Geyik Testleri

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Altyapı başka bir konsept için tasarlandığını çok net belli ediyor. Dediğin gibi 2 cm bile nasıl bozmuş. :/

Araba bir anda Arteon a dönmüş. Burnu çok keskin ama arkası takip edemiyor üstüne bir de Opel in gevşek çalışan esp si de gelince sonuç baya kötü :(

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hayal kırıklığı yaşadım, arkası çok çabuk geliyor(lastikler iyi olmayabilir), istediğim ve sevdiğim tarzda bir tutuş tutumu olsa da pistte süre kaybettirmesine neden olur. Porsche'ların bir zamanlar ''Widowmaker'' kavramı vardı, bu araca bayağı uyuyor.:)Yine de param olsa alırdım, pist süresindense pist zevki almak daha iyi.:DCayman daha başarılıydı diye biliyorum, otoriteler hep ikisiyle kıyaslıyor.Cayman da çok alınası bir araç.:)

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Hayal kırıklığı yaşadım, arkası çok çabuk geliyor(lastikler iyi olmayabilir), istediğim ve sevdiğim tarzda bir tutuş tutumu olsa da pistte süre kaybettirmesine neden olur. Porsche'ların bir zamanlar ''Widowmaker'' kavramı vardı, bu araca bayağı uyuyor.:)Yine de param olsa alırdım, pist süresindense pist zevki almak daha iyi.:DCayman daha başarılıydı diye biliyorum, otoriteler hep ikisiyle kıyaslıyor.Cayman da çok alınası bir araç.:)
Cayman 2.0 yerine bunu alirim valla :oops:.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,030
7
51,360
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yazık yahu. O kadar oturaklı duruyor ama slalomda bile arkayı bırakmaya başlamış. 80'lerin sonundaki Porsche 911'ler böyledir. Çok can almıştı zamanında. Dediğin widowmaker yakıştırması o kasalar nedeniyledir. Bunların bir tık alt seviyesi Kuş serisi zaten:D. Arabanın yürüyeni AWD istiyor, başka türlü toparlanacak gibi değil bu çocuk.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Yazık yahu. O kadar oturaklı duruyor ama slalomda bile arkayı bırakmaya başlamış. 80'lerin sonundaki Porsche 911'ler böyledir. Çok can almıştı zamanında. Dediğin widowmaker yakıştırması o kasalar nedeniyledir. Bunların bir tık alt seviyesi Kuş serisi zaten:D. Arabanın yürüyeni AWD istiyor, başka türlü toparlanacak gibi değil bu çocuk.
Belki ilerleyen versiyonlarında, yüksek güçlü olanları AWD düşük güçlü olanları RWD yaparak bunu engelleyebilirler.Ama ben bu durumun nedeninin şaside ya da çekişte olduğunu düşünmüyorum, motoru arkada olduğu için ağırlık dağılımından kaynaklı böyle tepki veriyor.Süspansiyon hamlesiyle daha iyi hale gelebilir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,228
45,823
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Araç beğenilmiş. Fakat esp'nin giriş ve çıkışlarda sert fren müdahaleleri ve Pirelli P zero lastikler eleştirilmiş. Kafadan kaymalara sebebiyet vermişler. Özellikle lastikler test boyunca kendini çabuk salmış ve test haricinde ki sürüşlerde de lastiği beğenmemişler. İ30 N gibi bir araca niye böyle lastik takıp gönderirler aklım almaz.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,030
7
51,360
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
O son manevra da ESP olabilir mi ? El freni elektro mekanik bu arabada çünkü
Tamam işte hocam onu yapan da esp diyorum zaten. Kusursuza yakın toplayınca coşup kendini bozmuş diyorum :D Özne baştan sona esp:)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,030
7
51,360
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Araç beğenilmiş. Fakat esp'nin giriş ve çıkışlarda sert fren müdahaleleri ve Pirelli P zero lastikler eleştirilmiş. Kafadan kaymalara sebebiyet vermişler. Özellikle lastikler test boyunca kendini çabuk salmış ve test haricinde ki sürüşlerde de lastiği beğenmemişler. İ30 N gibi bir araca niye böyle lastik takıp gönderirler aklım almaz.
Önden veya arkadan bariz bir tepkisi yok. Daha çok VW'ler gibi rayda gitme eğiliminde. Araba çok dağılmıyor gayet dengeli ama yönlendirme tepkilerinde bir Focus değil. :) Genel olarak i20 gibi.
Klasik Hyundai.(Marka hakkında şu cümleyi kurmamız bile büyük bir gelişim:))

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,228
45,823
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Önden veya arkadan bariz bir tepkisi yok. Daha çok VW'ler gibi rayda gitme eğiliminde. Araba çok dağılmıyor gayet dengeli ama yönlendirme tepkilerinde bir Focus değil. :) Genel olarak i20 gibi.
Klasik Hyundai.(Marka hakkında şu cümleyi kurmamız bile büyük bir gelişim:))
Vallahi Hyundai bayağı bayağı geliştirdi kendini. 90'ları falan düşünüyorum da şimdiyle arasında uçurum var :D Bu arada focus derken rs mi hocam ? O kısımda jeton düşmedi bende :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,030
7
51,360
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Vallahi Hyundai bayağı bayağı geliştirdi kendini. 90'ları falan düşünüyorum da şimdiyle arasında uçurum var :D Bu arada focus derken rs mi hocam ? O kısımda jeton düşmedi bende :D
Yok genel olarak çeviklik konusu benim bahsettiğim. RS şart değil, o kısma Fiesta koy istersen :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,228
45,823
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yok genel olarak çeviklik konusu benim bahsettiğim. RS şart değil, o kısma Fiesta koy istersen :)
Doğru, bunun için özel olarak çalışıyorlar. Hatta daha minimal ve hafif olmasının da etkisiyle Fiesta özellikle daha çevik hale geliyor. Focus'un Mk3,5 geyik testini göremedik, bakalım mk4'ün durumu ne olacak merak ediyorum :D

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Bu aracın ayarları böyle. Cayman gibi deli yol tutmaktan ziyade Mx-5/Gt-86 gibi tatlı tatlı bırakıyor ki bunun da süspansiyonlarına yumuşak diyorlar zaten. Belki ilerde farklı ayarlı, daha çok yol tutuşa yönelik bir model üretebilirler diye okumuştum ama emin değilim. Para olsa da alsak valla:rolleyes:

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Yanlış çeviri var sanıyorum, ESP adam akıllı frenleme yapıp arabayı yavaşlatmadığı için tüm pist boyunca neredeyse aynı hızda gidiyor araba diyor, bu da hem ilk giriş anında hem de ikinci dönüşte kafadan kaymaya sebebiyet veriyormuş.

O değil de P Zero'lar bayağı performans lastikleri, bu arabadaki bitik gelmiş falan olabilir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,228
45,823
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yanlış çeviri var sanıyorum, ESP adam akıllı frenleme yapıp arabayı yavaşlatmadığı için tüm pist boyunca neredeyse aynı hızda gidiyor araba diyor, bu da hem ilk giriş anında hem de ikinci dönüşte kafadan kaymaya sebebiyet veriyormuş.

O değil de P Zero'lar bayağı performans lastikleri, bu arabadaki bitik gelmiş falan olabilir.
Evet evet, ileri sararak geçtiğim için bazı cümleleri kaçırmışım. Eyvallah :D

Testten sonra http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Pirelli/P-Zero.htm baktım da kullanıcı deneyimleri pek iyi değil. Ama tabii lastiğin iyice yıpranmış halde gelmesi de muhtemel.

Son düzenleme:

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Evet evet, ileri sararak geçtiğim için bazı cümleleri kaçırmışım. Eyvallah :D

Testten sonra http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Pirelli/P-Zero.htm baktım da kullanıcı deneyimleri pek iyi değil. Ama tabii lastiğin iyice yıpranmış halde gelmesi de muhtemel.
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Pirelli/P-Zero-PZ4.htm
Yenisini atayım.

Michelin PS4 muadili, izlediğim çoğu testte de kafa kafaya gelmişti PS4'le. PS4'e göre bariz tek sıkıntısı erken bitmesi diyebiliriz. Onun dışında iyi lastiklerdir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım