İşgüzarlık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
2 gündür kafa dağıtmak için arabayı soymaya başladım, ilk arka koltukları-stepneyi falan komple söktüm, bugün radyoyu-torpidoyu falan söktüm, ardından bagajdaki çamurluk üstündeki trimleri falan söktüm, arabada ciddi kilo kaybı oldu. Lakin bir işgüzarlık yaptım, o baya kötü oldu. Torpido kısmını soyarken yolcu airbag on/off soketinide söktüm, sonra arka koltuklarda kemer sensörü vardı onlarıda söktüm, sonra ne olsun, şimdi kadranda airbag uyarı lambası yanıyor. Soketleri geri takmama rağmen sönmedi, bu konu hakkında çözüm önerisi olan var mı?

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,067
3
15,357
5,720
27
Istanbul
Marka
Honda
2 gündür kafa dağıtmak için arabayı soymaya başladım, ilk arka koltukları-stepneyi falan komple söktüm, bugün radyoyu-torpidoyu falan söktüm, ardından bagajdaki çamurluk üstündeki trimleri falan söktüm, arabada ciddi kilo kaybı oldu. Lakin bir işgüzarlık yaptım, o baya kötü oldu. Torpido kısmını soyarken yolcu airbag on/off soketinide söktüm, sonra arka koltuklarda kemer sensörü vardı onlarıda söktüm, sonra ne olsun, şimdi kadranda airbag uyarı lambası yanıyor. Soketleri geri takmama rağmen sönmedi, bu konu hakkında çözüm önerisi olan var mı?

Temassızlık olursa, müşteride denetim zorunluluğu gerektirsin diye ışığı yakan uyarının beyinden silinmesi gerekiliyor olabilir.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Airbag in kendisiyle veya soketleriyle bir işiniz varsa akünün - kutup başını sokmeniz lazım yoksa arıza yi kaydeder.obd cihaziniz yoksa - kutbu sokup 15 dk sonra tekrar takın muhtemelen sönecektir(eğer ki soketlerin kendisinde bir sorun yoksa)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
@gtepro ağırlığından değilde elime gelen her şeyi söktüm işte :)

O zaman ilk şu akü meselesini deneyeyim, sonra olmazsa obd2 ile denerim, benim bildiğim obd2 sadece motora bağlanıyor, airbag ünitesi ayrı ya, belki görmez dedim. Herkese teşekkürler :)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Aküyü söktüm olmadı, bendeki obd yi kaybetmişim, arkadaşınki ile akşam deneyeceğim bakalım

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,090
7
51,497
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ulan alacaktım ucuz bi araba, oyuncak gibi oynayacaktım :( çok severim sök-tak işlerini
:):)

Aküyü söküp takmanın bazı arıza kayıtlarını bertaraf ettiği doğrudur. Ama bazı kayıtlar km verisi gibi belleğe yazılıyor. Airbag arızasını da o şekilde belleğe yazıyorsa akü bağlantısını kesip bağlamak işe yaramayabilir. Airbag ışığı yanık kalabilir. Eğer soketleri geriye takma işlemi sırasında temasta bir sıkıntı yaşanırsa olası bir kısa devrede mevzu airbag beynine kadar sirayet edebilir. O noktada da dikkatli olmakta fayda var.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım