Para sıkıntınız olmadan aracınızı kişiselleştirmek isteseydiniz...

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
1,997
3
4,820
3,770
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
İmzamdaki araç için;

Komple yalıtım
UV yalıtımlı Akustik camlar
Komple Led far takımı
Led sinyaller
Led stoplar
1-2 cm basık yaylar
Komple kaporta bakımı
Boya koruma+seramik kaplama
Motora Performans Hava Filtresi
Komple Motor temizliği
Multimedya Sistemi
Ön koltuklar için koltuk ısıtma
Ön arka kameralı park sensörü
Ambiyans aydınlatması

daha fazlası bu arabaya fazla :)

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
Birkaç detayı hariç baştan aşağı fabrikadan çıktığı hale getirirdim heralde. Yani zaten stock araba ama motorunu sıfırlamak gibi yani fabrikadan çıktığı halden kasıt :D

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,572
18,323
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bi liste de benden gelsin :)
Orijinal R Line ön-arka tampon ve yan marşpiyeller vs
17” O.Z Ultraleggera mat bronz jantlar
8” Discover Pro ekran
Far yağmur sensörü ( 250-300 tl maliyeti var şuanda da yaptırılabilir ama babam gerek duymuyor )
Koltuk ısıtma
Katlanır ayna
Led High stoplar
Dynaudio ses sistemi
Bir de ekstra yalıtım fena olmaz :) Zaten sessiz bir araba daha da sessiz olur.

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
Öncelikle iç mekandan başlardım;
- Beyaz deri iç döşemeler
-2.0 dizelde gelen dibi deri joystick vites topuzu
- son kasa makyajlının hayaletimsi ekranı
- Tekerlek sesine karşı yalıtım
-M direksiyon
-NBT Evo ekran
-Urban line da bulunan üstü aliminyum alt tarafı siyah şeritli iç trim
q1Cc4N

https://goo.gl/images/q1Cc4N
Dış taraf için;
- 17” y spoke jant
4EmSZg

https://goo.gl/images/4EmSZg
-Urban line beyaz böbrek
- Larcivert kaplama
- Orjinal karartılmış yan camlar (film sevmiyorum şu anda kullanmıyorum ancak bu şekilde kullanırım)
Motor;
-Önceki arabamda da bu arabamda da ciddi ciddi düşündüğüm ve biraz kapital isteyen tek birşey var o da 5.25d xdrive da bulunan motor. Almanya da 1.25d ler var ve çok keyifli aletler :D
Süspansiyon
- Orjinaller biraz yan yatmaya meyilli olsa dahi serte dönük yumuşaklığından oldukça memnunum
- O motoru taktıktan sonra frenleride M disk, kaliper ve piston setiyle değiştirmek lazım tabiki
Ekstra;
- BMW 6 GT ve 7 De bulunan carpet light projeksiyonunu kesinlikle arabama taktırmak :D
i1wujE

https://goo.gl/images/i1wujE

Son düzenleme:

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
882
1
1,663
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
2.0 tdi 177 lik motor
6 ileri dq 250 şanzıman
Highline ön arka aydınlatma grubu
Highline koltuklar ve iç trimler
Highline jantlar

Zulfadli

Mehmet
Profesör
1 Eki 2016
103
193
1,185
Ankara
Marka
Hyundai
5 mt şanzıman yerine custom 7 ileri manual.İlk 6 oranı kısa ve yakın oranlı (rally spec) 7. dişli overdrive tarzı uzun oranlı bir şanzıman. (Parasıyla değilmi :) )

Mevcuttaki d4ea kodlu 2 litre dizel makinanın forged parçalarla değiştirilmesi.
Bununla birlikte büyük turbo, intercooler,enjektör,oil cooler.
300hp den fazla açmayız,maksat sorunsuz olması yoksa stock motor zaten +200hp çıkarıyor.

Supersprint komple egzoz.(Siyah ss egzoz uçlarıyla birlikte.)

Rays Volk te37 18" jant (bronz) ve hankook ventus s1 evo2 255 45 18 lastik kombinasyonu.(asfalt modu)

Orjinal 16" jantlarının elden geçirilip mat siyah boyanmasının ardından BF Goodrich at T/A KO2 235 70 16 lastiklerle birlikte kombinasyonu(arazi ve kış modu)

K-sport'un araca özel coilover ve ayarlanabilir ön ve arka kule takozları ve custom ön,arka kule gergileri ve alt şase gergisi.

Farlara ve sislere koito yada morimoto bi-led mercek montajı.

Type-3 olarak adlandırılan oem aksesuar olarak satılan ön tampon koruması ve üzerine;

2 adet kc pro-sport 8" spot far (3000 kelvin xenonlarla kullanılacak),

2 adette hella 700ff driving light. (4300k xenon ampullerle kullanılacak,kesilme çizgisi olduğundan günlük kullanıma uygun.)

Tamponların,dodiklerin ve kapı plastiklerinin carbon kaplanması.

Komple yalıtım,ayak ve ambians aydınlatma,arka koltuklara ve direksiyona ısıtma,koltuk derilerinin elden geçmesi ve aynı renge boyanması.

İç-dış temizlik , detailing ve boya koruma.

Piyasada 3d-5d tarzı adlandırılan kapitone dikişli deri,havuzlu paspas ve bagaj havuzu.

Çinli dayıların araca özel yaptığı 10.1" android multimedya.

(Araç ilk kasa tucson)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,808
26,043
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Arabayı değiştirme hakkımız yoksa arkayı kesip station a çevirmek :D
Tüm kaporta ve trimleri (kısaca tüm kozmetik) sıfır görünümüne kavuşturduktan sonra 2.8 atmosferik veya 2.5tdi motor swaplamak, otomatik vitese çevirmek ve tabiki syncro :D

Son düzenleme:

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Fiesta 2010 model için ;
- RS Body Kit
- Red&Black Jant
- Detaylı iç temizlik ve motor temizliği
- Boya düzeltme ve koruma işlemleri
- Mercekli farlara bi-xenon dönüşümü
- Led stoplar
- Hafif sesli bir performans egzoz
- Kışlık ve yazlık lastik takımları
- Double din bir ünite
- Detaylı ses yalıtımı
Bunlar yapılmayacak şeyler değil ama TR şartlarında zor :)

erdemonski

Asfalt Kurutucu
26 Eki 2016
18
26
595
İSTANBUL
AF1QipMXAKuB9-VFQYkRGKfuuW_StksgLu4nLX7xiG8o
öncelikle performanstan başlayalım
aracım 1.4D4 90 bg 205 NM torka sahip 2012 model bir toyota auris
90 bg den 120 bg cıkartan bir yazılım uygulaması
KN hava filtresi
ön kule gergisi
Aracıma uygum bir coilover 3.5 4cm yere yakınlaşsa ona bile razıyım
dış görünüm olarak toyota auris bodykit spoiler yan marşpiyel ön tampon splitter vs
içte ise döşemeleri değiştirmek

ozkokelii

Profesör
15 Kas 2017
191
267
1,335
26
Isparta
Merhaba forumdaşlar bugün yine çok garip ve farklı bir konu üzerinden, forumun fikrini merak ediyorum.
Sorumuz şu eğer ki para sıkıntınız olmasa ama halihazırda kullandığınız aracı da satmadan, nasıl kişiselleştirirdiniz.

Örneğin kimisi, yalıtım, yaptırır kimisi sportif hale çevirir, kimisi eksikliklerini giderir stock hale çevirir, kimisi ...

İlk olarak örnek tescil etmesi açısından ben yazayım istedim.Siz uzun uzadıya yazmak zorunda değilsiniz, aklınıza ne geliyorsa.
  • Aracın eksikliklerinin giderilmesi(Mekanik,kozmetik ne kadar eksiği varsa orjinal OEM parçalarla değiştirilmesi.
  • Aracın dashboard'unun, göstergelerinin, kokpitinin Clio 1 RSi'lerde de olan orta göstergeler(yağ basıncı, yağ sıcaklığı, yağ seviyesi), sportif direksiyon, sportif vites topuzu, pedalların vs. montajlamasını yapmak isterdim.:)Örneğin:
  • renault-clio-16s.jpg
  • Tabii ki koltuklarımdan çok şikayetçiyim, sportif değiller kesinlikle onları orijinal Clio 1 RSi koltukları ile değiştirirdim.Örneğin
mycar011medium-1-jpg.236218

• Arabamızı bu hale getirdikten sonra, swaplamadan olur mu?:D;) kesinlikle, K4M kodlu 1.6 16v 110 bg güçteki Renault Clio 2 motoru ile swaplardım(şu an sıfırı 10 bin tl). Yürüyen aksamında da süspansiyon, frenler, şanzıman olarak Clio RSi'inin orijinal düzenini tercih ederdim.

k4m-a606-d059979-13-r.JPG

• Son olaraksa kar beyaz renginde O.Z Compomotive rally spec. jantlarımızı da araca alırdım.
  • images
  • Bitti mi bitmedi.:p
  • Paçalıkları her zaman bir araçta vahşi olarak görmüşümdür, içimdeki apaçiyi de çıkararak böyle bir uygulama yapardım.
  • s-l300.jpg
Trafikte aşık atmak istemeyeceğiniz, güzel bir 5 kapılı ''Sleeper'' olurdu yani.:D:D:D Gerçekte yapmaya kalksam, işçilik hariç malzeme olarak bu günün kuru ile 15 bin tl'yi bulurdu herhalde.:)

Hayali olarak uçmuş olabilirim, konu tutmazsa yönetimden silinmesini talep ediyorum.:)
Arabayi ayakli pavyon yapardim

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım