honda 1.5 rs cvt olmuş mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ben mayıs hazirana kadar direnemezler diyorum :D

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Ben mayıs hazirana kadar direnemezler diyorum :D
@sinan 'ın ik sürüşünü izledim de, accord müşterisini hedefledik demelerine neremle gülsem bilemedim. accord'un türkiye'de kaç tane müşterisi kaldı kardeşim? rezalet politikalarınız yüzünden hepsi gitti rakip d segment arabaları aldı bir daha da asla dönüp civic almazlar. ister kabul etsinler ister kabul etmesinler, izledikleri satış stratejisi ile bu araba ellerinde patlayacak.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Benim evimin yolu otoban, 3 tane otoban alternatifim var. Dur kalk trafiği çok seyrek görüyorum. Manual kullanmak keyifli olduğu aşikar. Geçen sene mesai sonrası boğazköprüsü trafiğine girdim. hem gaz pedalı için kullandığım ayağım, hemde debriyaj için kullandığım ayağım bileklerinden kopacak gibiydi.
İstanbul trafiğinde otomatik şart diyen arkadaşların, bütün işi gaz pedalı ayağına bıraktıklarında sonuc değişmediğini fark etmeleri lazım.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Bu kadar hisli bir araba yap, altyapısı ve motoru mükemmel olsun ama tutup CVT şanzıman kullan olacak iş mi ?
CVT yerine çift kavramalı veya ZF benzeri kaliteli tork konvertörlü bir şanzıman kullansalardı muhtemelen hızlanma ve yakıt değerlerine ciddi şekilde olumlu bir artış yaşanırdı.
1413 kg ağırlığında 1.4 TSI 150 hp DSG Passat 0-100 : 8.4 sn
1388 kg ağırlığında 1.5 Turbo 182 hp CVT Civic 0-100 : 8.1 sn
Şimdi sürtünme katsayısı vb. bir sürü etken var, muadil araçlar da değiller ancak şanzımanın bir arabayı nasıl yürüttüğüne dair basit bir kıyas yapmak adına yazıyorum.Motor hacmin daha yüksek, 25 kg daha hafifsin, 32 beygir daha güçlüsün (!) ve 0-100 hızlanman sadece 3 salise daha iyi. Açıkçası bana kalırsa çok kabul edilebilir bir durum değil. Ha tabii ki hayat sadece 0-100 değerinden ibaret değil ancak böyle bir araçta insan bunları bekliyor..Manuel şanzıman gelirse almayı ciddi düşünebilirim, bu haliyle kendisine bye bye diyorum

Son düzenleme:

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Bu kadar hisli bir araba yap, altyapısı ve motoru mükemmel olsun ama tutup CVT şanzıman kullan olacak iş mi ?
CVT yerine çift kavramalı veya ZF benzeri kaliteli tork konvertörlü bir şanzıman kullansalardı muhtemelen hızlanma ve yakıt değerlerine ciddi şekilde olumlu bir artış yaşanırdı.
1413 kg ağırlığında 1.4 TSI 150 hp DSG Passat 0-100 : 8.4 sn
1388 kg ağırlığında 1.5 Turbo 182 hp CVT Civic 0-100 : 8.1 sn
Şimdi sürtünme katsayısı vb. bir sürü etken var, muadil araçlar da değiller ancak şanzımanın bir arabayı nasıl yürüttüğüne dair basit bir kıyas yapmak adına yazıyorum.Motor hacmin daha yüksek, 25 kg daha hafifsin, 32 beygir daha güçlüsün (!) ve 0-100 hızlanman sadece 3 salise daha iyi. Açıkçası bana kalırsa çok kabul edilebilir bir durum değil. Ha tabii ki hayat sadece 0-100 değerinden ibaret değil ancak böyle bir araçta insan bunları bekliyor..Manuel şanzıman gelirse almayı ciddi düşünebilirim, bu haliyle kendisine bye bye diyorum
tabi ki hayat 0 100den ibaret değil ama bunlar birer etmen. şuna emin olun ki bu araba ile bırakın 320i ed ler ile kapışmayı 150'lik vagları da geçemezsiniz. insan bir hondaya 110bin tl verip 9 10 lt yakmasına katlanıyorsa daha güçlü arabası ile rakiplerini geçmeyi ister. ben isterim. bunu bir tarafa bırakalım, hayat otobanda düz yol da kapışma değil. piste çıktık diyelim ya da güzel boş bir dağ yolu bulduk virajlı, o şanzıman kesinlikle keyif vermeyecektir,hantal kalacak sinir bozacaktır. arabanın tek eksiği şanzıman. ben diğer saçma eksiklerini de görmezden geliyorum ama bunu görmezden gelemem. direkt diğer alternartiflere bakarım

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Accord müşterilerini hedefle ama kararan dikiz aynası koyma.. biz de yedik Honda.
Sen elindeki bütün malı koy ortaya, neyin satıp satmayacağına kullanıcı karar versin.Ne gerek var pazarı manipüle etmeye çalışmaya?

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
tabi ki hayat 0 100den ibaret değil ama bunlar birer etmen. şuna emin olun ki bu araba ile bırakın 320i ed ler ile kapışmayı 150'lik vagları da geçemezsiniz. insan bir hondaya 110bin tl verip 9 10 lt yakmasına katlanıyorsa daha güçlü arabası ile rakiplerini geçmeyi ister. ben isterim. bunu bir tarafa bırakalım, hayat otobanda düz yol da kapışma değil. piste çıktık diyelim ya da güzel boş bir dağ yolu bulduk virajlı, o şanzıman kesinlikle keyif vermeyecektir,hantal kalacak sinir bozacaktır. arabanın tek eksiği şanzıman. ben diğer saçma eksiklerini de görmezden geliyorum ama bunu görmezden gelemem. direkt diğer alternartiflere bakarım

Katılıyorum. Eski Civic VTI gibi efsane olacağını düşündüm ancak RS benim için hayal kırıklığı oldu
Ayrıca CVT şanzımanlar yüksek tork değerlerine pek dayanaklı olmadıkları için, ve atmosferik motor gibi devirlenen bir hava katmak için torktan ciddi anlamda feragat etmişler. Turbo motor'da 220 nm de pek kabul edilebilir değer değil benim için.

cem

Asfalt Kurutucu
20 Eyl 2016
32
44
595
+1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım