Otopark forum vs. Dizel

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
söyleyen oldumu bakamadım ama otopark.com ve gerçek araba hayranlarının,arabadan çıkan,sevdiği kimsenin itiraz etmediği tek ses v8'in gerçek hırıltısı :D ve o ses egzozdan değil motordan gelecek aga :D

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Ben şahsen yeni nesil dizelleri çok ruhsuz buluyorum.Dizel oldu mu eski F8M gibi ya da audi 80 Turbo Diesel gibi olucak.Böyle çalıştımı ortalık inleyecek,millet bir dönüp ne oluyor diyecek.Şöyle atmosferik bir dizel ya da eski nesil TD olsa da kullansak.

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Tucson'dan önceki aracımız 2002 model 1.5 Accent GLS idi. Hiç LPG takmadan yıllarca kullandık. Direksiyonu hidrolik olmasına rağmen hissizdi fakat o gaz tepkilerini unutamıyorum. Gaz pedalındaki milimlik değişimi hissediyordum. O kasa Accent'ler pek beğenilmese de, Tucson ondan çok daha kuvvetli ve torklu da olsa gazlarken onda aldığım hazzı, ağırlık transferi yaparken yaşadığım heyecanı veremiyor.

Benzin/dizel konusuna da gelirsek, önceki sayfalarda yazılan tercih sebeplerine aynen katılıyorum. Hiç dizel aracımız olmadı ama çevremdeki dizel araçları fazlasıyla kullandım. Tucson her ne kadar ocağımıza incir ağacı dikse de benzinliden vazgeçemiyorum.
O kasa Accent'ler konforu hariç çok güzel araba zaten motoruna bitiyorum. 1,5 16V deli makina.

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
O kasa Accent'ler konforu hariç çok güzel araba zaten motoruna bitiyorum. 1,5 16V deli makina.
Hissiz direksiyona rağmen zevkliydi gerçekten. Hızı da çok hissettiriyordu. Tatmin olmak için yüksek hıza ihtiyaç duymuyordum. İlk ağırlık transferimi bile o araçla yanlışlık sonucu yapmıştım. Bilerek hızlı girdiğim virajın sonuna doğru korkmam sebebiyle frene dokundum ve arkası geldi geldi hemen. Yol kenarındaki tabelayla yüz yüze geldik ve kontrayla birlikte hiç tedirgin etmeden topladı araba kendisini. Ne günlerdi be :)

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Hissiz direksiyona rağmen zevkliydi gerçekten. Hızı da çok hissettiriyordu. Tatmin olmak için yüksek hıza ihtiyaç duymuyordum. İlk ağırlık transferimi bile o araçla yanlışlık sonucu yapmıştım. Bilerek hızlı girdiğim virajın sonuna doğru korkmam sebebiyle frene dokundum ve arkası geldi geldi hemen. Yol kenarındaki tabelayla yüz yüze geldik ve kontrayla birlikte hiç tedirgin etmeden topladı araba kendisini. Ne günlerdi be :)
Bence bu güne kadar tasarımı en güzel olan accent.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Hidrojen esasında biraz zor. Geçenlerde bir makalede 0 ın altında çalışmadığını ve belli bir hava sicakligindan sonra da zorlandigini okumustum. Gelecegin araçları hybrid, elektrikli ve BOR :p lu olacak.
:)

Zamanla sistemi daha da geliştirirler, adamlar bizim gibi boş oturmuyor. Arabaya yardımcı bir sistem koyup arabayı rölantide ısıtıp hidrojenle çalışmasına olanak sağlarlar vs.

Bu arada bilmiyordum böyle bir şey olduğunu. Yanlış bilmiyorsam Avrupa'da satılan ilk Miray'ı Danimarka'dan bir aile aldı.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
:)

Zamanla sistemi daha da geliştirirler, adamlar bizim gibi boş oturmuyor. Arabaya yardımcı bir sistem koyup arabayı rölantide ısıtıp hidrojenle çalışmasına olanak sağlarlar vs.

Bu arada bilmiyordum böyle bir şey olduğunu. Yanlış bilmiyorsam Avrupa'da satılan ilk Miray'ı Danimarka'dan bir aile aldı.
Doğrudur valla hocam bende başka biryerde okumuştum ama nerde okudum hatırlayamıyorum.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Doğrudur valla hocam bende başka biryerde okumuştum ama nerde okudum hatırlayamıyorum.

Şimdi bakındım biraz göremedim Avrupa'daki ilk Miray'ı alma haberini ama fotoğrafı buldum.

Bu aile Miray almış ama Avrupa'da ilk mi değil mi şuan net değil :D, o haberi bulamadım. Kim bilir nerede görmüştüm.
Bir yerde de Danimarka'nın ilk alıcısı yazıyor.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Şimdi bakındım biraz göremedim Avrupa'daki ilk Miray'ı alma haberini ama fotoğrafı buldum.

Bu aile Miray almış ama Avrupa'da ilk mi değil mi şuan net değil :D, o haberi bulamadım. Kim bilir nerede görmüştüm.
Bir yerde de Danimarka'nın ilk alıcısı yazıyor.
Evet evet bu aileyi hatırlıyorum fotoğrafı görünce hatilradim ama bende bilemiyorum :D:D.

kansuvargun

Profesör
8 Eyl 2016
237
259
1,385
34
İstanbul
Hidrojen yakıt sisteminin belirli sıkıntılar var.

Mesela yurtdışında çoğu yerde istasyonlarda bizdeki gibi pompacılar çalışmaz,gidip aracı kendiniz doldurursunuz. Statik elektrik yüklü olduğunuzu düşünün, ufacık bi çık dizel ya da benzine alev aldırmaz ama olay sıvılaştırılmış hidrojen olunca istasyonu havaya uçurabilirsiniz. Bu yüzden otomatik dolum sistemi gibi meselelerin üzerinde çalışıyor üreticiler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım