KAPALI Wv passat mı mercedes E180 mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yasineryigit

Elit Apaçi
13 Kas 2016
65
27
970
Passat a verdiğimiz parayla E180 alabiliyorken passatı almak ne kadar mantıklı E sınıfı gibi bir premiuma binmek varken ne kadar mantıklı?

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Valla o segmentin paket olarak en iyisi superb dir bana göre. İnsignia maalesefki değil çunku iç mekanı hiç gözüme şık gelmiyor. Mondeo da yol tutuş konfor dengesini şaşırdı konfor fevkaladenin fevkinde ama yol tutuş fifth gear team test de izlediğime göre eskisi gibi değil hatta uzaktan yakindan alakası yok.

Bana sorarsanız da insignia veya superb. Ama ilk tercihim insignia olurdu çünkü şuanda prestige ile cosmo arasında 11k fiyat farkı var ne kadar kullanışlı olsa da arada 11k lık iç mekan yok bence bide üstüne insignia daha konforlu ve yol tutuşu daha iyi. Tabii kullanışlılık isteyen biri için insignia zayıf kalabilir.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Segmentinin en kötüsü veya sizin ihtiyaçlarınızı karşılamıyor gibi bir şey söylemedim zaten :( daha iyileri var demek istedim.
Ben konforunun ciddi zayıf olmasına rağmen segment ihtiyaçlarını karşıladığını düşünüyorum sebebi de babam. Yılda 35bin km yapıyor, 2 haftalığına yeni passat'ı kullandı dedim baba konforu çok düşürmemişler mi? Dedi ki çok bi fark yok sanki, sana jantlardan dolayı sert gelmiştir belki(normalde 16'lık var bizde bunda 18'lil vardı). Yani parayı verenler genelde babam gibi İstanbul trafiğinde dur kalk giden az yaksın servisi rahat bulunsun rahatça satabileyim diyen adamlar, hiçbir passat sahibinden de yenisi ne böyle böbrek taşı döküyorum diyen duymadım, görmedim. Konforun tanımı çok detaylı, kimi zaman öznele kayar o yüzden ciddi ve sık bir şikayet olmadığı sürece(astra h zamanındaki gibi) segment ihtiyaçlarını karşılamıyor bana biraz ağır bir yargı gibi geldi ama tabi ki tartışmaya açıktır.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
D Segmentinin en ideali superbdir insignia bence superb mondeo passatın yanından geçemez zaten kimse passatın rafineliği izolasyonu konforu E180'den iyi diyemez öyle bir kavram olamaz yanından bile geçemez iç mekanındada aynı şey geçerli.Ama sürüş dinamikleri ve motor şanzıman açısından passat avantajlı.Çünkü E180'deki şanzımanda ciddi sıkıntılar var kullanamıyorsunuz

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Ben konforunun ciddi zayıf olmasına rağmen segment ihtiyaçlarını karşıladığını düşünüyorum sebebi de babam. Yılda 35bin km yapıyor, 2 haftalığına yeni passat'ı kullandı dedim baba konforu çok düşürmemişler mi? Dedi ki çok bi fark yok sanki, sana jantlardan dolayı sert gelmiştir belki(normalde 16'lık var bizde bunda 18'lil vardı). Yani parayı verenler genelde babam gibi İstanbul trafiğinde dur kalk giden az yaksın servisi rahat bulunsun rahatça satabileyim diyen adamlar, hiçbir passat sahibinden de yenisi ne böyle böbrek taşı döküyorum diyen duymadım, görmedim. Konforun tanımı çok detaylı, kimi zaman öznele kayar o yüzden ciddi ve sık bir şikayet olmadığı sürece(astra h zamanındaki gibi) segment ihtiyaçlarını karşılamıyor bana biraz ağır bir yargı gibi geldi ama tabi ki tartışmaya açıktır.

Konfor dediğiniz gibi olsun ama o yalıtım kusura bakmayın ama 110 da giren ses bu segment için kabul edilemez ben böyle bakıyorum en azından bunca insan aynı şekilde astra yı da eleştirdi mesela bana sorarsanız o da yeterliydi ama konforlu mu kesinlikle değil.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Konfor dediğiniz gibi olsun ama o yalıtım kusura bakmayın ama 110 da giren ses bu segment için kabul edilemez ben böyle bakıyorum en azından bunca insan aynı şekilde astra yı da eleştirdi mesela bana sorarsanız o da yeterliydi ama konforlu mu kesinlikle değil.
Sen arabaya sürekli tek yönlü bakıyosun Arabayı bütününe göre eleştirirsin passatın insignia'dan daha üstün araba olduğunu görüceksin passatın insignia'dan 2 eksi yönü olabilir konfor-izolasyon passatın konforunun o kadar kötü olduğunu düşünmüyorum sadece izolasyonu segmentinin biraz altında kalıyor D Segmentinde Cidden en son düşünülecek araba insignia yolda 10kişiye sorsanız 10kişiden 4ü passat 4ü mondeo 2si superb söyleyecektir büyük ihtimal marka İMAJI :D

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Yalıtım için aksini iddia eden olduğunu sanmıyorum zaten tartışmanın bir anlamı yok.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Sen arabaya sürekli tek yönlü bakıyosun Arabayı bütününe göre eleştirirsin passatın insignia'dan daha üstün araba olduğunu görüceksin passatın insignia'dan 2 eksi yönü olabilir konfor-izolasyon passatın konforunun o kadar kötü olduğunu düşünmüyorum sadece izolasyonu segmentinin biraz altında kalıyor D Segmentinde Cidden en son düşünülecek araba insignia yolda 10kişiye sorsanız 10kişiden 4ü passat 4ü mondeo 2si superb söyleyecektir büyük ihtimal marka İMAJI :D

Herkesin bakış açısına bağlı. İnsignia alacak adam konfor,yol tutuş,donanım,azıcıkta kullanışlılık bide bunları çok uygun fiyata sunduğu için alıyordur bende zaten direk bunlara bakıyorum bu beklentileri olan biri için baya uygun bir araba.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
ben passatın o muazzam yol tutuşuna karşın konforunun kötü olduğunu düşünmüyorum zaten bu kadar yol tutan ve konforlu araba audi A6'dır oda 250-300bin liraya denk geliyor passattan çok üstün bir araba zaten

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
yalnız berkay insignia ya giydirilince bozuldu :D

Tabikide bozulurum şaka bir yana kusura bakma ama biz o arabayı alabilmek için yıllarımızı verdik istesek daha iyisini alırdık hatta vw bayisi 4 ay da passat b7 getirmeseydi onu alacaktık. Bir arabayı eleştirmek bir yere kadar ama burada insanların tercihleri de var onlarla alay etmek emeklerine ve saatlerine hakarettir.

Baskentli

Profesör
11 Eyl 2016
106
115
1,185
Ankara
Arkadaşın attığı resimdeki aracın fiyatı ?
2.0 TDİ 190HP DSG Passat tercih edilir bence çünkü o kasaya 1.6 benzinlimi 2.0 190hp benzinlimi Özellikle 240PS 4Motion olacaksa kesinlikle passat derim iç mekan kalitesinde passat mercedes ile kapışır düzeyde ama işte izolasyon konfor konusunda geri kalır ama özellikle otomobil SÜRÜCÜ isen passat almalısın.Farklı hissetmek istiyosan E180 Al derim ama motoru zayıf kalıyor ki yolda dolu özellikle 190hp ve 240hp passat görmek çok zor ve bilen adam o 240lık passata defalarca bakar :D Düşünsene;
YANLAYAN PASSAT :D 200Milyar civarı param olsa ben onu alırım çünkğ premium lara baktığımızda Audi a4 1.4 benzinli 200milyarı geçiyor gerçekten yazık...Herzaman alt segmentleri doldurduğunuzda üst segmentlerin boşuna yaklaşırsınız.O Hayalet göstergeyi felanda olursa iyi olur.Boş Merso almayın bence.
Merak ettimde passatla e nin iç mekan kalitesi nasıl kapışıyo bi anlatıverirmisin?

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Merak ettimde passatla e nin iç mekan kalitesi nasıl kapışıyo bi anlatıverirmisin?
Kalite kapışamaz kapışması teklif dahi edilemez ama malzemw kalitesi hariç iç mekan tasarımının begenilmesi kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir ama dedigim gibi kalitelerinin alakasi yok sinif farki var bi kere.

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
Kalite kapışamaz kapışması teklif dahi edilemez ama malzemw kalitesi hariç iç mekan tasarımının begenilmesi kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir ama dedigim gibi kalitelerinin alakasi yok sinif farki var bi kere.
Passat fersah fersah daha üst bir araba E serisinden. E serisinin yanında Passat F segmenti olur. 5 serisi G segmenti olur. Superb bunların yanında H segmenti olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım