Geyik Başlığı 4

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Ford özel servise gitsek bir arıza tespiti tarzı bir şey yaptırılıyor mu abi? @Cenk

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ford özel servise gitsek bir arıza tespiti tarzı bir şey yaptırılıyor mu abi? @Cenk
Özel servise bağlı. Ama gidip aracımın şu şu sıkıntısı var dersen tabii ki bakarlar neyi var neyi yok diye. Sonrasında tamir ettirip ettirmemek sana kalmış. Ama işçilik alırlar tahminimce.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Özel servise bağlı. Ama gidip aracımın şu şu sıkıntısı var dersen tabii ki bakarlar neyi var neyi yok diye. Sonrasında tamir ettirip ettirmemek sana kalmış. Ama işçilik alırlar tahminimce.
2013 1.5 dizel fiestanın yağ soğutusu arıza yapmıştı. Bütün su ve yağ birbirine karışmıştı. Parça değişti, yağ temizlendi, ama hala biraz yağ kaldı ve araç ısınınca tekleme vs yapıyor. Şimdi sıkıntı iyi temizlenmediğinden mi yoksa parça hala tam düzelmedi mi bunu bilmiyoruz. Özel servise gitsek sıkıntının ne olduğunu tam olarak çözdürsek diyoruz.
Tahmini fiyatı ne kadar olur bir fikrin var mı abi?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
2013 1.5 dizel fiestanın yağ soğutusu arıza yapmıştı. Bütün su ve yağ birbirine karışmıştı. Parça değişti, yağ temizlendi, ama hala biraz yağ kaldı ve araç ısınınca tekleme vs yapıyor. Şimdi sıkıntı iyi temizlenmediğinden mi yoksa parça hala tam düzelmedi mi bunu bilmiyoruz. Özel servise gitsek sıkıntının ne olduğunu tam olarak çözdürsek diyoruz.
Tahmini fiyatı ne kadar olur bir fikrin var mı abi?
Geçmiş olsun kardeşim. İnan hiç bir fikrim yok maalesef. Ben yıllardır özel servise gitmiyorum. O yüzden ne desem yanlış olur, yanlış bilgi vermiş olurum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Peki yetkili servisde oluyor mu arıza tespit
Tabii orada da yaparlar. Randevusuz gidersen ve doluysa bekletebilirler ya da randevuyla gel diyebilirler artık servise kalmış. Garantin devam ediyorsa para almazlar ama garanti yoksa onlar da ücret alırlar diye tahmin ediyorum. Son 3 arabamızı garantisiz hiç kullanmadığım için yetkililer o konuda direkt nasıl tavır sergiler bilemiyorum. Ama muhtemelen garantisiz araç için işçilik ücreti alırlar.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Tabii orada da yaparlar. Randevusuz gidersen ve doluysa bekletebilirler ya da randevuyla gel diyebilirler artık servise kalmış. Garantin devam ediyorsa para almazlar ama garanti yoksa onlar da ücret alırlar diye tahmin ediyorum. Son 3 arabamızı garantisiz hiç kullanmadığım için yetkililer o konuda direkt nasıl tavır sergiler bilemiyorum. Ama muhtemelen garantisiz araç için işçilik ücreti alırlar.
Çok teşekkğr ederim abi. Garantisi yok zaten olmuş olsa baştan götürürdük oraya. Sanayide de doğru dürüst usta bulmak kolay olmuyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Çok teşekkğr ederim abi. Garantisi yok zaten olmuş olsa baştan götürürdük oraya. Sanayide de doğru dürüst usta bulmak kolay olmuyor.
Rica ederim kardeşim. Tanıdık, eş dost vasıtasıyla bir özel servis bulamıyorsanız önce yetkiliye götürmekte fayda var. Dediğim gibi illa tamir ettirmeye lüzum yok. Önce yetkiliye gösterirsiniz, olmadı herhangi bir özel servise gösterirsiniz, aracı kontrol ederler ve denilenlere göre tamir için bir yol izlersiniz.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Rica ederim kardeşim. Tanıdık, eş dost vasıtasıyla bir özel servis bulamıyorsanız önce yetkiliye götürmekte fayda var. Dediğim gibi illa tamir ettirmeye lüzum yok. Önce yetkiliye gösterirsiniz, olmadı herhangi bir özel servise gösterirsiniz, aracı kontrol ederler ve denilenlere göre tamir için bir yol izlersiniz.

Konuyla alakası yok ama, senin Focus manual bakım fatırasını gördüm. Çok feci rakamlar. Elimizide 1 adet powershift focus dizel var. Aynı tabloyu ondada görecek miyiz. Adam o faturayı görürse kanser olur.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Konuyla alakası yok ama, senin Focus manual bakım fatırasını gördüm. Çok feci rakamlar. Elimizide 1 adet powershift focus dizel var. Aynı tabloyu ondada görecek miyiz. Adam o faturayı görürse kanser olur.
Kac bin bakimina girecek bilmiyorum ama balata degisimi falan olmazsa, yani ekstra bir sey cikmazsa bin liraya falan cikar. Benim balata degisimi ile beraber bini gecti maalesef.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
45000 km bakimna gircek. Eli kulaginda.
O bakimda da bin lira verip cikmistim. Ben 15 bin bakimi haricinde bin liranin altinda bakim yaptiramadim hic. Guya 30 ve 60 bin cok tutar 45 binde daha az rakama cikarsiniz demislerdi ama sabitlemisler bin liraya. Balata vs ekstra bir sey olursa ustune cikiyor iste. Fiyat almak icin vw'i aramistim onlar da golf icin bin lira dediler 60 bin bakimini.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım