Geyik Başlığı 4

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,927
2
24,241
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Ben verilerle değil kullanıcı yorumu ile yapıyorum. Şanzıman tepkileri yavaş ve gecikiyor kullandığım hybrid chr da bile gecikme çok az. 180 bglik bir arabanın şanzımandan dolayı 200 de takılması da ayrı bir facia bir arabayı warmhatch diye tanıtacaksın ve satacaksın ki bizzat bende kullandım sürüş olarak özellikleri var ama 200 üstüne görmeyecek. Ayrıca madem videolardan gidiyoruz arkadaşlarımın çektiği (ilk videolardan biri ondan amatörce) onlara bile aşırı hantal geldi aşağıdaki yorumlarda bile kötü olduğunu söyleyen bir sürü insan var
+1. Ayrıca Nissan X-trail da da 0-100 değeri fena değilken gitmeyen bir his var ve bastığında tepkinin geç geldiği bir cvt var.Cvt zaten doğası gereği geleni iletir önemli ve kaliteli olanı hızlı karar veren ve doğru oran seçendir

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bu paralara sahip olsam öncelikle kendime hevesimi alacağım güzel bir araba alırım (e36 büyük ihtimalle) dağ yollarında gazlarım. Zaten gençlerin keşfedilmesi sağlanmak değil mi amaç, katılımın ucuz olması gerektiğini düşünüyorum ki ciddi anlamda iyi olup geri planda kalanlar ortaya çıksınlar.

Garaj tv olarak bütün para insignia ve rav4 benzini olarak gitmeseydi sana sponsor olurduk panpa ;)

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
+1. Ayrıca Nissan X-trail da da 0-100 değeri fena değilken gitmeyen bir his var ve bastığında tepkinin geç geldiği bir cvt var.Cvt zaten doğası gereği geleni iletir önemli ve kaliteli olanı hızlı karar veren ve doğru oran seçendir

O zaten kalkışı 2. vitesteymiş gibi yapıyor. Tabii kasa ağırlığının 1600 kilo üstü oluşunun bir etkisi vardır.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Garaj tv olarak bütün para insignia ve rav4 benzini olarak gitmeseydi sana sponsor olurduk panpa ;)
Valla süper olurdu he, yanlaya yanlaya giderdim de ıslak ve ağaç olunca sıkıntılar çıkabilirdi ama olsun, iyi süre çıkrarırdım diye düşünüyorum şaka bir yana. Süre kasmak için çıkılacak sonuçta, korku da yok bende zaten de işte napalım.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Valla süper olurdu he, yanlaya yanlaya giderdim de ıslak ve ağaç olunca sıkıntılar çıkabilirdi ama olsun, iyi süre çıkrarırdım diye düşünüyorum şaka bir yana. Süre kasmak için çıkılacak sonuçta, korku da yok bende zaten de işte napalım.

Ben ne yapardım acaba picasso ile girebilir miyim :p

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

whatsapp-image-2018-01-03-at-23-38-22-jpeg.10651

En az yakma rekoru kırabilir belki :D

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Dün 1 haftalığına eve geldim babam Kangoo'nun sol aynasını patlatmış. Durumu arabayı görünce fark ettim, üzülürüm diye o kadar zaman söylememiş :D Fırsattan istifade yarın sanayiye ineyim sentetik motor yağı kokusunu özledim :)

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Ben verilerle değil kullanıcı yorumu ile yapıyorum. Şanzıman tepkileri yavaş ve gecikiyor kullandığım hybrid chr da bile gecikme çok az. 180 bglik bir arabanın şanzımandan dolayı 200 de takılması da ayrı bir facia bir arabayı warmhatch diye tanıtacaksın ve satacaksın ki bizzat bende kullandım sürüş olarak özellikleri var ama 200 üstüne görmeyecek. Ayrıca madem videolardan gidiyoruz arkadaşlarımın çektiği (ilk videolardan biri ondan amatörce) onlara bile aşırı hantal geldi aşağıdaki yorumlarda bile kötü olduğunu söyleyen bir sürü insan var.
Ayrıca fabrika verisi 11.6 saniye 0-100 gösteren bir arabanın 10.3 sn hızlanması da baya ilginç olmuş.

Hocam ben kullandığım halde kendi hissiyatıma göre yorum yazmıyorum. Bir araca 10 kişi binse 10 taneside farklı hissiyat yaşayabilir. Bu nedenle ölçümlenebilir skaler büyüklüklere göre karşılaştırma yapıyorum. Gps ile yapılan ölçümlerde hata payı çok düşüktür. Bu nedenle hızlanma gibi ölçülebilir büyüklüklerde dikkate alabileceğim tek şey gps ile yapılmış a-b ve b-a arası ölçümlerdir.

Paylaştığınız videodaki araç 125 hp atmosferik motorlu ve araçta 4 kişi var. Zaten o yükle performans olarak pek birşey sunmaz birde sürücü daha önce CVT şanzıman kullanmadıysa lineer hızlanma nedeniyle aracın gitmediğini zannedebilir.

Konumuz olan Rs ve hb kasada kullanılan Cvt ise bu atmosferik motorlu versiyonda kullanılandan daha farklı. Vites atma efekti filan eklemişler. Bu gereksiz efekt nedeniyle motorun performansından çalınmış olmasına rağmen yine de kendi sınıfındaki rakipleri kadar performans sunuyor. Örneğin zeperf üzerinden bmw 1.20 ile kıyaslayabilirsiniz.

Aralarında nesil farki olan iki arabayı nasıl karşılaştırabiliyorsunuz?

Aralarında nasıl bir nesil farkı var son 2 yılda Corolla motor veya şanzımanı mı yeniledi?

civic rs 0-100 8.1 diye açıklandı

Honda ilginç bir firmadır genelde verdiği fabrika verilerinin altına inilebilir. Videoda görüldüğü üzere RS 7.7 saniyede 100 km hıza ulaşabiliyor.

Son düzenleme:

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Dün 1 haftalığına eve geldim babam Kangoo'nun sol aynasını patlatmış. Durumu arabayı görünce fark ettim, üzülürüm diye o kadar zaman söylememiş :D Fırsattan istifade yarın sanayiye ineyim sentetik motor yağı kokusunu özledim :)
Çok özlememek lazım, bir düşersen iş fena :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım