Renault Megane 2001 Coupe.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sürekli uzun yol yapıyoruz, haliyle motor bölümümüz erken kirleniyor. En kötüsü ise tuzlar motor bölgesine yerleşiyor ve paslanmayı hızlandırıyor. Her ay düzenli olarak yaptığım motor temizliğini bir süre ertelemiştim. Bugün tekrardan temizlik işine giriştik. Würth Motor Temizleme Spreyi ve Würth Balata Spreyi ile temizliğimizi yaptık.

Balata spreyi kaba yağları almak için kullanıldı. Son kat motor temizleme spreyi yapıldı. :)

Öncesi:

Ekli dosyayı görüntüle 17241

Sonrası:

Ekli dosyayı görüntüle 17243

Ekli dosyayı görüntüle 17244
Bu motor temizleme spreylerinin çoğunun üzerindeki kullanım kılavuzlarında suyla durulayın yazıyor. Würth de öyle mi? Sen de öyle mi yaptın, su tutup duruladın mı? Öyle yapmadıysan nasıl yaptın?

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Bu motor temizleme spreylerinin çoğunun üzerindeki kullanım kılavuzlarında suyla durulayın yazıyor. Würth de öyle mi? Sen de öyle mi yaptın, su tutup duruladın mı? Öyle yapmadıysan nasıl yaptın?

Würth'ün ürününde su ile durulama gibi bir madde yoktu. Kullandıktan sonra kuru bez ile siliniz deniyor. Sıktım, bir süre bekledim ve kuru kumaş parçası ile temizledim.

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
IMG-20190309-WA0011.jpg

@FurkanKarka izninle paylaşmak istedim. Gerçekten çok güzel fotoğraf olmuş. :)
emoji328.png
: @OzanDnz

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Jantlar orjinal mi diye sorcam ama bu kur degerlerinde zor galiba. Ama baya guzel durmus hayirli olsun

Gönül isterdi, malum kurlarla hareket bile edemiyoruz. Taksit ile O.Z girmeyi düşünüyordum fakat ekonomik durumlar hiç iyi gitmiyor. Tork marka aldım, ağırlıkları fena sayılmaz. OEM jantından bir tık ağır. Teşekkür ederim. :)

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Bence çok yakışıklı jant ilerde elin bollaşınca daha açık bi renk + kaliteli bi yayla 'nokta' olur :)

Beğendiğine sevindim hocam. :) Kaliteli bir yay gelecek bu jantlara yakın zamanda. İleride ekonomi rahatladığında daha kaliteli bir jant şart zaten :) Rengi gümüş gri olsa iyi olurdu aslında.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım