Warm Hatch | Alfa Romeo MiTo

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Abi lpg ile gazlamak motor sagligi acisindan epey zararli diye biliyorum?
Valla civic'de hep lpg'de gazladım, 60.000 km oldu, daha tık demedi.
LPG'nin en olası yaratabileceği sorun, subabları eritmek. Olur da öyle bir şey olursa, subablar çelik alaşımlı versiyonları ile değiştirilir, sorun kökten çözülür.
LPG, benzin, dizel fark etmez, bilinçsiz ve devamlı gazlanıyorsa her motor yamulur. Bilinçli kullanımda hiç sıkıntı olmaz.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Vallahi subap akla gelen ilk sorun olur, neticede yanma odasindaki isiyi yukseltiyorsun ve bu bir turbo arac, ben daha dikkatli olmani oneririm, en azindan performansli kullanacagin zamanlarda benzine alman daha iyi olur.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Dakkalar gecmiyor stan... Hastane koridorlarinda, ordan oraya yuruyoruz hanimla. Sezeryanin ameliyatan sonraki safhasi cok berbat. Mumkunse normal dogum oneriyorim..

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Dakkalar gecmiyor stan... Hastane koridorlarinda, ordan oraya yuruyoruz hanimla. Sezeryanin ameliyatan sonraki safhasi cok berbat. Mumkunse normal dogum oneriyorim..
İnşallah bizimki normal doğum olacak, bir aksilik olmazsa. Tekrardan, Allah analı babalı büyütsün, hayırlı evlat olsun.

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Konuyu yeni gördüm.Öncelikle hayırlı uğurlu olsun.Makina çok iyi..Ama 2.sayfa'daki lpg olayını görmez olaydım.Hiçbir alfa'ya lpg'yi yakıştıramıyorum.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Konuyu yeni gördüm.Öncelikle hayırlı uğurlu olsun.Makina çok iyi..Ama 2.sayfa'daki lpg olayını görmez olaydım.Hiçbir alfa'ya lpg'yi yakıştıramıyorum.
Kimse hiçbir arabaya lpg taktırmak istemez ama benzin fiyatları malum...

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Yok değil. Yağlama konusunu çok tavsiye tmiyorlar zaten. Sadece aşırı ısınma durumunda pistonları soğutsun diye az biraz benzin püskürtüyor sistem.
Yağlamalı ile ilgili tuhaf şikayetler var zaten abi, piston yamultan vardı yanlış hatırlamıyorsam. Bu arada abi, gazlarken benzine al ya mümkün mertebe, sıkıntı olmasın sonra, durduk yere subap yakmaya da gerek yok.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Yağlamalı ile ilgili tuhaf şikayetler var zaten abi, piston yamultan vardı yanlış hatırlamıyorsam. Bu arada abi, gazlarken benzine al ya mümkün mertebe, sıkıntı olmasın sonra, durduk yere subap yakmaya da gerek yok.
Yaw yanlış anlaşılma olmasın arkadaşlar, sabah akşam gazlayan bi adam değiliz. Zaten hanım hamile, doğurdu doğuracak. Gerçekten gerekmediği sürece zaten gazlamıyorum artık.
Ama pistte ve hard core gazlamada tabi ki de benzin:p

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Avrupa'da LPG yakıt düşürmek için değil emisyonu azaltmak için kullanılıyor, LPG'ye fazla düşman toplumuz, Avrupa barışık.

alfistiqv

Asfalt Kurutucu
14 Kas 2016
14
57
635
Benim aracınlada görüşmüştünüz , hatta buradaki arkadaş gelip bakmıştı.

Sanırsam tjet almışsınız , lpg ile sıkıntı pek yaşamazsınız. O zaman benim aracıma lpg takacağınızı söylediğinizde şaşırmıştım. Açıkcası ma ünitesi lpg'ye nasıl tepki verir muammaydı.

Tekrardan hayırlı olsun Rahmi bey.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo

Sanırsam tjet almışsınız , lpg ile sıkıntı pek yaşamazsınız. O zaman benim aracıma lpg takacağınızı söylediğinizde şaşırmıştım. Açıkcası ma ünitesi lpg'ye nasıl tepki verir muammaydı.

Böylesi hem senin hem de benim için daha iyi oldu hocam. Hepimize hayırlısı.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot

Anıl dı değil mi isminiz? Vallahi ben epey dusundum sizin araci bakan kisi olarak, artan benzin fiyatlari karsisinda cesaret edemedim, siz ne yaptiniz satabildiniz mi?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım