Yakıtı Nerden Alıyorsunuz?

Hangi Yakıt İstasyonu

• Shell

Kullanılan: 76 53.9%
  • Total

Kullanılan: 5 3.5%
  • Opet

Kullanılan: 40 28.4%
  • BP

Kullanılan: 20 14.2%

• Kullanılan toplam oy
    141

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Opet ten petrol ofisine geçtim. Tabipler odası kartı sağolsun 6.30 lık benzini 5.98 e alıyorum tek sebebi de bu.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Biliyorum orasini ama hic yakit almadim. Hatta kayinvalidenin evine 500 mt mesafede, Opet’in mazotundan zamaninda cok cektik de benzinini bir deneyeyim
Goztepe bagdat caddesi uzeri shell var oradan aliyorum. Oyle alistilarki bana artik klasik parasini bile soylemez oldum malum benzinli atmosferik arkadas haline getiriyor (vpower aliyorum )
Kotu gelen benzinler genelde bp ve petrol ofisi oldu.
Shell v power veya opet guzeldir

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,462
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Titreme biraz olsun geçti, ama tamamen yok olmadı. Işık yandığında almıştım benzini ancak yine de deponun içinde bir miktar kaldı sonuçta.
@bt nin tavsiye ettiği bir Opet vardı oradan aldım. Şu an için memnunum, bu depo bitsin ikinci yakıtı alayım o zaman ortaya çıkacak ak koyun kara koyun. Umarım yakıttandır, servisle hiç uğraşmak istemiyorum
Eski yakıt kirliyse, yakıt sisteminde hafif artık bırakır, tamamen temizlenmesi de zaman alabilir. Motor huzurlu çalışıyorsa bir süre devam et bakalım.

EminBurrows

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2018
53
78
560
Marka
Opel
Shell'in yakıtı bana daha performanslı geliyor fakat yakınımızda shell bulunmadığından genellde opetten alıyorum. Denk gelirsem shellden alıyorum.

starchild

Düz Yol Gazcısı
13 Ocak 2019
30
10
120
42
Marka
Volkswagen
Ben PO yu Türk diye biliyordum o zaman Opete ağırlık vermek lazım :)
Başka bir arkadaş cevap vermiş zaten ama PO çok eskiden Türk firmasıydı. Doğan grubundan Omw 'ye satıldı. Omw Balkanlarda faaliyet gösteren bir firma. Opet yerli firmalar içinde en büyüğü. Onun dışında orta ve küçük bir çok yerli marka var. Turkuaz ve TP birleşti mesela. Yaygın olmayan Petline, Alpet, Aytemiz vs yerli markalar. Bende kampanya vs varsa değerlendiriyorum diğer markaları ama kampanya yoksa Opet.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,296
3,933
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Şahsi aracıma aytemiz her cumartesi yaklaşık 20-30 kuruş daha ucuz oluyor.
Şirket zaten taşıt tanıma shell

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,296
3,933
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Aytemiz, Lukoil, vb. yerlerden alınca, su almış gibi hissediyorum niyeyse. Memnun musun sen? Yoksa, sadece ucuz olduğu için mi tercih ediyorsun.:confused:
Daha önce bp, shell ve tp ile karşılaştırdım arada devasa fark olması en fazla 20 km fln oldu o da kullanıma göre de değişiyor tabii. Memnunum özetle ama her aytemiz aynı değildir muhtemelen..

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,296
3,933
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Kilometre hesabından çok, kullanılan maddelerin kalitesine de bakmak lazım diye düşünüyorum :/
Tabii maddeyi karşılaştırmak gerekir de son kullanıcı olarak bunu nasıl yapacağım ?
O yüzden motorda çalışma sesinde, gidişinde sorun var mı olarak ilgileniyorum ve karar veriyorum. Bir de km hesabı yapıyorum yani..

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,735
6,841
4,070
Istanbul
Marka
Volkswagen
Shell'den alıyordum uzunca bir süredir ancak almayı kestim. Hem pompacılarının siz istemeseniz bile çaktırmadan v-power koymaya çalışması, hem hizmet kalitesindeki düşüş bunlara etken oldu. Artık Opet tercih ediyorum, bulamazsam BP'ye gidiyorum.

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
899
1,656
2,320
İst.
Marka
Ford
Benzini daima shellden alıyorum ancaakk lpgde opet shelle göre kesinlikle 30 km civarı fazla gidiyor performans farkıda yok

starchild

Düz Yol Gazcısı
13 Ocak 2019
30
10
120
42
Marka
Volkswagen
Herkes söylüyor aynı istasyondan, aynı marka yakıt diye ama ben kredi kartına nerede kampanya varsa oradan alıyorum. Kullandığım karta kampanya yoksa benzinli araç kullanırken Opet tercih ettim hep. Şimdi kampanya yoksa neyi kullanmalıyım henüz karar veremedim mazot için. Forumlarda hep Total geçiyor ama 2018 başında oda demirören grubuna geçti, bilemiyorum doğrusu. Şimdilik denemeye devam.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,775
3
9,722
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Güvenilir olan her istasyondan yakıt alıyorum aracıma , Türkiye Petrolleri , Opet , Shell , Total , BP , Kara Cuma , Mola vs. vs. Güvendiğim her yerden alırım , çok şükür daha hiç olay olmadı , shell petroller haricinde. Dilekçe yazmaktan , temsilcilerle konuşmaktan yıldım.

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Şahsi aracıma aytemiz her cumartesi yaklaşık 20-30 kuruş daha ucuz oluyor.
Şirket zaten taşıt tanıma shell
Yakın zamanda açılacak muhtemel başlık;Enjektör için yardım.
İnşallah gerçekleşmez böyle bir şey ama 20-30 dan kaçarken enjektöre girersen elde ettiğin karın katbekat fazlasını ödersin gibime geliyor.

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,296
3,933
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Yakın zamanda açılacak muhtemel başlık;Enjektör için yardım.
İnşallah gerçekleşmez böyle bir şey ama 20-30 dan kaçarken enjektöre girersen elde ettiğin karın katbekat fazlasını ödersin gibime geliyor.
Valla bilemiyorum haklısın aslında ama komşumuz yaklaşık 5 yıldır ordan kullanıyor (sadece ordan uzun yol hariç) dizel aveosu var ve hic problemi yok hala..
Birazda ona güveniyorum ama şimdilik araçta da problem yok, gözükmüyorda..
Ama deneyeceğim tekrar başka markaları da

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım