S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bu arada jantların üzerindeki lastikler ve 32 psi hava ile ağırlıkları adet başına 22.2 kg çıktı :D tartı doğrumu değil mi bilemiyorum belki -1+1 olabilir :)

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Omegada basit yapılabilecek bir kaç işlem ; gaz kelebeği temizliği , rolanti düzenleyici temizliği olarak tarihe geçsin :D

Ha bu arada LPG filtresi cidden işe yarayan bir parçaymış , sanırım lpgnin içindeki nemi tutuyor ve bazı pislikleri topluyor , söküp içerisine göz attığımda nemden paslı su izi gibi oluşan yerler gördüm , değişim basit ve herkese tavsiyemdir , lpgli araç kullanıyorsanız internetten filtrenizi alın biraz kaba kuvvet birazda tornavida işi ile yeni filtrenizi takın demek istiyorum :)

Son düzenleme:

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
Hayırlı olsun kazasız belasız ve "arızasız" sürüşler.. ailemizde 2.araç olarak aynısından mevcut.. gerçektende kıymeti bilinmeyen, bilenin ise benzindeki yakıt tüketiminden korktuğu ve Opel in gerçektende torpil geçtiği nadir modellerdendir kendisi.

ben kendim vectra sfı kullanıcısıyım ve bana hala vectra yı sattıramadı kendileri bunuda dip not olarak ekliyim :)

bir dip not daha ki bu baya işinize yarayabilir.. aracınız bosch motronıc motor yönetim birimi kullanıyor.. yani arıza ışığınız yandığı zaman niçin yandığını okuyabilirsiniz.. hemde cihazsız, ustasız ve istediğiniz yerde.. bunun için ihtiyacınız olan şey bir ataç, aracın yarım kontak alabiliyor olması (çalışması şart değil) ve arıza ışığının en az 10-15 sn yanarak ecunun arızayı kaydedebilmiş olması.

keyifli sürüşler...

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Hayırlı olsun kazasız belasız ve "arızasız" sürüşler.. ailemizde 2.araç olarak aynısından mevcut.. gerçektende kıymeti bilinmeyen, bilenin ise benzindeki yakıt tüketiminden korktuğu ve Opel in gerçektende torpil geçtiği nadir modellerdendir kendisi.

ben kendim vectra sfı kullanıcısıyım ve bana hala vectra yı sattıramadı kendileri bunuda dip not olarak ekliyim :)

bir dip not daha ki bu baya işinize yarayabilir.. aracınız bosch motronıc motor yönetim birimi kullanıyor.. yani arıza ışığınız yandığı zaman niçin yandığını okuyabilirsiniz.. hemde cihazsız, ustasız ve istediğiniz yerde.. bunun için ihtiyacınız olan şey bir ataç, aracın yarım kontak alabiliyor olması (çalışması şart değil) ve arıza ışığının en az 10-15 sn yanarak ecunun arızayı kaydedebilmiş olması.

keyifli sürüşler...

Evet doğrudur bunu bende araştırmıştım , arıza kodunu yanıp sönerek anlatıyor araç çok güzel bir sistem 👍🏻

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
Evet doğrudur bunu bende araştırmıştım , arıza kodunu yanıp sönerek anlatıyor araç çok güzel bir sistem 👍🏻

evet okumayı biliyorsanız süper.. arıza kodlarını forumda paylaşmıştım.. ben vectra a kullanıcıyım ancak sizdede kodlar aynı.

ayrıca aracınızda otomatik şanzıman, abs, tc sistemlerindeki arızalarıda detaylı okuyabiliyorsunuz ancak ben bu sistemi henüz okuyamıyorum omegada... .... kodları mevcut.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
evet okumayı biliyorsanız süper.. arıza kodlarını forumda paylaşmıştım.. ben vectra a kullanıcıyım ancak sizdede kodlar aynı.

ayrıca aracınızda otomatik şanzıman, abs, tc sistemlerindeki arızalarıda detaylı okuyabiliyorsunuz ancak ben bu sistemi henüz okuyamıyorum omegada... .... kodları mevcut.

evet eski zaman mesaj sistemi gibi 😂

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
10 dakikalık değişik hızlarda yakıt tüketimimi takip ettim sıkı bir şekilde buraya not düşmek istedim :)

hafif düzeylerde çıkışlı inişli tümseklerin olduğu berbat Adana şehirler arası asfaltında denenmiştir :D

90 Km/h ile "anlık takip tüketimi" 4.9 minimum 5.6 maksimum kayıt elde ettim :)
110 Km/h ile aynı şekilde 5.9 minimum 7.4 maksimum
130 Km/h 6.2 minimum 7.7 maksimum

Lastikler ; Petlas Velox Sport PT741 , dişler limite yakın , havaları 32 psi , ebat 215/55 R16 97W RF ZR falan filan :D
Araç doluluğu %40

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Bu arada jantların üzerindeki lastikler ve 32 psi hava ile ağırlıkları adet başına 22.2 kg çıktı :D tartı doğrumu değil mi bilemiyorum belki -1+1 olabilir :)
15B78CBB-F65B-407B-B121-812F21C49B34.jpeg

Omega cantı

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Yazlık lastikler gitti , kışlıklar geldi 😇

Ön ve arka düzenimiz kontrol edildi gerekli olanlar yapıldı.

Balanslarımız düzenlendi , EHA Alligator siboplarımız takıldı havalarımız manuel ve dijital saatle kontrol edildi ve yoldayız 👌🏻😇

VuyI7s.jpg
Vuy5qb.jpg

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Selamlar selamlar :)

Geçenlerde tamda kar kış felaketinin koptuğu zamanlarda Omega ile ADANA-ELBİSTAN (K.MARAŞ) rotasını gidip dönmek durumunda kaldık :) Ufak tefek aksilikler olsa da çok stabil bir şekilde gittik ve döndük. Araç gırtlağına kadar eşya ve insan dolu şekilde süper bir yolculuk yaşattı bana :)

Gelelim ufak aksiliklere ; Adana çıkış OPET LPG tam doldurduğumda sürekli kendisini benzine atma olayı yaşattı bana , sorunu ara sıra yolda durup tekrar lpgye geçirerek içindeki tüm lpgyi bitirerek çözebildim :) Elbistanda zar zor bitirdiğim LPG yi yine Opetten bu sefer 60 tllik alarak yola devam ettim , bu aldığım lpg ise beni 270 km civarı yol götürdü , ne olur ne olmaz diye durup bir 60 tl daha aldım :) yani omega eğer ki ona sadıksanız ve işi çözdüyseniz uzun yolda tam bir yakıt dostu :)

Kahramanmaraşa yakın olduğum rampaların başladığı yerde araçtan bir ses koptu , yolculara çaktırmamak adına müzik sesini biraz arttırarak devam ettim ama bir sıkıntı olduğu belliydi durup kontrol ettiğimde sıvılarda , lastiklerde yada alt takımda bir eksiklik olmadığını gördüm ama 2000-2500 devir bandında bu ses duyuluyordu , sonucu Adanaya varınca anladım , devirdaim patlamış ve minik damlalar akıntılar halinde su kaçıyor :) o andan eve gelene kadar hemen hemen sadece 1 litreye yakın su kaçmış , parça fiyatı 170 tl olan devirdaim ile bu mesele halloldu , hazır tamire girmişken vakum hortumlarının bazılarını yeniledim , genleşme kabının kapağını değiştirdim ve olduğu kadar temizledim , kaput ve bagaj amortisörlerini sıfırladık , gaz kelebeklerini temizledik , rolanti sensörünü kontrol ettim ve yoldayız :)

WhatsApp Image 2020-01-10 at 14.14.34 (3).jpeg WhatsApp Image 2020-01-10 at 14.14.34 (2).jpeg

WhatsApp Image 2020-01-10 at 14.14.34.jpegWhatsApp Image 2020-01-10 at 14.14.34 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-01-10 at 14.00.37 (1).jpegWhatsApp Image 2020-01-10 at 14.00.37.jpeg

Dip notlar ;

1- Valeo VF48 silecek aldım , tavsiye ediyorum kar , buz , yağmur , çamur ne varsa gördü , iz , takılma veya ses yapmadı :)
2- Aküden memnunum aldığımdan beri onuda tavsiye edelim , Magneti Marelli ETS 75 Ah 700A
3- Lastiklerden aşırı memnun kaldım , dönüş yolu tampona kadar kar doluydu küreme yapılmamıştı ve yara yara gittik :) DunlopSPWinterİce02
4- 8000K D2S xenonlar sulu kar yağışında maalesef iş yapmıyor (Kısa farlar)
5- 6000K Led H7 ampüller her ne kadar aydınlatma kuvveti olarak iyi olsalar da önünüze perde koyuyor ışık yansıyor göz yoruyor (Uzun Farlar)
6- Photon XtremeVision Plus100 sis farları mükemmel işe yarardı diyebilirim , görünmeyen şeritleri aydınlatmada yeterli ve yan açılara güzel dağılım yapıyor , kar + yağmur performansını beğendim :)

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
kazasız belasız sürüşler... Opel ler küçük şakaları seviyorlar :)

Güzel şakalaşıyor ya yolda bırakmıyor ama korkuyu içine sokuyor insanın :D Ustamın abimin dediği gibi , ne olursa olsun o bir opel yolda bırakmaz yanıma kadar getirir dedi :D

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,066
3,046
4,070
26
Bütün hortumları değiştirmenizi tavsiye ederim. Bizim su hortumlarından birisi yırtılmıştı o yüzden komple motor yedik, en son benzin hortumlarından biri gitti arabayı yakmadan hallettik neyse ki.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

Geçenlerde tamda kar kış felaketinin koptuğu zamanlarda Omega ile ADANA-ELBİSTAN (K.MARAŞ) rotasını gidip dönmek durumunda kaldık :) Ufak tefek aksilikler olsa da çok stabil bir şekilde gittik ve döndük. Araç gırtlağına kadar eşya ve insan dolu şekilde süper bir yolculuk yaşattı bana :)

Gelelim ufak aksiliklere ; Adana çıkış OPET LPG tam doldurduğumda sürekli kendisini benzine atma olayı yaşattı bana , sorunu ara sıra yolda durup tekrar lpgye geçirerek içindeki tüm lpgyi bitirerek çözebildim :) Elbistanda zar zor bitirdiğim LPG yi yine Opetten bu sefer 60 tllik alarak yola devam ettim , bu aldığım lpg ise beni 270 km civarı yol götürdü , ne olur ne olmaz diye durup bir 60 tl daha aldım :) yani omega eğer ki ona sadıksanız ve işi çözdüyseniz uzun yolda tam bir yakıt dostu :)

Kahramanmaraşa yakın olduğum rampaların başladığı yerde araçtan bir ses koptu , yolculara çaktırmamak adına müzik sesini biraz arttırarak devam ettim ama bir sıkıntı olduğu belliydi durup kontrol ettiğimde sıvılarda , lastiklerde yada alt takımda bir eksiklik olmadığını gördüm ama 2000-2500 devir bandında bu ses duyuluyordu , sonucu Adanaya varınca anladım , devirdaim patlamış ve minik damlalar akıntılar halinde su kaçıyor :) o andan eve gelene kadar hemen hemen sadece 1 litreye yakın su kaçmış , parça fiyatı 170 tl olan devirdaim ile bu mesele halloldu , hazır tamire girmişken vakum hortumlarının bazılarını yeniledim , genleşme kabının kapağını değiştirdim ve olduğu kadar temizledim , kaput ve bagaj amortisörlerini sıfırladık , gaz kelebeklerini temizledik , rolanti sensörünü kontrol ettim ve yoldayız :)

Ekli dosyayı görüntüle 23131 Ekli dosyayı görüntüle 23130

Ekli dosyayı görüntüle 23132Ekli dosyayı görüntüle 23129

Ekli dosyayı görüntüle 23127Ekli dosyayı görüntüle 23128

Dip notlar ;

1- Valeo VF48 silecek aldım , tavsiye ediyorum kar , buz , yağmur , çamur ne varsa gördü , iz , takılma veya ses yapmadı :)
2- Aküden memnunum aldığımdan beri onuda tavsiye edelim , Magneti Marelli ETS 75 Ah 700A
3- Lastiklerden aşırı memnun kaldım , dönüş yolu tampona kadar kar doluydu küreme yapılmamıştı ve yara yara gittik :) DunlopSPWinterİce02
5- 6000K Led H7 ampüller her ne kadar aydınlatma kuvveti olarak iyi olsalar da önünüze perde koyuyor ışık yansıyor göz yoruyor (Uzun Farlar)
6- Photon XtremeVision Plus100 sis farları mükemmel işe yarardı diyebilirim , görünmeyen şeritleri aydınlatmada yeterli ve yan açılara güzel dağılım yapıyor , kar + yağmur performansını beğendim :)

6 silindir bu açıdan ne güzel görünüyor beeeeee

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bütün hortumları değiştirmenizi tavsiye ederim. Bizim su hortumlarından birisi yırtılmıştı o yüzden komple motor yedik, en son benzin hortumlarından biri gitti arabayı yakmadan hallettik neyse ki.

Ayarlamalar peşindeyiz tüm hortumları değişecek elbette , su hortumlarım düzgün vakum hortumlarının yüzde 60 civarı zaten değişti :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

Ekli dosyayı görüntüle 23131 Ekli dosyayı görüntüle 23130

Ekli dosyayı görüntüle 23132Ekli dosyayı görüntüle 23129

Ekli dosyayı görüntüle 23127Ekli dosyayı görüntüle 23128

Dip notlar ;

benim jr opel ile kader ortağı olmuş :D
0- devirdaim benim de gitti, 170 değil 175'lik oldum :D
1- aynı silecekten var. cam üstündeyken bir kere buz görmesin, o güzel karakteri birden değişiverir.
3- SP Winter Sport var bende de, şu ana kadar gayet iyi :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım