Renault Symbol'un 103 bin TL olması

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bu soruyu size sormak istiyorum özelikle, Aynı paraya Symbol mü alırsınız yoksa 2.el az km yapmış C yada D segmenti bir araç mı ?
@İstanbulluu

Bana sorulmamış ama kendimce cevaplayayım.

Gerek A4 gerek S60 veya bu seviyede araçlar, Symbol müş Egea ymış vs. kıyaslanacak kaliteye sahip araçlar değil. Hatta bu araçlar ortalama seviyedeki Megane, Corolla vs. gibi araçlardan düşük araçlar.
Ancak maddi durum insanın hayatına doğrudan etki ediyor. Sıfır km bir araç kronik bir sorunu veya üretimsel bir sorunu yoksa en azından 100 bin km tık demeden gider. Sizin bu saydığınız araçların yarın ne yapacağı, geçmişte neler yaşadığı kısmen belirsiz. Tabii böyle araçların parçaları da ucuz olmayacaktır marka kalitesinden dolayı. Tabii yakıt olarakta bu yeni kalitesi düşük araçlar daha az yakıyor, o da bir etmen. Türkiye'nin ikinci el piyasası da malum, düzgün insana denk gelmek maalesef zor. Bu ve buna benzer doğrudan maddiyatı etkileyen şeyler insanları sıfıra itiyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-jaguar-klasik-jaguar-576370986/detay
Bu güzelim Jaguar benim arabayla hemen hemen aynı para. Ama almam. Maddi olarak bakarsam şuan benzinle 100km'de 6.9lt yakıt tüketimi kadar yakıt masrafım, 10 bin km'de bir bakım masrafım var, o kadar. Jaguar'da sorun olsa araç sanayide ne kadar yatacak, parçası ne zaman gelecek/bulunacak, ne kadara mal olacak bunlar net değil. İki araba kıyaslanamaz tabii ki bilincindeyim ama... Demek istediğim bu.

2008 b7 kasa audi a4 2011 b8 kasa a6'dan daha konforlu geldi bana ama sesimi çıkartamıyorum linç yerim diye

İki aracı da bilmiyorum ama inanırım. Eskiden daha kaliteli hissettiriyordu arabalar.

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bu soruyu size sormak istiyorum özelikle, Aynı paraya Symbol mü alırsınız yoksa 2.el az km yapmış C yada D segmenti bir araç mı ?
@İstanbulluu

Ben donanıma para vermem. Baz donanım sıfır araba cazipse dolu ikinci ele para vermeye gerek yok.
Yine sallıyorum 80 binliraya manual manual 1.6 elentrayı sıfır km alabiliyorsam, gidip aynı fiyata 2011 model otomatik 520 araba almam.
Premium prestij işime yaramaz. Sadece masraf Her donanım fazlalığı masraf. Ekstra benzin tüketimi.

Hidrolik dreksiyon, klima, hız sabitleyici 2 cam otomatik olsa yeter....

Bana para harcatmasın az yaksın saate 130 km yapsın yeter.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,370
7,209
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
images.jpeg

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Ben donanıma para vermem. Baz donanım sıfır araba cazipse dolu ikinci ele para vermeye gerek yok.
Yine sallıyorum 80 binliraya manual manual 1.6 elentrayı sıfır km alabiliyorsam, gidip aynı fiyata 2011 model otomatik 520 araba almam.
Premium prestij işime yaramaz. Sadece masraf Her donanım fazlalığı masraf. Ekstra benzin tüketimi.

Güvenlikte olmasa olur mu ?

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW

Tamam premium da olmasın ama 103 bin TL yi bir Symbole vermek ne kadar mantıklı sizce ?

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Tamam premium da olmasın ama 103 bin TL yi bir Symbole vermek ne kadar mantıklı sizce ?

Otomatik dizel araba almaya hiç gerek yok kendi nezhimde. 5000 tl fark bile olsa, çok özel bir durum yok ise manuali seçerim. Çünkü bakımıda ucuz. Alımıda ucuz. O yuzden yeni 1.6 manuel corolla veya hyundai elantrayı benzinli manual haliyle symbole karşı tercih ederim.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
O değilde ciddi ciddi bu paraya bu arabayı alırım diyenler var :D
Bence fiyatlar uygun hatta daha da artmalı her evde artık araba var ve trafik çekilmez halde gecenin birinde gazlamak için şehir dışına köy yoluna gidiyorum yine trafik var.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Cumartesi Sirkeci'ye gittim kalem almak için. Şu kalemden 2 taneyi 3 yıl önce 140 tlye almıştım, Şimdi tanesi 130-150 tl arasında değişiyor, bir kaleme bu kadar verilir mi dedim ve alamadım. Ha alsam zararı olmaz ama 3 kuruş harcarken bile dikkat etmeye çalışıyorum. Bizim gözümüz sadece araç fiyatlarını görüyor ama her şeyin fiyatı acayip arttı aslında.
https://urun.n11.com/versatil-kalem/rotring-600-mekanik-kursun-kalem-siyah-05-mm1904443-P202595343

Reyiz ben bu ara battı balık yan gider modundayım, kart ekstresi gelince babamın heyecanla beni doğramasını bekliyorum :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım