Philips xtreme vision H7 %130

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Arkadaşlar, ampullerim geldi,
Ama resimdekilerden çok güççük çıktı bunlar.
Her neyse, ben yoluma aydınlık versin işlevi önemli.

Ekli dosyayı görüntüle 3762 Ekli dosyayı görüntüle 3763 Ekli dosyayı görüntüle 3764
Güle güle kullanın inşaallah hocam. Boyutlar normal merak etmeyin :) Ampulu alırken ve monte ettirirken özellikle dikkat edin ve söyleyin, cam yüzeyinden ve ucundaki metalden sakın tutmasınlar. Dibindeki metal yüzeyden tutulması gerekiyor.

Son düzenleme:

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,718
1
6,462
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
1.5 sene sonra sag ampul kesmis bulunuyor. Bozuk yolda cukurlardan gecerken kesmis olmasi da ayri bir dusundurucu oldu. Xtreme vision %130'dan cok memnun kaldim. Simdi yeni ampulleri bunun ust versiyonu olan racing vision %150 almayi dusunuyorum bakalim..
Racing vision'ın ömrü, extreme visionın sanırım yarısı kadardı. O sebeple ben extreme vision almıştım. O detaya da bir göz atmanda fayda var.

yehanohaa

Profesör
16 Eyl 2016
104
203
1,185
1.5 sene sonra sag ampul kesmis bulunuyor. Bozuk yolda cukurlardan gecerken kesmis olmasi da ayri bir dusundurucu oldu. Xtreme vision %130'dan cok memnun kaldim. Simdi yeni ampulleri bunun ust versiyonu olan racing vision %150 almayi dusunuyorum bakalim..
benim de 1.5 yıl oldu ikisi de sağlam şuanda ama bakalım bi kesilsin ben de racing visionı takmayı hevesle bekliyorum. Taktıktan sonra yorumlarınızı bekliyoruz

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Racing vision'ın ömrü, extreme visionın sanırım yarısı kadardı. O sebeple ben extreme vision almıştım. O detaya da bir göz atmanda fayda var.
benim de 1.5 yıl oldu ikisi de sağlam şuanda ama bakalım bi kesilsin ben de racing visionı takmayı hevesle bekliyorum. Taktıktan sonra yorumlarınızı bekliyoruz
Youtube'da racing vision videolarini pek izleyemedim. Aksi gibi tam uzun yolda patladi. Neyse ki yedek ampul vardi arabada. Eve donunce iyice arastiracagim. Bakalim calisma saati xtreme vision'a gore ne durumdaymis. Ona gore eger cok dusukse almayabilirim. Ayni seviyelerdeyse de denemek icin alirim. Bakalim, karar verdigimde buradan bilgilendiririm. Alirsam da resimlerini atarim muhakkak.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Youtube'da racing vision videolarini pek izleyemedim. Aksi gibi tam uzun yolda patladi. Neyse ki yedek ampul vardi arabada. Eve donunce iyice arastiracagim. Bakalim calisma saati xtreme vision'a gore ne durumdaymis. Ona gore eger cok dusukse almayabilirim. Ayni seviyelerdeyse de denemek icin alirim. Bakalim, karar verdigimde buradan bilgilendiririm. Alirsam da resimlerini atarim muhakkak.
Ömrü kötüyse sadece uzunlara Racing Vision alsan?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Beyler, racing vision'un kullanım ömrüne baktım ve @stan dediği gibi xtreme vision'ın yarısı kadar ömrü var. 200 saat ve 400 - 450 saat şeklinde çalışma ömürleri var. Racing vision neredeyse yarı yarıya düşük. @bt dediği gibi kısalara racing vision alayım dedim H1, yani uzun far ampulü üretmeyeceklermiş.

Şimdi bu noktada arada kaldım açıkçası.. Xtreme vision yaklaşık 18 ay dayandı. Racing ise en fazla 9 ay falan dayanır. Racing vision'u deneme isteğim de ağır basmıyor değil. Bu noktada siz olsanız tekrar xtreme vision mı alırdınız yoksa ömrü kısa olsa da denemek için Racing mi alırdınız ?

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
Beyler, racing vision'un kullanım ömrüne baktım ve @stan dediği gibi xtreme vision'ın yarısı kadar ömrü var. 200 saat ve 400 - 450 saat şeklinde çalışma ömürleri var. Racing vision neredeyse yarı yarıya düşük. @bt dediği gibi kısalara racing vision alayım dedim H1, yani uzun far ampulü üretmeyeceklermiş.

Şimdi bu noktada arada kaldım açıkçası.. Xtreme vision yaklaşık 18 ay dayandı. Racing ise en fazla 9 ay falan dayanır. Racing vision'u deneme isteğim de ağır basmıyor değil. Bu noktada siz olsanız tekrar xtreme vision mı alırdınız yoksa ömrü kısa olsa da denemek için Racing mi alırdınız ?
Biri %130 diğeri %150, arada çok büyük bir fark olacağını zannetmiyorum abi. Xtreme visionlardan memnunsan devam etmen daha mantıklı olacaktır. Racing visionlar hem daha pahalı hem daha az dayanıyor. Çok ekstra bir ayrıcalığı olduğunu düşünmediğimden geçmeye sebepte yok. Bana kalırsa bildiğin yoldan şaşma xtreme alıp devam et.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Biri %130 diğeri %150, arada çok büyük bir fark olacağını zannetmiyorum abi. Xtreme visionlardan memnunsan devam etmen daha mantıklı olacaktır. Racing visionlar hem daha pahalı hem daha az dayanıyor. Çok ekstra bir ayrıcalığı olduğunu düşünmediğimden geçmeye sebepte yok. Bana kalırsa bildiğin yoldan şaşma xtreme alıp devam et.
Sonunda öyle yapacağım gibi geliyor. Ama birazda dükkanlarda hangisini bulacağıma da bağlı. İnternetten satın alırım diyorum ama çok fazla fason ürün var piyasada. Güvenilir online alışveriş siteleri var ama bu üründe bana fason mal itelemeye çalışırlar mı diye de düşünüyorum. Yarından sonra sanayiye bir gideyim bakalım, xtreme bulursam direkt alırım. Bulamazsam başka bir yol izlerim.

Son düzenleme:

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
Şimdi bu noktada arada kaldım açıkçası.. Xtreme vision yaklaşık 18 ay dayandı. Racing ise en fazla 9 ay falan dayanır. Racing vision'u deneme isteğim de ağır basmıyor değil. Bu noktada siz olsanız tekrar xtreme vision mı alırdınız yoksa ömrü kısa olsa da denemek için Racing mi alırdınız ?[/QUOTE]

Merhaba, ben sizin yerinizde olsam eğer racing visionları denerdim. Çünkü havaların ısınması ve yazın da gelecek olmasıyla birlikte akşamları araçla daha çok dışarı çıkmaktayım, tatil vs gibi durumlarda uzun yolda gece sürüşü yapmaktayım. Özellikle de geceleri uzun yol sürüşlerini çok sevmekteyim. Kaliteli bir aydınlatma ile uzun yol sürüşleri bana daha da keyif veriyor. Sizin de böyle bir durumunuz varsa yapılabilir. Ayrıca burada yazdıklarınızdan aydınlatma, lastik performansı ve aracın sürüş dinamiklerine önem verdiğiniz çok açık(sizi zaten bu aydınlatma ve lastik performansı konularındaki görüşlerinizden biliyorum). Ben sizin yerinizde olsam bir seferliğine racing visionları dener, onlar söndüğünde yeni bir model çıkmamış ise tekrar xtremelere dönerdim.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,608
18,399
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Abi Osram da deneyebilirsin bu sefer.Night Breaker serisi kullananlar gayet memnun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Abi Osram da deneyebilirsin bu sefer.Night Breaker serisi kullananlar gayet memnun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
NB laser vs Xtreme vs Racing karşılaştırmasına baktım da yere yansıyan ışık rengi açısından laser daha soluk gözüküyor. Racing'in asfalta yansıyan ışığı bariz daha canlı. Xtreme ile Laser de benzer seviyelerde olsa da yine xtreme'in asfalta yansıyan ışığı biraz daha canlı duruyor laser'e göre. Şu videoda 1.24'de durdurup tam ekran yaparsanız çok net belli oluyor. Ben xtreme'i de bu videolara bakarak almıştım ve videoda gördüğüm ürünle aynı performansı elde etmiştim. O sebeple bu videolara güveniyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Merhaba, ben sizin yerinizde olsam eğer racing visionları denerdim. Çünkü havaların ısınması ve yazın da gelecek olmasıyla birlikte akşamları araçla daha çok dışarı çıkmaktayım, tatil vs gibi durumlarda uzun yolda gece sürüşü yapmaktayım. Özellikle de geceleri uzun yol sürüşlerini çok sevmekteyim. Kaliteli bir aydınlatma ile uzun yol sürüşleri bana daha da keyif veriyor. Sizin de böyle bir durumunuz varsa yapılabilir. Ayrıca burada yazdıklarınızdan aydınlatma, lastik performansı ve aracın sürüş dinamiklerine önem verdiğiniz çok açık(sizi zaten bu aydınlatma ve lastik performansı konularındaki görüşlerinizden biliyorum). Ben sizin yerinizde olsam bir seferliğine racing visionları dener, onlar söndüğünde yeni bir model çıkmamış ise tekrar xtremelere dönerdim.
Bakalım, bugün veya yarın sanayiye gideceğim. Bu yaz uzun yolculuklar yapabilirim o sebeple racing'i deneyimleme merakım da ağır basıyor açıkçası. Erken patlarsa da tekrar xtreme vision'a dönebilirim. Her zamanki gibi son kararım yine son ana kalacak gibi duruyor.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

Cevap için çok geç kalmadıysam şöyle söyleyebilirim: Merakını gidermek için 100 lira gibi bir ampul bütçesini için cızlamadan kenara ayırmayı tercih edeceksen kısa ömürlü ama daha iyi aydınlatan Racing vision alabilirsin. Şahsen yerinde olsam aralarındaki fark çok yüksek olmadığı için tercrübe etmeye değer bulup bu yatırımı yapmazdım. Dediğim gibi, far aydınlatması meselesine özel merakım var diyorsan al dene içinde kalmasın. :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bugun oto sanayiyi dolastim 5-6 tane dukkan gezdim ve sadece birinde racing vision buldum. Onda da dukkan sahibi pek duzgun biri degil, ustelik urunun kabi acilmis hatta ampul yerinden cikartilmis oldugu icin almadim. Baktigim tum dukkanlarda xtreme vision 90-100 arasi bir fiyattayken o adamin racing vision'i 125'e satabiliyor olmasi da gozume fazla battigi icin almadim. Zaten diger yerlerde de racing vision hic yoktu.

Elden ve yerinden urun alma imkanim varken internetten alisveris yapmayi da pek sevmedigim icin ( malum ampullerin fason urunleri fazlaca piyasada var ) daha once xtreme vision'i aldigim yerden tekrar ayni ampulu aldim. Zaten memnundum ayni urunle devam edeyim dedim. Belki bunlar da patladiktan sonra elden urunu alabilecegim sekilde racing'i bulursam denerim ama simdi sirf racing icin o ugrasa girmedim. Herkese tesekkur ederim yorumlariniz icin.

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
geçen sene haziranda 80 küsür liraya almıştım ben racing visionları. hala sağlam. Ama ilk bi kaç ay içersinde yaptığım gece sürüşleri sonradan çok azaldı. bir kaç aydır gece kullanımım baya az. o yüzden gerçekçi bir 9 ay sayılmaz bence kullanımım

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
geçen sene haziranda 80 küsür liraya almıştım ben racing visionları. hala sağlam. Ama ilk bi kaç ay içersinde yaptığım gece sürüşleri sonradan çok azaldı. bir kaç aydır gece kullanımım baya az. o yüzden gerçekçi bir 9 ay sayılmaz bence kullanımım
Surus suresi cok onemli tabii. Ben uzun gece yolcuklari yapmistim ki onlar omru bitirdi. Zaten calisma saatleri belli. 200 250 ile 400 450 saat olarak urunlere gore degisiyor. Bu surelere ulastigi vakit patliyor zaten kacari yok.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@Cenk hocam, selamlar. Arabanın kısa ampülleri çok verimsiz onları değiştirmeyi düşünüyorum da ampül konusunda bi kaç yorumunu görmüştüm daha önce, şimdi bulamayınca onları bi danışayım dedim.
Uzun ömrülü olacak şekilde halojen ampül olarak ne önerirsin?
Aleyküm selam hocam, bu başlıkta ismini belirttiğim ampulü kullanıyorum. İlk set 1,5 yıl sonra falan patladı, şimdi 2.sete geçtim. Çok memnunum diyebilirim. Senin ampulü kullanımına göre ömrü değişecektir. Bu ampullerin çalışma saatleri bellidir. Ne kadar çok kullanırsan o kadar çabuk patlar. Örneğin gündüzleri de kısa far açıyorsan 1 yılı doldurmaz. Sürekli uzun yol yapan, bunları da yine sürekli gece yapan kişilere de 1 yıl ancak dayanır. Ama ortalama bir kullanımda 1,5-2 yıl arası patlamadan devam eder.

Aracının kısa far kodunu öğrenip ( H7, H4 v.b ) ona uygun bir modeli seçebilirsin. Benim kullandığım Philips xtreme vision %130. Bir de bunun muadili Osram Nightbreaker Unlimited Plus var. Bu da oldukça kaliteli bir ampuldür. Bu ikisinin üst modelleri çıktı Racing Vision ve Lazer isimli ama onların ömrü bu saydığım iki ampulün yarısı kadar. Yani senesini doldurmaz muhtemelen. Nette araştırırken görebilirsin kafan karışmasın.

Ampulleri alıp taktırırken uç kısmından veya cam yüzeyinden tutmayın, parmak izi kalmasın çünkü ampulün erken patlar, performansı düşer. Ampulü, dibinde ki metal kısımdan tutarak yerleştirmek gerek. Ayrıca, ampulü taktırdıktan sonra far üzerinden bir ayarlatma yaptırmayı da ihmal etme.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım