Opel Corsa 1.7 DTİ

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Kısa şanzıman benzinli araçta iyidir , dizelde uzun daha iyidir çünkü torku düşük bi devir bandında verir , 240 1.7 için çok yüksek bi sürat içine bi kere binsen anlarsın zaten 240a gerek kalmıyo 200de gayet yeterli
Biliyorum meraktan sordum zaten maksimum hızı. Hafif bir araç olduğundan bu kadar yüksek hızda tutuş sorunu yaşar. Geçen sene Yunanistan'da biri bu arabanın en yüksek hızına ulaşmış diye duydum geçen sene. 240'ları bulmuştu galiba. Bu araba oralarda çok yoğun o yüzden meraklısı çok.

ferhanakkan

Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2016
46
31
595
29
İstanbul
Arabanın masallahı var , 240lar için bildiğim kadarıyla lastik ebatıyla oynayıp son hızı artırıyorlar. Onun dısında arabanın motor toplanırken stock mu topladınız yoksa enjektörleri falan büyüttünüz mü?(aftermarket yok ama bazı enjektör ustaları revize ederken enjektör memelerini büyütüp daha elverişli yapıyor.) Ayriyetten ileriye yönelik kafanızda ne planlar var

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Arabanın masallahı var , 240lar için bildiğim kadarıyla lastik ebatıyla oynayıp son hızı artırıyorlar. Onun dısında arabanın motor toplanırken stock mu topladınız yoksa enjektörleri falan büyüttünüz mü?(aftermarket yok ama bazı enjektör ustaları revize ederken enjektör memelerini büyütüp daha elverişli yapıyor.) Ayriyetten ileriye yönelik kafanızda ne planlar var

Artık 1.7 için büyük enjektör mevcut , ben aracı toplarken yüklerim diye topladım oyüzden bütçeden kaçınmadık sağlam parçalar kullandık ve alt yapı cidden sağlıklı oldu , kafamda bir sürü plan var :) tekno violete boyayıp s3 turbosu takıp enjektör büyütüp 280hp alıp takılmak istiyorum ama öğrenciyim büyük ihtimal ilk bronz debriyaja girişirim sonra turbomu hybridlerim ondan sonra frenleri biraz geliştirmek istiyorum çünkü gerçek anlamda fren yok , bunlar şimdilik yapabileceklerim ha olur piyango falan vurur bi yerden komple krom borular hemen 1.9dtia çeviririm şanzıman yaparım çok kaliteli bi süspansiyon sistemi roll cage recaro koltuk falan girişirim

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel

He bu arada lastik ebadıyla istediğiniz kadar oynayın maksimum 5-10kmh kazanırsın 240lar için ayna mahrutiye girişmen gerekir

ferhanakkan

Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2016
46
31
595
29
İstanbul
Artık 1.7 için büyük enjektör mevcut , ben aracı toplarken yüklerim diye topladım oyüzden bütçeden kaçınmadık sağlam parçalar kullandık ve alt yapı cidden sağlıklı oldu , kafamda bir sürü plan var :) tekno violete boyayıp s3 turbosu takıp enjektör büyütüp 280hp alıp takılmak istiyorum ama öğrenciyim büyük ihtimal ilk bronz debriyaja girişirim sonra turbomu hybridlerim ondan sonra frenleri biraz geliştirmek istiyorum çünkü gerçek anlamda fren yok , bunlar şimdilik yapabileceklerim ha olur piyango falan vurur bi yerden komple krom borular hemen 1.9dtia çeviririm şanzıman yaparım çok kaliteli bi süspansiyon sistemi roll cage recaro koltuk falan girişirim

Fikirler güzel, sana hybrid turbo için en iyi işçilik izmirdeki egeturbo ya gönder işçilikleri çok iyi , frenler içinde brembo falan çok ucuk fiyatlar wilwood daha uygun tam anlamıyla f/p ürünü. Kültürde okuyosun anladıığm kadarıyla ataköydeyim yardım edebileceğim bişey olursa haber edersin

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Fikirler güzel, sana hybrid turbo için en iyi işçilik izmirdeki egeturbo ya gönder işçilikleri çok iyi , frenler içinde brembo falan çok ucuk fiyatlar wilwood daha uygun tam anlamıyla f/p ürünü. Kültürde okuyosun anladıığm kadarıyla ataköydeyim yardım edebileceğim bişey olursa haber edersin

Bilgide okuyorum , yardım düşüncen için teşekkür ederim :) ama ben sanayideyim zaten :) ege turboya göndermeye gerek yok istanbuldada çok çok güzel yapan yerler var ege turbo kurumsal bi yer bütün turbo üniteli araçlara bakım onarım ve geliştirme yapıyorlar bizim modifiye camiasında sadece 1.7 için turbo yapanlar var tanınmış insanlar değiller ama işlerinde çok iyidirler ekstradan bişey daha söyliyim bizim dükkandaki araçların hiçbirini ege turbonun turbosunu ve yazılımını yaptığı araç geçemiyor

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel

Fren içinde bi corsa parası gömmek istemem pert bi polodan yada leon frdan falan söküp takmayı düşünüyorum gayet yeterli olur aracım 900 kg

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,047
7
51,406
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
arabaya abs'li advance düzey bir fren sistemi çalışabilirsen arabanın 300 basmasından daha havalı olacaktır. işte o zaman emsalsiz aracın olur :)

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Amacım havalı olmak falanda değil yani benim aracımla güzel bi ilişkim var beni mutlu ediyor :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,047
7
51,406
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
kardeş valla 1.2 benzinlisini kullanıyorum. bildiğim kadarıyla fren sistemleri aynı. benim 75hp'yi zor kaldırıyor. freni hiç kullanmadan gitmeye alıştım. motoru yüklerken frenleri de çok sağlam yapmak gerekiyor bunlarda.

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
kardeş valla 1.2 benzinlisini kullanıyorum. bildiğim kadarıyla fren sistemleri aynı. benim 75hp'yi zor kaldırıyor. freni hiç kullanmadan gitmeye alıştım. motoru yüklerken frenleri de çok sağlam yapmak gerekiyor bunlarda.

Dostum gerekiyoda çok pahalı öğrenciyim zar zor yürütüyorum arabayı , arabamın frenlerinin kötü olduğunun farkındayım ve ona göre hareket ediyorum trafikteki güvenli sürüş mesafesini x2 uyguluyorum uzun yolda önümdeki arac bi direği geçtikten sonra 4 saniye sayıyorum aramda o kadar mesafe bırakıyorum , ani bişeyle karşılaşırsakta artık geçmiş olsun nediyelim

dizelci

Profesör
8 Eyl 2016
112
144
1,185
Böyle bir araç için bayağı iyi bir değer
Bende 1.4 crdi i20 var 2013 model
O da 25 kuruş yakıyor

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım