KAPALI Ne alsak?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Herkese merhabalar. Çoğunuzun bildiği üzere Tiguan'ımızı satmış bulunuyoruz. Bütçemiz maksimum 85.000TL (Malum sitede aratırken maks. fiyatı pazarlık payı için 87.500 yapıyorum). Ben isteklerimizi ve baktığım bazı araçları yazayım onların üzerinden ve sizlerin vereceği tavsiyeler üzerinden konuşalım. Benzinli istiyoruz ne kadar yakıt tükettiği fark etmez, otomatik olmak zorunda, hasar kaydı mümkünse hiç olmasın varsa bile pertten dönme olmasın, maks. kilometre 50k km tercihen çok daha altı olmalı. Herhangi bir hacim kısıtlamamız yok.

Baktığımız ve düşündüğümüz arabalar;

Evet sayın forum halkı bu seçenekler arasından siz olsanız finale hangisini koyardınız? Tavsiyeleriniz nelerdir?

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Onu sana en iyi @stan söyler. ben kronik hata dıymadım.
@Porsche
Multiair filtresi düzenli olarak değiştirlmiş mi? Yoksa Multiair bozulup, bir de subab yenilemek gerekir, baya tuzlu iştir.
Kapı kolları sağlam mı?
Koltuk ısıtmalarda bir anormallik var mi?
bagaj kapağını açınca gözüken üst kenarlardaki kablo demetleri kapatan silikon boruların içindeki kablolar ezilmiş mi?
Bir de tabi dct çanzıman saçmalıyor mu? (kolay kolay bozulmaz ama kontrolde fayda var)

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
@Porsche
Multiair filtresi düzenli olarak değiştirlmiş mi? Yoksa Multiair bozulup, bir de subab yenilemek gerekir, baya tuzlu iştir.
Kapı kolları sağlam mı?
Koltuk ısıtmalarda bir anormallik var mi?
bagaj kapağını açınca gözüken üst kenarlardaki kablo demetleri kapatan silikon boruların içindeki kablolar ezilmiş mi?
Bir de tabi dct çanzıman saçmalıyor mu? (kolay kolay bozulmaz ama kontrolde fayda var)
MA konusunda bir ek bilgi daha:
Dip gaz yapıp, araçta silkeleme var mı yok mu kontrol etmekte fayda var. Tekleme varsa, büyük sıkıntı olma ihtimali mevcut.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
MA konusunda bir ek bilgi daha:
Dip gaz yapıp, araçta silkeleme var mı yok mu kontrol etmekte fayda var. Tekleme varsa, büyük sıkıntı olma ihtimali mevcut.

Araba bizim burda 13000 bakımına girmiş, 2017 Haziran. Kayılarda Rutin bakım görünüyor. Araba 2 senede 2 defa rutin bakım görmüş. Yani servis atlama yok.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
yılda 1 veya 15K km'de birdiye biliyorum. Zaten @İstanbulluu nu dediğine göre buna uymuş adam.

Ali, MA filtresi değişmiş mi? Odetayı görebiliyor musun?

Gerçi MA filtresi 30K km'de bir de değişebilir, çok emin değilim.

Bana bakım tablosunu gösterdiler, tablodaki tüm işlemler yapılmış. 2 senede 1 değişen bişeyse değişmiştir. Ama km bekleyen bişeyse km bekler. Sonucta yetkili servis bakımlı. Sorun çıkarsa garantiden giderirler.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Al Mini bak keyfine, tasarimi ikonik eskimez
Konforsuz ama carting gibi yol tutus muazzam. Kontrolu kaybedersen toplamasi cok guc orasi ayri
Yakiti normal denilebilir
Abuk subuk sensor problemleri disinda kronik bir arizasi yok, bir de motor biraz fazla isiniyor.Trim sesine de alisman gerekir

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Yani, orası öyle ama, o sürüş keyfini yaşarken çıkan trim sesleri?
Ben, şahsen takıntılıyım ve çıkan en ufak ses, beni rahatsız eder :)

Yani takıntılı insan bakmaz zaten bu araçlara :)
Fazla sert bir araç, konfor odaklı değil. Dolayısıyla trim sesi çıkarmaya daha meyilli. Dikkatli kullanılırsa trim seslerinin bir nebze önüne geçilir. Ancak dikkatsiz kullanılırsa fazla ses yapar, özellikle arka kısım..Kaymak gibi asfaltta da kaymak gibi gider

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım