honda 1.5 rs cvt olmuş mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,287
1
9,437
4,970
kocaeli
tam bir genç arabası olur scırıccoya rakip olur pazarını baltalar demedi deme manueli gelse
Otomatik vitesli yumusaklara bilekli rs ci abilerimiz güzel rakip olur :)

Bu arada otomatik vites kullanan herkes öyle demiyorum benimde ilk araba kullanma tecrübem otomatik bir elentraydi ve şuanda 2.el olarak otomatik araçlar bakıyorum .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Koskoca forumda şu arabanın manueli gelse ciddi ciddi almayı düşünen sadece 1 kişi var. O da sırf otomatik şanzımanın dandikliğinden, bizim toplumunda bir şanzımana sadece otomatik mi manuel mi gözüyle baktığını düşünürsek isterse robotize koysun gene manuelden daha çok satar. O yüzden Honda Türkiye'nin yaptığı hamle bana mantıksız gelmiyor. Keşke HB versiyonunda az sayıda da olsa manuel şanzıman getirseler, ama adamlar böyle bir politika izlemiş, yapabilecek bir şey yok.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Koskoca forumda şu arabanın manueli gelse ciddi ciddi almayı düşünen sadece 1 kişi var. O da sırf otomatik şanzımanın dandikliğinden, bizim toplumunda bir şanzımana sadece otomatik mi manuel mi gözüyle baktığını düşünürsek isterse robotize koysun gene manuelden daha çok satar. O yüzden Honda Türkiye'nin yaptığı hamle bana mantıksız gelmiyor. Keşke HB versiyonunda az sayıda da olsa manuel şanzıman getirseler, ama adamlar böyle bir politika izlemiş, yapabilecek bir şey yok.

Honda'nın farklı bir kitlesi var..Japon malı olsun, yakar ama dayanıklı olur, sorun çıkarmaz, ikinci eli de rahat satılır kitlesi.. 35 yaş +
Yaşı daha genç olanlar da beygire, yüksek devire, performansa meraklı olanlar..Bu eski vtec,vti tayfası da diyebiliriz
Hal böyle olunca ikinci tayfaya otomatik vitesi satamazsın..İlk tayfadan parsayı toplamaya çalışırsın..Honda da bunu yapıyor şu anda

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
@byilmaz benim gözümde şu arabayı alacak kitle type-s ile aynı, type-s bile satmamış zamanında. O kitle değişti artık, şimdi aynı performansı daha düşük yakıt tüketimi ve başarılı şanzımanı ile Golf ve Leon zaten sağlıyor. Hal böyle olunca dediğiniz kitle başka markalara kayıyor. Ayrıca bu arabanın ikinci elinin kuvvetli olmasını ben pek beklemiyorum 1.6 atmosferik tüplü yanında.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
@byilmaz benim gözümde şu arabayı alacak kitle type-s ile aynı, type-s bile satmamış zamanında. O kitle değişti artık, şimdi aynı performansı daha düşük yakıt tüketimi ve başarılı şanzımanı ile Golf ve Leon zaten sağlıyor. Hal böyle olunca dediğiniz kitle başka markalara kayıyor. Ayrıca bu arabanın ikinci elinin kuvvetli olmasını ben pek beklemiyorum 1.6 atmosferik tüplü yanında.
O dönemde ne kadardı bilmiyorum ama type s vergiden dolayı satmamış olabilir.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
@berkay4408 o dönemlerde vergi indirimi olduğu için bütün otomobiller epey ucuzdu, 1.5 lancer 35-36 civarı iken 1.8 lancer 43 bin lira falandı, tahminimce civic arasındaki farkda o kadardır o dönemde. Bu arabayı alacak kitle belli bana sorarsanız, gaza basınca yaslasın, yakıt çok önemli değil, iç hacim lazım, spor görünüm hoşuma gidiyor, dolu araba olmadan yapamamcılar ki showroomlara gittiğinizde anlıyorsunuz RS ve Sport'un satış rakamları fena değil, demekki adamlar doğru hamle yapmış. Honda bayilerinin tavrı benimde hoşuma gitmiyor, o kadar showroom gezdim, ilgi-alakanın en düşük olduğu 2 bayide Honda idi.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
@berkay4408 o dönemlerde vergi indirimi olduğu için bütün otomobiller epey ucuzdu, 1.5 lancer 35-36 civarı iken 1.8 lancer 43 bin lira falandı, tahminimce civic arasındaki farkda o kadardır o dönemde. Bu arabayı alacak kitle belli bana sorarsanız, gaza basınca yaslasın, yakıt çok önemli değil, iç hacim lazım, spor görünüm hoşuma gidiyor, dolu araba olmadan yapamamcılar ki showroomlara gittiğinizde anlıyorsunuz RS ve Sport'un satış rakamları fena değil, demekki adamlar doğru hamle yapmış. Honda bayilerinin tavrı benimde hoşuma gitmiyor, o kadar showroom gezdim, ilgi-alakanın en düşük olduğu 2 bayide Honda idi.

Vergi indirimi varsa tanıtımı filan zayıf yapılmıştır ondan satışı düşüktür diye düşünüyorum.
Ama yine manuel getirmemeleri bence doğru karar değil seçenek koysalar ve deseler ki 3 ay sonra getirebiliriz eminim bekleyecek bir çok insan olacaktır

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

Tamam işte bahsettiğim de bu..Bu aracı 35 yaş üzerine 1.6 atmosferik motora göre daha düşük tüketimli ve daha performanslı ve Honda kalitesi vb.. vb.. diye satacaklar..1.6 atmosferik günümüzde kağnıdan hallice..1.0 eco tsi ile bile başa çıkamaz
Turbo motorlar çıktı Honda'nın mertliği bozuldu.. O kadar çok alternatif varken 35 yaş altı Honda kolay kolay almaz diye düşünüyorum
Şanzıman ciddi anlamda performansı sekteye uğratıyor ve modifikasyona uygun bir yapıda değil..Tam tersi manuel şanzımanla satışa sunuluyor olsaydı ağızların suyu akabilirdi..Honda sonuçta vidasını sıksan beygiri artıyor..Dolayısıyla bu genç kitleyi manuel getirmeyerek hayal kırıklığına uğrattılar

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
@berkay4408 hadi senin için 50 kişi beklesin be güzel abim :) @byilmaz vallahi şu arabayı atmosferik civic kullanıcılarının hepsi performans olarak çok beğenir bana sorarsanız. Modifikasyon olarak race chip yazılımı çıkarmış bile, 220 hp almış arabadan, ne kadar sorunsuz olur orası tam bir soru işareti. Alıcı kitleye bakarsak benim sizin gibi manuel'i olsa güzel olur diyen kitle içinde gerçekten şu arabayı manuel olarak alacak insan sayısının çok az olduğunu düşünüyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yeni Honda Civic Si
1.5 turbo 205 hp manuel. Coupe ve sedan olacak. Adaptif süspansiyon, biraz daha hafif gövde, sınırlı kaymalı diferansiyel kilidi, 18'lik jant. Yanlışım yoksa ilk olarak ABD'de satışına başlanacakmış. Avrupa'da satışı olacak mı henüz bir bilgim yok.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Yeni Honda Civic Si
1.5 turbo 205 hp manuel. Coupe ve sedan olacak. Adaptif süspansiyon, biraz daha hafif gövde, sınırlı kaymalı diferansiyel kilidi, 18'lik jant. Yanlışım yoksa ilk olarak ABD'de satışına başlanacakmış. Avrupa'da satışı olacak mı henüz bir bilgim yok.

Sinan abi Türkiye'ye gelmeyecek demişti yanlış hatırlamıyorsam ama bilemedim

Edit: Doğru hatırlıyorum üj bej mesaj yukardaymış zaten.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sinan abi Türkiye'ye gelmeyecek demişti yanlış hatırlamıyorsam ama bilemedim

Edit: Doğru hatırlıyorum üj bej mesaj yukardaymış zaten.
Guzel arac olmus..Gelse alirim net
Benim duyumum Avrupa'ya da satılmayacağı yönünde ama bakarsınız ani bir değişiklikle satışa koyabilirler. Ben tasarımına fazla ısınamasam da şu donanım, özellik, motor ve şanzımanlarla bu aracı gider koşa koşa alırım. Adaptif süspansiyon, sınırlı kaymalı dif, 205 hp manuel.. Eee daha ne isterim.

Oguzhan_Toretto

Profesör
22 Eyl 2016
55
112
1,060
Yeni Honda Civic Si
ff6_000230_c29.jpg

Bu Civic Coupe'yi baya seviyordum, Underground 1 ve 2'de de vardı. TR'ye gelmedi sanırsam. Umarım bu Civic Coupe gelir, en azından siparişle getirsinler. Ciddi düşünürüm almayı, hele LSD varsa tadından da yenmez.
Bu arada, nerde o eski F&F :(

Ekli dosyalar

• maxresdefault (1).jpg
    maxresdefault (1).jpg
    198.1 KB · Görüntüleme: 189
  • maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    107.7 KB · Görüntüleme: 120

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
ff6_000230_c29.jpg

Bu Civic Coupe'yi baya seviyordum, Underground 1 ve 2'de de vardı. TR'ye gelmedi sanırsam. Umarım bu Civic Coupe gelir, en azından siparişle getirsinler. Ciddi düşünürüm almayı, hele LSD varsa tadından da yenmez.
Bu arada, nerde o eski F&F :(
NFS und. 2'yi defalarca oynamama rağmen her defasında bu civic coupe versiyonu alırdım, başka aracı da almaya gitmezdi elim. Çok severim bu kasayı ki yeni civic'in coupe versiyonunu daha çok sevdim gibi. En azından otomobilin özelliklerine bakıldığında coupe tipi kasa cuk oturuyor. Şuan Türkiye'de bulunan civic rs markanın beklediği ölçüde satılmazsa, belki si modelini getirebilirler. Bir ihtimal işte.

Oguzhan_Toretto

Profesör
22 Eyl 2016
55
112
1,060
NFS und. 2'yi defalarca oynamama rağmen her defasında bu civic coupe versiyonu alırdım, başka aracı da almaya gitmezdi elim. Çok severim bu kasayı ki yeni civic'in coupe versiyonunu daha çok sevdim gibi. En azından otomobilin özelliklerine bakıldığında coupe tipi kasa cuk oturuyor. Şuan Türkiye'de bulunan civic rs markanın beklediği ölçüde satılmazsa, belki si modelini getirebilirler. Bir ihtimal işte.
Umarım gelir ya. Hani diyolar ya Accord müşterisini hedefledik Civic RS için. Civic Si için de bizi hedeflesinler :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım