KAPALI mazda 3 power dizel otomatik düşünceleriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,027
1,998
2,770
Marka
Subaru
Gidişi gelişi c4 Picasso 1.6 ehdi gibi ise aynı motor ve ağırlıktalar. Çok memnun kalacağımızı sanmam.
Evet biraz ağır ama manueli alınabilir. Mazda 3 sedan dizel otomatiği kullanmadım büyük konuşmuyayım ama ben olsam mondeo alırdım görünüşü konforu olsun ama somut olarak bakıldığında mazda daha mantıklı. Hem otomatik hem dizel hemde mazda olduğu için

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
hocam çok zor demişsin ya, hem dizel hem otomatik, hem performans, hem çift kavrama olmasın, benimde aklımdaki şeyler bunlar ama birinden birini elemek gerekiyor işte. yani şuan en mantıklısı insignia gibi ama onada uzaksınız bilemedim. s60 yada v40 alırdım ama oda çok performans vermicek işte.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
hocam çok zor demişsin ya, hem dizel hem otomatik, hem performans, hem çift kavrama olmasın, benimde aklımdaki şeyler bunlar ama birinden birini elemek gerekiyor işte. yani şuan en mantıklısı insignia gibi ama onada uzaksınız bilemedim. s60 yada v40 alırdım ama oda çok performans vermicek işte.
Performans sadce 0-100 değil ki bizim ara hızlanmalar önemli mesela 120-160 gibi bu durumlarda da şanzımandan çok motora iş düşüyor.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Abi sence malatya da mazda bayisi var mı hatta abartıyım kaç tane mazda 3 vardır ki şehirde porsche sayısı mazda 3 sayısından fazladır :D
Diyorum ya servis agi sikintidir diye. Valla istanbulda gene bayii ler var ama cok az mazda var. Bence bu cok onemli. Porsche sayisindan az ise hele tadindan yenmez. Otoparkta ayni renk ayni model arabalardan sonra su fiyatlara ozel otomobil gibi oluyor :D volvo da oyledir ama hicbir zaman opel vw reno gibi dolu dolu yoktur ikisinide severim

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Diyorum ya servis agi sikintidir diye. Valla istanbulda gene bayii ler var ama cok az mazda var. Bence bu cok onemli. Porsche sayisindan az ise hele tadindan yenmez. Otoparkta ayni renk ayni model arabalardan sonra su fiyatlara ozel otomobil gibi oluyor :D volvo da oyledir ama hicbir zaman opel vw reno gibi dolu dolu yoktur ikisinide severim
Özel olmak güzelde performansı nasıl :) hiç mi kimse kullanmadı merak etmedi şu arabayı :(

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,069
7
51,451
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
....Yag su konur devam edilir.performansi hep yerden yere vurulur ama yanimda oturupda (berker abi haric ) ya zayif bunun gidisi diyen insan gormedim. Forumdan ceyhunda bindi sasirdi hatta.donanimlari hep onden gider geriden degil cogu marka taklit eder hale geldi mazdayi...
Ama haksız da değilim. :) Tek sorunu tork konvertörlü şanzımanın gereğinden fazla güç sönümlemesiydi, hatta benim 1.2 Corsa şehir içi hızlanmalarda daha çevikti, denedik. :) Onun dışında her yeri beğenilecek sorunsuz ve karakterli bir araba.

İlandaki yeni kasa Mazda3'e gelecek olursak, eğer power donanım olsaydı o fiyatı hak ediyor derdim. Ama Reflex donanıma 100k gerçekten fazla. Bakıldığı zaman bu arabaların benzinli motorları da çok ekonomik ve fazlasıyla uzun ömürlü. O yüzden o bütçeye çıkılacaksa Power Sense donanım benzinlisine bakmanızı öneririm. Reflex donanımın benzinlisini de çok daha ucuza bulursunuz diye düşünüyorum. Özellikle Mazda3'te dizel tercihinin, o kadar fiyat farkına değmediğini düşünüyorum. Yeni Skyactiv kasalarda benzinlisi de yeterince ekonomik tercih olacaktır.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,069
7
51,451
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ama haksız da değilim. :) Tek sorunu tork konvertörlü şanzımanın gereğinden fazla güç sönümlemesiydi, hatta benim 1.2 Corsa şehir içi hızlanmalarda daha çevikti, denedik. :) Onun dışında her yeri beğenilecek sorunsuz ve karakterli bir araba.

İlandaki yeni kasa Mazda3'e gelecek olursak, eğer power donanım olsaydı o fiyatı hak ediyor derdim. Ama Reflex donanıma 100k gerçekten fazla. Bakıldığı zaman bu arabaların benzinli motorları da çok ekonomik ve fazlasıyla uzun ömürlü. O yüzden o bütçeye çıkılacaksa Power Sense donanım benzinlisine bakmanızı öneririm. Reflex donanımın benzinlisini de çok daha ucuza bulursunuz diye düşünüyorum. Özellikle Mazda3'te dizel tercihinin, o kadar fiyat farkına değmediğini düşünüyorum. Yeni Skyactiv kasalarda benzinlisi de yeterince ekonomik tercih olacaktır.
Böyle bir donanıma bu fiyat bir derece kabul edilebilir oluyor.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...km-plusnavigsn-plusbeyaz-deri-382970917/detay

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım