Optimus Prime / Toyota C-hr 1.2 turbo dynamic cvt

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
E7E393DD-F29C-44DF-9DBF-F46B960647C2.jpeg

Optimusla birlikte 900. günümüz

ArdaC

Profesör
11 Mar 2018
109
89
1,035
25
İstanbul
Marka
Hyundai
Tucson ve CHR nispeten ulaşılabilir tasarımları en güzel hatta tek güzel araçlar benim için, Tucson daha şık CHR daha sportif gözüküyor iki aracın da tasarımı harika.

295 lt bagajı görünce bastım kahkahayı,arkanın kalitesizliğini okurken de.Sonuçta pilot değil aile aracı biraz garip olmuş bu özellikler.Pilot aracı olacak olsa da 1.2 motor absürt, yani araç ne o ne o olmuş biraz.İçi de fotoğraflarda videolarda çok klostrofobik gözüküyor, 3008 ve CHR almayı düşünmememin sebebi buydu genelde.Ama araç çok şık bunu kimse yalanlayamaz yani.Güle güle binin.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Tucson ve CHR nispeten ulaşılabilir tasarımları en güzel hatta tek güzel araçlar benim için, Tucson daha şık CHR daha sportif gözüküyor iki aracın da tasarımı harika.

295 lt bagajı görünce bastım kahkahayı,arkanın kalitesizliğini okurken de.Sonuçta pilot değil aile aracı biraz garip olmuş bu özellikler.Pilot aracı olacak olsa da 1.2 motor absürt, yani araç ne o ne o olmuş biraz.İçi de fotoğraflarda videolarda çok klostrofobik gözüküyor, 3008 ve CHR almayı düşünmememin sebebi buydu genelde.Ama araç çok şık bunu kimse yalanlayamaz yani.Güle güle binin.
Daha sportif görünmesi yanında altyapısı da sportif.+200 hp güçleri rahat rahat kaldırabilir.Ki yurtdışında 2,0 hibritleri mevcut ciddi beygir tork değerleri var.Türkiyede 1,8 hibrit bile MTV den topa tutuluyorken 1,2 absürt değil zorunluluk oluyor:D Tasarım,down force ve tam bağımsız süspansiyondan vazgeçilmezse bagaj da 300 litre kalıyor doğrudur.Mesela son günlerde sık kullandığım 301 in bagajı 400+ litre bagaj :D Boş alanı sürüş dinamiği ekipmanları ile doldurmaya saygı duyarım o yüzden.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Vay canına far hatası yok

Bilmediğimden soruyom o ışık şiddetinde sağ sol neden çok farklı?
Bizimki gibi sağdan akan trafikli ülkelerde soldaki farlar karşı tarafın gözünü daha az alsın diye daha aşağı bakar, sağdaki de yol kenarından at eşek insan çıkarsa görebilelim diye daha uzağı gösterir. İngiltere'de caponyada filan da tam tersi. =)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
40.000 km bakımdan çıktık.
Yağ/yağ filtresi
Hava filtresi/polen filtresi
Fren hidrolik sıvı değişimi
Ön fren balataların değişimi
Enjektör temizliği
Buji temizliği
Üst kapak conta kontrolü
Motor temizliği
Fren disk temizliği
227 tane civata/vida kontrolü sıkımı değişimi

Garanti kapsamında değişenler:
Bagaj kapağı pistonları
Araç içi kapıyla uyumlu orta üst aydınlatma lambası kopan kablo tadilatı
Orta ön bardaklıkta bardak klipsi içeri kaçmıştı o çıkarıldı
Devir daim kasnağı bozulmuş.Sıvı kaçırıyormuş o değişti
Devir daim antfirizli sıvısı(pembe) yenisi eklendi.
Sağ alt tampon plastik kısımda boya kalkması vardı rötuş yapıldı

Toplam tutar: 970 tl.
Devir daim arızası yüzünden 3 saat fazla beklediğimiz için merkez tarafından %40 indirim aldık.Fren balatasında %30 indirim vardı.
Ekli dosyayı görüntüle 19950
Yeni devir daim kasnağım

Ekli dosyayı görüntüle 19951
Yeni fren balatalarım
Şimdi facebook grubunda denk geldim.Devir daim kasnağı 1,2 motorlarda sık sık kaçak sorunu yapıyor.Alacak arkadaşlara dikkat edilmesi gereken nokta olarak söylüyorum.Eğer araba garantide değilse de fiyatı 1000 tl lere ulaşabiliyor dikkat.Değişenlerde bir daha sorun olduğunu görmedim kendimde de olmadı

• Wow
Tepkiler: bt

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Test yapılan cihaz :Apple Watch 5 series
Güvenilirlik:Yüksek
Hava durumu:9 derece yağmur yok hafif yel esen bir akşam
Cold start: 36 desibel
Optimum temp: 34 desibel
90 km/h: 61 desibel
120 km/h : 63 desibel
140 km/h : 66 desibel
160 km/h : 75 desibel
140 a kadar artan desibel aynalardan geliyor.140 dan sonra ciddi ses almasının sebebi rüzgarın spoiler ve arka kapı sacından downforce yaratmak için verilen rüzgar açıları.Tüm ses bu yüzden bagaj camından içeri giriyor.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
140 a kadar artan desibel aynalardan geliyor.140 dan sonra ciddi ses almasının sebebi rüzgarın spoiler ve arka kapı sacından downforce yaratmak için verilen rüzgar açıları.Tüm ses bu yüzden bagaj camından içeri giriyor.
Şair burada demek istiyor ki, zenginim ve Apple Watch Series 5 sahibiyim. Keşke doktor olduğunu da yazsaydın :D

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda

Maalesef Güvenilirlik: Düşük :(

Test red edilmiştir. Kalibre edilmiş bir desibel ölçer ile tekrar test yapınız.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
7:50 den 8:30 a kadar 1,2 lerle gelen şanzımanı anlaşılacak dilden anlatıldığı için; buraya atmak istedim

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Yıllarca üretince böyle efektif çözümler de bulunuyor tabi.
Üstüne bir de şöyle bir motor da eklenince marjinal bir tasarıma marjinal motor-şanzıman eşlik etmiş oluyor. Yetkili servisten 1 adım dışarı çıkıldığında neler olabileceğini hayal edemiyorum Türkiye'de

• Üzgün
Tepkiler: bt

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
50.000 bakıma girdik bugün.
Yapılanlar: Hava filtresi,yağ filtresi,yağ değişimi,benzin deposu benzin boruları temizliği, buji temizliği,enjektör temizliği, motor içi kurum temizliği,cam suyu, Balata disk kontrol ve temizliği, rot balans kontrol vs vs uzayan bir kontrol-temizlik listesi.Motul ve Denso kullanıldı.Çıkanlar valeoydu.Tabi ki yine değişmesi için hiçbir endikasyonu olmayan sadece müşteri gönlünü hoş tutucu garantiden istediğimi değişiyor olmaları cabası.
Memnuniyet:10/10
Ücret:720 tl
Ayrıca Toyota tokullar hizmet kalitesini ciddi arttırmış.12:15 de teslim ederiz dediler ve ettiler.Bir çok iyi niyet göstergesi fazladan 2 tane enjektör temizleyici, koku ,kolonya vb irili ufaklı hediye verdiler. Toyota puanı gibi bişey yapıyorlar.Müşteri puanım bronz gümüş ve altın seviyelerinden altına gelmiş.
Çalışanların yaş düzeyi ,10 senedir hala aynı insanlarla çalışıyor olmaları güveni ve emanet ettiğin arabaya yapılacak işlemlerde gözün arkada kalmamasına yarıyor

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım