muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,651
2,915
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Tüm araçlarda geçerlidir bu , belirli bir test parkuru vardır ve dışına çıkmanız biraz zor , ya yanınıza gelen temsilci kafa olacak , yada tanıdığınız olacak :D

Mesela ben ilk mondeo çıktığında teste gittiğimde otokoçtan volvadan bir temsilci gelmişti , parkur dışına çıktık bayağı dolaştık mondeo ile , anılarını falan anlattı bayağı kendileri de kullanmışlar , öyleyse dedim bir fren ve hız testi yapalım , bas bakalım dedi 180 km/h civarı elimi direksiyondan çekip frene tekmeyi bastım ve sapma yaşamadı araç :D böyle temsilciler gelirse yanınıza bir çok imkan oluyor :D mesela xtrail ile kaçış manevrası denemek gibi çılgınca şeyler yapabilirsiniz :D
O zaman cuma günü bir şansımı deneyim

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
O zaman cuma günü bir şansımı deneyim

Sizin kibarlığınız ile doğru orantılı bir çok şey beliriyor , çünkü karşıdaki çalışanda bir insan , size gösterdiği nezaketi sizinde ona kibarlıkla göstermeniz gerekli :) En basitinden sıcak bir gülümseme ve hal hatırını sorsanız + puanı kaptınız bile :)

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,651
2,915
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Sizin kibarlığınız ile doğru orantılı bir çok şey beliriyor , çünkü karşıdaki çalışanda bir insan , size gösterdiği nezaketi sizinde ona kibarlıkla göstermeniz gerekli :) En basitinden sıcak bir gülümseme ve hal hatırını sorsanız + puanı kaptınız bile :)
Elimden geleni yapacağım :) araba kullanmak için neler yapıyoruz... Babada ehliyet yok arabaya merak yok iyi kötü bir araba aldırmıyorum en sonunda aklıma bu yöntem geldi

danger1905

Senkromeççi
18 Haz 2019
7
1
70
33
Marka
Yok
Firmaya göre değişiyor galiba. Ama test esnasında kaza olursa görürüm ben seni o zaman :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,856
26,197
5,720
Ankara
Marka
Skoda
ben konunun başını okumadıydım sen sırf araba sürmüş olmak için mi test sürüşü yapmaya çalışıyon? Ben de arabaları merak edip deneyimlemek istiyosun sanmıştım

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
Elimden geleni yapacağım :) araba kullanmak için neler yapıyoruz... Babada ehliyet yok arabaya merak yok iyi kötü bir araba aldırmıyorum en sonunda aklıma bu yöntem geldi
Ehliyet ile, test sürüşünün pek alakası yok. Ehliyetinizi, olası aksi durumlar için isterler sadece. Ne zaman aldığınıza, bakmazlar bile. Hangi bayiiye istiyorsanız gidin, test sürüşlerini yapan ile direkt muhatap olun. İşi yoksa, akşama kadar da test edebilirsiniz.

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Ehliyetim 5-6 aylıkken ankarada bir hyundai bayisine gittim i10 test etmek için. Ehliyetin ne kadarlık olduğuna bakmadılar çıktık normal test rotasında kullandım. Ama bayiye zaten golf'le gittim bilerek de kapıya yakın çektim he büyük ihtimalle görmemişlerdir bile ama olsun :D

Tamgazdebriyaj

Elit Apaçi
26 Şub 2017
62
44
970
Denediğim 1 markadan sadece red aldım biraz karşı tarafa bilgi ve ilgi aktarmak önemli yeni araba alıcaktım biraz test sürüşünün bokunu çıkarmıştım.Bende üni öğrenciyim bu arada

Toyota:3 jenerasyon 0 km corolla sahibi olunca favori showroomuma gitmiştim ehliyet sormadılar sonra benzinli corolla kullanmıştım yarım saat kadar yanlamaktan bileklerim ağrıyordu yanımdaki tutamaçları bırakmamıştı ama sorduğumda sen devam et asıl test böyle olur diyordu test bitince neyle geldin demişti bende metrobüs diyince hybrid corolla ile gel kendini eve bırak demişti bi o kadarda eve kadar gitmiştim.

Mercedes:Bir arkadaşın isteği üzerine ümitsizce randevu alarak gitmiştim makyajlı 4 çeker c vermişlerdi yağmurda güzelce yağıyordu :) yanımdakı kişiye sürüş dinamiklerini denemek için güzel bir rota rica etmiştim sağolsun baya yardımcı olmuştu en son gücü kafaya verince yan durumdayken bariyerlere doğru mesafe kat edince biraz paniklemişti ama indiğimizde tekrar gel çekinme ben ayarlarım demişti.

Ford:Gerçekten fazlasıyla alıcı potansiyeli sahip focus kullanmıştım ehliyet bile sormamışlardı

Skoda: super b kullanmıştım 3 bilemedin 4 dakika kadar bide inince nasıl buldunuz diye bir soruyla karşılaştım testin bittiğini orada anladım

Vw:Golf istediğimde test aracı kaza yaptı demişlerdi

Pejoo:Sözde buradaki 3k+8 de kaza yapmış

Aklıma gelenler bunlar hiç çekinmene gerek yok

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bi şeyi de eklemek istiyorum. Babam ve eniştemle ankara'da seat'a gitmiştik bizim arabanın bakımı yapılırken hemen yan tarafta diye. Kapının önünde duran test aracını(ateca) randevusuz test olmuyor diye sürdürmemişlerdi. Yani bazen yaşa başa bakmadan da araba vermeyebiliyorlar :D

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,651
2,915
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Eve yakın olan bayilerin önüne baktım aşağıdaki araçlar test aracı olabileceğini düşünüyorum plaka nin altında bayinin ismi yazıyordu (biraz uzakta toyota ve nissanda vardı da yürümeye üşendim)
19283

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Eve yakın olan bayilerin önüne baktım aşağıdaki araçlar test aracı olabileceğini düşünüyorum plaka nin altında bayinin ismi yazıyordu (biraz uzakta toyota ve nissanda vardı da yürümeye üşendim)
Ekli dosyayı görüntüle 19283

:)

Toyota Sonkar ve Nissan Kuzey iki adım yahu oradan.
Suzuki'de Vitara 1.6 AT 4x4 GLX ve Swift 1.2 CVT GLX test araçları vardı kısa süre önceye kadar (Swift şu an olmayabilir).
Toyota'ya bayağıdır gitmedim, genelde Yaris hibrit kesin oluyor bir de Auris veya Corolla oluyordu. Muhtemelen Yaris hibrit ve Corolla 1.6 veya 1.8h vardır.

Düzenleme: Nissan'a son gittiğimde (uzun zaman oldu) Pulsar ve Qashqai test aracı vardı.

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,856
26,197
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Randevulu gitsen yapmak zorunda değiller mi testi

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,651
2,915
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
:)

Toyota Sonkar ve Nissan Kuzey iki adım yahu oradan.
Suzuki'de Vitara 1.6 AT 4x4 GLX ve Swift 1.2 CVT GLX test araçları vardı kısa süre önceye kadar (Swift şu an olmayabilir).
Toyota'ya bayağıdır gitmedim, genelde Yaris hibrit kesin oluyor bir de Auris veya Corolla oluyordu. Muhtemelen Yaris hibrit ve Corolla 1.6 veya 1.8h vardır.

Düzenleme: Nissan'a son gittiğimde (uzun zaman oldu) Pulsar ve Qashqai test aracı vardı.
Yorgunluktan yuruyemedim Swift vardi arkası dönüktü bende eski Swift zannettim toyota ya mutlaka uyrayacagim hibriti deneyimlemek istiyorum

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım