KAPALI Ne alsak?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Herkese merhabalar. Çoğunuzun bildiği üzere Tiguan'ımızı satmış bulunuyoruz. Bütçemiz maksimum 85.000TL (Malum sitede aratırken maks. fiyatı pazarlık payı için 87.500 yapıyorum). Ben isteklerimizi ve baktığım bazı araçları yazayım onların üzerinden ve sizlerin vereceği tavsiyeler üzerinden konuşalım. Benzinli istiyoruz ne kadar yakıt tükettiği fark etmez, otomatik olmak zorunda, hasar kaydı mümkünse hiç olmasın varsa bile pertten dönme olmasın, maks. kilometre 50k km tercihen çok daha altı olmalı. Herhangi bir hacim kısıtlamamız yok.

Baktığımız ve düşündüğümüz arabalar;

Evet sayın forum halkı bu seçenekler arasından siz olsanız finale hangisini koyardınız? Tavsiyeleriniz nelerdir?

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
Yani takıntılı insan bakmaz zaten bu araçlara :)
Fazla sert bir araç, konfor odaklı değil. Dolayısıyla trim sesi çıkarmaya daha meyilli. Dikkatli kullanılırsa trim seslerinin bir nebze önüne geçilir. Ancak dikkatsiz kullanılırsa fazla ses yapar, özellikle arka kısım..Kaymak gibi asfaltta da kaymak gibi gider
Tabii ki, kişiden kişiye göre değişebilir.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
EAT6 kullanıyorlar.DSG'den sağlam olduğu net.;)(Aşağıdaki ilan örnektir detaylı bakmadım)
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...tl-pesinat-ve-3.205-tl-taksit-557791373/detay

Daha sağlam olduğuna belki katılabilirim. Ama daha sorunsuz olduğuna inanmıyorum :) ..Hele hele satılan DS adedi ile şanzıman probleminin ortalaması baz alındığında vag'ı bile sollar..

Düzeltme : EAT6 kısmını atlamışım, yazdıklarımı MCP'yi baz alarak yazdım. EAT6 güzel bir şanzıman

Ekli dosyalar

• Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    31.7 KB · Görüntüleme: 247
  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    31.8 KB · Görüntüleme: 300
Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Eveeet gittim Kırmızıyı Giulietta'yı inceledim. Test sürüşüne özellikle çıkmadık ne olur ne olmaz diye. Şimdi ilk olarak arabanın sol ön farında bir çizik olduğunu gördüm. Ardından lastiklerin 2013 üretimi olduğunu gördüm ve çatlakları vardı. Ama onun haricinde başka hiçbir falsosunu bulamadım. Araç oldukça kirli olduğu halde boyasını ölçtüm ve 110 160 arasında değerler elde ettim. Bazı yerlerde pis olduğundan dolayı ya alet okumadı yada astronomik değerler cıktı. Satıcı aracın rot balans gerektirdiğini söyledi. Araç AVIS'den alınmış ve Şubat ayında muayeneye girmiş. AVIS'de filo kısmında kullanılmamış TOFAŞ'a gelen italyan bir mühendise verilmiş o kullanmış. Stepne kısmında vesaire bir hata bulamadım zaten hic kullanılmamıstı. Aracın devri 1050 devirde kaldı 900 lere inmedi @stan aracın fotoğraflarını aşağıya ekliyorum. Sizce ne yapalım 82 83'e bitirelim mi?

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
@Porsche beklentiler sadece aracın piyasa araçlarından daha farklı ve göze hoş gelmesi ise alınır. Zaten düşük km yapıyoruz diyosun 2-3 yıl bile sorun çıkaracağını zannetmem. Lakin ehliyeti alıp arabanın canına okuyacam diyorsan çok direnemeyebilir
Valla hiç öyle bir amacım yok :D. Sadece farklı bir arabaya binelim ve problem açmasın yeter.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
@Porsche Kişisel yorumumu eklemek isterim. Bu modelin ilk defa içerisini ve kaput altını görüyorum. Aracın tasarımı beni cezbediyordu. Fotoğraflarda içinin tasarımını, kaput altında ki düzensizliği gördükten sonra araç kendinden soğuttu diyebilirim. Cidden Alfa ile alakası yok gibi. Hele o yol bilgisayarı? Renault'dan hallice. Kullandığım Linea ve Fiorino'yu anımsattı. Tabi bu tamamen kişisel. :oops:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Valla hiç öyle bir amacım yok :D. Sadece farklı bir arabaya binelim ve problem açmasın yeter.
@Porsche Kişisel yorumumu eklemek isterim. Bu modelin ilk defa içerisini ve kaput altını görüyorum. Aracın tasarımı beni cezbediyordu. Fotoğraflarda içinin tasarımını, kaput altında ki düzensizliği gördükten sonra araç kendinden soğuttu diyebilirim. Cidden Alfa ile alakası yok gibi. Hele o yol bilgisayarı? Renault'dan hallice. Kullandığım Linea ve Fiorino'yu anımsattı. Tabi bu tamamen kişisel. :oops:
Vallahi içimden geçeni bende saklayamayacağım.. Bu araca bu parayı vereceğime ilk ilandaki mazda 3'ü alır geçerim. Hele annem falan kullanacak, şehir içinde de sıklıkla yolculuk edilecekse 125'lik atmosferik motorlu mazda yeterli olacaktır. En azından giu'dan daha kaliteli duruyor.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Vallahi içimden geçeni bende saklayamayacağım.. Bu araca bu parayı vereceğime ilk ilandaki mazda 3'ü alır geçerim. Hele annem falan kullanacak, şehir içinde de sıklıkla yolculuk edilecekse 125'lik atmosferik motorlu mazda yeterli olacaktır. En azından giu'dan daha kaliteli duruyor.
Donanim ic kalite falan mazda sevindirirde ceyhun sevmiyor :(

OnurOkullu

Profesör
4 Eki 2016
153
364
1,585
İstanbul
Marka
BMW

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Donanim ic kalite falan mazda sevindirirde ceyhun sevmiyor :(
Donanım + konfor + yol tutuş + yalıtım + sürüş zevki + kaliteli iç mekan ve işçilik + skyactive ile nispeten düşük tüketim + sağlamlık gibi konularda mazda 3 gayet ideal bir otomobil. Açıkçası motor + şanzıman performansı haricinde ( ki araç fazlaca şehir içinde kullanılacak sanırım ) giu'yu aratmaz mazda 3 diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Donanım + konfor + yol tutuş + yalıtım + sürüş zevki + kaliteli iç mekan ve işçilik + skyactive ile nispeten düşük tüketim + sağlamlık gibi konularda mazda 3 gayet ideal bir otomobil. Açıkçası motor + şanzıman performansı haricinde ( ki araç fazlaca şehir içinde kullanılacak sanırım ) giu'yu aratmaz mazda 3 diye düşünüyorum.
Mazda 3 almayız ya cidden hiç sevmiyorum hele sedanı yok valla ama hatch olsa düşünürdük.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...van-adaptifxenon-mmekran-deri-550370896/detay

Benzer speclerde,jcw chili donanımlı countryman all4 annem yaklaşık 2 yıldır kullanıyor şehir içinde işe gidip gelirken,geceleri de ekmeğini ben yiyorum :D ilandaki araç donanım olarak da üzmez hasar konusunda da çok sıkıntı olacağını sanmıyorum.Temiz pazarlıkla az km li gider bence :D
Valla bu güzelmiş ama 85 civarına ineceğini sanmıyorum yinede bi arayayım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım