İçlerinden birisi bile bunları kullanırsa o koca güç 24 saat içerisinde kaosa sürüklenir. Bu yüzden fazla anartmayıp vurkaç taktiği üzerinden gidiyorlar. Sadece bilmeyen insanlara hala daha güçlü olduğunu göstermek için. Siyasi arenada ise durum baya vahim.
Savaşta malzemeyi satan ABD'den ziyade Yahudi aileler. Hatta Rotschild'lar (Rockerfeller de olabilir tam hatırlamıyorum) 1. Dünya Savaşı sırasında hem itilaf hem ittifak cephesine cephane sağlamış hemde savaş sonrası hepsine borç vererek servetini katlamıştır. Aslında tam olarak bakınca Ortadoğu'daki savaşın asıl sebebi Yahudi ailelerdir, ABD ise kullandıkları maşadır. Devletler içindr illaki bir çıban başı aranacaksa bakılacak tek yer İngiltere'dir.

@Sailor İşte çözümüm...

Uzun yol için
IMG_20180414_163348-1600x1200.jpg IMG_20180414_163420-1200x1600.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...