saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Arkadaslar yaklasik 3-4 aylik bir sure icin arac temin etmem gerekti, oncelikle kiralama opsiyonunu dusundum ama toplam maliyetin en azindan 10-12 bin tl gibi bi rakam olacagini dusununce, 2. el bi araba alip daha dusuk zararla hatta belki zarar bile etmeden elden cikarabilecegimi dusundum.
Kriterlerim cok basit: Otomatik ve kolay satilacak ve cok zarar ettirmeyecek, premium olmasa da kaliteli bir arac. Fiyat konusunda zarar etmeyecegime ikna oldugum surece limit yok.
Oncelikle en cok satan arabalardan Megane sedana baktim, cok icime sinmese de hala opsiyon olarak kenarda bekliyor. Egea yi direk eledim, ama Clio hala olabilir.
Bu arada simdilik bi arkadasimin sirketi icin aldigi 0 km Kadjar i kullaniyorum, eywallah arac cok teknolojik ve donanimli ama konfor, izolasyon ve kalitede vasatin uzerine cikamiyor.
Aslinda cok sevmesem de yeni Corolla yi da merak etmiyor degilim, fakat piyasasi oturana kadar biraz riskli diye dusunuyorum.
Butun bu nedenleri goz onunde bulundurunca aklima PASSAT geldi,
Sizden ricam benimle goruslerinizi paylasip bana yardimci olmaniz, yeni arac tavsiyesi olur, es dost tanidik arac tavsiyesi olur vs vs

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Biraz saptik ama tamamen alakasiz degil, alternatif araclarin kullandigi sanzuman tipi tartisiliyor sonucta.
Bu arada asagidaki arac bana makul geldi, fakat bir VW bayisindeki tanidik a sordurdum, o arabayi alip bana gelsen 90 veririm dedi, bu araba pahaliymis !
Hata boya yok, 2016 Dizel, DSG, 30 bin km, Comfortline + Sunroof: 103 bin (pazarlik oncesi)
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...n-2016-model-golf-dsg-hatasiz-673473939/detay
Araç 1.2 tsi ben 90 da vermezdim muhtemelen

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus

alianil

Elit Apaçi
23 Mar 2019
158
158
885
29
Tekirdağ
Marka
Toyota
Beyler bu kadar temiz sunroof lu daha ucuza araba yok
Bulabildigim en hesapli temiz sunrooflu araclarin biri yukaridaki, digerleri de asagidaki:
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-cikisli-60-binde-cam-tavanli-675075799/detay
Bu daha mantıklı sanki bir öncekine göre 20.000 km fark var aralarında bunun için fiyat farkı da 6.000 bence son attığınız daha mantıklı.
90.000 TL'ye 0.9 Dacia satıyorlar millet alıyor neden bu alınmasın ki bence mantıklı

alianil

Elit Apaçi
23 Mar 2019
158
158
885
29
Tekirdağ
Marka
Toyota

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Bu daha mantıklı sanki bir öncekine göre 20.000 km fark var aralarında bunun için fiyat farkı da 6.000 bence son attığınız daha mantıklı.
90.000 TL'ye 0.9 Dacia satıyorlar millet alıyor neden bu alınmasın ki bence mantıklı
Hocam aslinda bence daha mantikli degil, kisaca farklar:
- 22 bin km far, asagi yukari 1 yas fark demek
- pahali olan 1 yas daha yeni
- genis ekrani var
- LED stoplar
- ekstra kis lastikleri
yani butun bunlar bence aradaki 5 bin tl den daha kiymetli

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Sunroof arabayı sattırıyor, o doğru. Vag grubundakiler de hem küçük değil, hem de dışarı açılma durumundan dolayı bence kullanışlılar.

İyi güzel ama sunroof olmadan da satar bir Vag :) güzel ama şart değil... he ben size söyliyim, ses te yapıyor, kullandım, gıcırdamasını bir nevi kabul ettik o dönem :) ... neyse...

Temiz, 1-2 parça boyalı ama önemli boyası olmayan (kaput, tavan gibi) km si çok ilerlememiş bir TSI ı 85-95 arasına sıkıştırmak lazım... çok yeni ve çok dolu olanları saymıyorum tabi... bunun üstü vw de dizel tercihi ... onda da orta donanımla makyajlı kasa bile olsa bence 115 geçilmemeli.. yine çok dolu be ekstralı arabaları saymıyorum....

Millet biraz uçmuş...

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
favorilerimde zaten :D

Bir de bu araba hosuma gitti, kaputun solunda hafif bir dalgalanma var hasar olarak, eger denildigi gibi baska birseyi yoksa o halde bile alinip kullanilabilir bence !
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-tdi-yeni-yuz-cam-tavan-full-676231163/detay/
Ayrica cam tavan ve buyuk ekran var, 2017 model 40 binde

Son düzenleme:

ffsahin

Asfalt Kurutucu
12 Ocak 2019
45
94
635
favorilerimde zaten :D

Bir de bu araba hosuma gitti, kaputun solunda hafif bir dalgalanma var hasar olarak, eger denildigi gibi baska birseyi yoksa o halde bile alinip kullanilabilir bence !
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-tdi-yeni-yuz-cam-tavan-full-676231163/detay/
Ayrica cam tavan ve buyuk ekran var, 2017 model 40 binde

Bu araçta hakkaten başka birşey yoksa , geçmişi temizse ben alabilirim. Bir araç bakıyorum babam için ama bir türlü yeni fiyatlara alışamadım.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
O oyunlardan haberim var ama neden oluşur bu araç için onu bilemedim, hakikaten düzgün gözüküyor . Bir farında çatlak-kırık var gibi gördüm ama onun haricinde temiz geldi bana.
Madem tek sıkıntısı kaput düzeltilecek boyanacak yaptırıp neden piyasa fiyatına satmiyorsun diye sorarlar adama

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım