Geyik Başlığı 4

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cussler
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Max 1.5 liraya dizüstü bilgisayar önerebilecek var mı :D
Kız kardeşim için ders çalışmak, youtube office amaçlı
Bu tip ürünler hakkında hiç bilgim yok valla biri yeşillendirirse büyük sevap babam ihaleyi bana verdi :D

Bu güzel görünüyor ama işlemci ve hafızası soru işareti video izlerken donma falan yapar diye korkuyorum
http://www.hepsiburada.com/lenovo-y...80u2007ytx-p-HBV00000A2CIY?magaza=Hepsiburada

Bu da güzel ama işlemcisi hakkında bilgim yok
https://www.mediamarkt.com.tr/tr/pr...d-mineral-grey-laptop-81a50026tx-1177458.html

Önerilere açığız
Bayağıdır bilgisayarlara falan pek bakmıyorum ben ama bunlar gündelik işleri karşılar gibi youtubeda falan donacaklarını sanmıyorum 4 GB ram falan biraz kafa karıştırıcı yani oyuna falan pek gelmez gibi. Şimdi aklıma şu video geldi sizin attıklarınız bu videodakinden donanım bakımından daha iyi görünüyor. Yine DH forumda falan konusu vardır muhakkak göz atabilirsiniz
Lenovo olarak da şunu söyleyeyim laptop almıştım ben 6 sene civarı olmuş sağlam makine ben de ufak tefek işler için kullanıyorum şimdi.

Aramızda japonca bilen varmi:D:D
Baya bişeyler yaziyo da okuyamıyom:D
http://www.ft86club.com/forums/showthread.php?t=2254
manual9.jpg
manual10.jpg

Son düzenleme:
Maçta çıkan olayları bile dış güçlere bağladılar. Türkiye'ye ve Türk futboluna operasyonmuş meğerse :D
Bu ülkede, bu toplumda en iyi yapılan şey linç ve komplo senaryoları. Daha maçı izlerken ilk yarıda yanımdaki arkadaş dedi bunun ucu 3 temmuza fedöye uzanır. Hadi len dedim. Olay süratle çakmak bozuk para atan holiganlardan terör örgütü mensuplarına doğru gidiyor. Oturduk kanal kanal gezip ibretle izledik. Geçmişte birçok derbide yaşanmış olan bu olaylar bütünü, Hakan Hepcan'ın Beyaz Futbol programına ırkçı söylemlerden ötürü özür için bağlanıp yayından terörist olarak çıkmasına döndü.

Bi de bizim sığırlar azıcık kafayı çalıştırsalar da hastane önünde tezahüratı bıraksalar iyi olacak.

Merhaba
Bu cumartesi sabahı , sırf alman usu lü economi kasmak için paralı yolda obd2 elm 327 ile test sürüşü yaptım. Sonuc hüsran..
1000 cc motorda zaten benim araba %60 %70 yükte çalıştığından , normal yaptığım amerikan hypermiling standartlarının üstüne çıkamadım. Doğal olarak en fazla rampa çıkarken vites düşürmeden, sokak arasında ise 3ncü vitesi erkene takmaktan öteye gidemeyen bu hybrid hypermiling benim açımdan pekde karlı olmadı.
Screenshot_2018-04-20-07-19-48-026_com.palmerperformance.DashCommand.png

Tüketim Okşamalı sevişmeli hypermilingde 4,4 litre iken, Alaman hard metodları ile 5,4 litreye çıktı. Zaten bu alaman hypermilingi genelde 1,4 ve üzeri motorlar için daha cazip görünüyor. Biz Amerigan hypermilingine yani okşamalı sevişmeli gaz pedalı kontrolüne devam edelim :)

Son düzenleme:
Alaman derki
*Önünde rampa varsa, vites düşürme neredeyse gaza tam bas.
bergfahrt_d.jpg__350x250_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg

*Rampa aşaği ayağını gazdan çek.
schubschaltung.jpg__350x378_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg

50 km hıza çıkana kadar son vitese çık.
gangwahl_geschwindigkeit_d.jpg__350x281_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg

Almanlara göre arabanın en verimli olduğu alan 2000-3000 arası %75 80 motor yükünde olduğu alandır.
verbrauchskennfeld_d.jpg__350x287_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg

Almanlara göre böyle sürünce elde edeceğin verim bu
konstantfahrt_d.jpg__350x266_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg

Alaman derki
*Önünde rampa varsa, vites düşürme neredeyse gaza tam bas.
bergfahrt_d.jpg__350x250_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg

*Rampa aşaği ayağını gazdan çek.
schubschaltung.jpg__350x378_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg

50 km hıza çıkana kadar son vitese çık.
gangwahl_geschwindigkeit_d.jpg__350x281_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg

Almanlara göre arabanın en verimli olduğu alan 2000-3000 arası %75 80 motor yükünde olduğu alandır.
verbrauchskennfeld_d.jpg__350x287_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg

Almanlara göre böyle sürünce elde edeceğin verim bu
konstantfahrt_d.jpg__350x266_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg
Abi ben kendimi grakfiksel-teknik konulardan biraz anlar sanırdım, beynimi yaktın sağol:D

İyi ama araca satan kişi de belki önceki sahibinden böyle aldı ve kandırıldı. Bu sefer eleman iki defa mağdur olmuş olacak. Hem kaç zamandır kullandığı araç km'si düşürülmüş olduğu için mağdur olacak, hem de sattıktan sonra ortaya çıkınca maddi anlamda bir kez daha mağdur olacak. Galerici zihniyetini nispeten engellese de bu hususta suçu olmayan araç sahiplerini de vuracak. Hayır, devlet olarak şu araçların km'lerinin düzenli olarak bildirilmesi, kayıt altında tutulması ve istendiğinde resmi olarak şu rakamlara ulaşılmasının mümkün kılınması gibi bir uygulama yapılması çok mu zor ?

Son düzenleme:
Maçta çıkan olayları bile dış güçlere bağladılar. Türkiye'ye ve Türk futboluna operasyonmuş meğerse :D
Dün gece fikirleri aşırı dar bir arkadaşla bunu tartıştık. Maçın ERTELENMESİNE GEREK YOK dedi kendileri, maçın ertelenmesi için birinin ölmesi gerekiyor galiba. Kalkıp da magandalar bile diyemiyor onlara, Fb de olunca maganda diyorsunuz tabi dedi kahkaha attım, bu kadar dar fikirli insanların yaşıyor olması şok etti beni. Ceza verilsin diyorum, fb ye ceza verilmesi g.t ister yazdı :D Niye takım değil mi dediğimde kaldı öyle :D Adama diyorum ki ceza verilmesi ve maçın ertelenmesi gerekiyordu ve doğruyu yaptılar, adam diyor ki bize gelince böyle diyorsun, bize bilmem hangi sene bize bunu yaptılar o zaman nerdeydin, o zaman da benzer tepkiler veriyordum da tanışmıyorduk dediğimde yine bi kalakaldı :D
Ciddi anlamda çok komik adamlar var, takım tutarsın bağlı olursun anlarım da saçmalamak çok ayrı bir olay, biz de takım tutuyoruz ve seviyoruz ama kalkıp da bu kadar kör olup savunduğumu hiç sanmıyorum ve savunacağımı da sanmıyorum.

Son düzenleme:
Şöyle ki; aracı park ettim motoru stop ettim. Motor stop edildikten sonra aracı kilitlesen bile 15-30-45 saniye sürelerle far ışığı açık kalıyor. Sonra kendisi sönüyor. Bunu istersen kapalı konuma getirebiliyorsun. Aracı stop ettikten sonra selektörü çekip farları yakabiliyorsun ama sen tekrar selektörden kapatmazsan far sürekli yanık kalıyor. Benim aracımda öyle en azından :D
Ha yok, selektörü çektiğinde far sürekli yanık kalmıyor. Max. 1-2 dk. Denemeye kıyamamışsındır :D Sen söyleyince hatırladım, Fiesta'da kedi gözlerini açık bırakıyordu, Focus'ta farları.. O bana yetmez işte.
Cümleten hayırlı Cumalar.

:D Soft popcorn yazılım
https://www.instagram.com/p/Bhee-N6HhXY/
Yanlış okudum ilk başta, dedim ban geliyor :D

İyi ama araca satan kişi de belki önceki sahibinden böyle aldı ve kandırıldı. Bu sefer eleman iki defa mağdur olmuş olacak. Hem kaç zamandır kullandığı araç km'si düşürülmüş olduğu için mağdur olacak, hem de sattıktan sonra ortaya çıkınca maddi anlamda bir kez daha mağdur olacak. Galerici zihniyetini nispeten engellese de bu hususta suçu olmayan araç sahiplerini de vuracak. Hayır, devlet olarak şu araçların km'lerinin düzenli olarak bildirilmesi, kayıt altında tutulması ve istendiğinde resmi olarak şu rakamlara ulaşılmasının mümkün kılınması gibi bir uygulama yapılması çok mu zor ?
Madem km düşürme işlemi kolaylıkla anlaşılabilir bir olay, muayene istasyonlarında bunun da kontrol edilmesi gerekir. Adamlar muayeneye girmeden önce düşürüyorlar km sonra alıcısı mağdur oluyor. Sms ile hasar sorgulama sisteminin de değişmesi gerekir.

Ha yok, selektörü çektiğinde far sürekli yanık kalmıyor. Max. 1-2 dk. Denemeye kıyamamışsındır :D Sen söyleyince hatırladım, Fiesta'da kedi gözlerini açık bırakıyordu, Focus'ta farları.. O bana yetmez işte
Uzun iş yapıyorsan follow me home, yani kısa süreli ışık yanması yeterli gelmez tabi. Benim araçta yanlışım yoksa maksimum 60 saniye yanık duruyor sonra kapanıyor. Selektör olayında da ben oradan farları açıp aracı kilitleyip gitmedim hiç. Pek kullanmadığım bir şey olduğundan üzerinde durmamış demek ki :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...