Yeni Honda civilerde Kronik Göcme sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Fabrikaya suç atmayı doğru bulmuyorum. Türkiye olarak üretim kalitemiz gerçekten çok yüksek.

Belki öyledir bilmiyorum ancak Euro Civic-Civic, Auris-Corolla kıyaslaması yapıyorum. Belki markaların araçlarda kullandığı malzeme kalitesi farklıdır (Euro Civic>Civic'ti bildiğim kadarıyla ama Auris-Corolla denk arabalar), eğer öyleyse bir şey diyemeyeceğim. Aksi hâlde bizim üretimler daha kalitesiz.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,927
2
24,241
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Bu yazdigin yazi daha cok basindan kotu bir ayrilik gecmis adamin butun kadinlara tovbe etmesi gibi birsey olmus . Genelleme yapmamak lazim :)
hqdefault.jpg

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,927
2
24,241
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Japonlar 2.dünya savaşında ahşap gövdeli Mitsubishi bombardıman uçağı; İnce çelik sac gövdeli Zero lar kullandılar.Normal bir tabancadan çıkan mermi gövdeyi geçip pilotu vurabiliyordu.Çok da şey yapmayın yani. Olur öyle Japon aşşağı japon yukarı diye basma kalıp düşünülürse böyle tongaya bu millet çok düşer.Araba alırken gelen şanzımanın üretildiği yere kadar bakmakta yarar var.Markalar kapitalist bizler de bağımlısıyız yapcak bişi yok

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Japonlara kimse laf söyletmiyor Maşallah :) İnşallah kimsenin başına kötü bir olay gelmez çünkü o zaman söylenecek bir şey kalmayacak...
Yahu ben soyluyorum iste baslik honda basligi ama madem honda japon geri kalan tum markalarda kotumu diyeyim neden anlatamiyorum :) civic kotu diye s2000 demi yereyim ne diyeyim anlamadim nasil tatmin olacaksan sole yazayim bak hemen istersen yarin mazdami satim

Son düzenleme:

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Yahu ben soyluyorum iste baslik honda basligi ama madem honda japon geri kalan tum markalarda kotumu diyeyim neden anlatamiyorum :) civic kotu diye s2000 demi yereyim ne diyeyim anlamadim nasil tatmin olacaksan sole yazayim bak hemen
Benlik bir olay yok, Japonların genellemesini yapmıyorum zaten yani benim tatmin olacağım bir durum da yok, Japon düşmanlığım da yok ki kaldı beni tatmin ettin cevabınla bu sorunu değiştirmez ki :) Ama burada Japon firmalarına satış yapan firma biz kötü malzeme kullandık diyor, doğal olarak gelen Japonlarda sorun olacak anlamına gelirken hala savunuluyor. Burada asıl dikkat çekmek istediğim olay burada Opel, Vw veya Renault, Peugeot olsa herkes bir şeyler sallardı ama şu an bakıyorum herkes halinden memnun :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Benlik bir olay yok, Japonların genellemesini yapmıyorum zaten yani benim tatmin olacağım bir durum da yok, Japon düşmanlığım da yok ki kaldı beni tatmin ettin cevabınla bu sorunu değiştirmez ki :) Ama burada Japon firmalarına satış yapan firma biz kötü malzeme kullandık diyor, doğal olarak gelen Japonlarda sorun olacak anlamına gelirken hala savunuluyor. Burada asıl dikkat çekmek istediğim olay burada Opel, Vw veya Renault, Peugeot olsa herkes bir şeyler sallardı ama şu an bakıyorum herkes halinden memnun :)
Bende diyorumki dereyi gormeden pacalari sivamayalim kimisi kaput gibi parca kimisi aluminyum parca kimisi baska birsey almis nasil bahsetmistin takata bir cok markayi etkiledi hepsi ya geri cagirdi ya bulten yayimladi iste ayni sey japonlardada olur merak etme . Onada ozel baslik acariz konusuruz burasi honda basligi armut ile elmayi karistirmayalim simdi .yeri geldiginde her marka modeli zevkle yerden yere vurabilecek anlayista ve zekada insanlariz nasilsa oda olur :)
Bakarsin yarin subaru bilmemnesi mazdanin sase sorunu diye baslik acariz orada konusuruz kimse japon ovmuyor burada.

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Sevmek, beğenmek objektif olmaya engel değil ki. Pöjoları severim mesela, PSA skandal konusunu ben açmıştım. Kobe Steel'in sahtekarlığı benim aracıda etkiliyorsa yarın bayinin içine arabayla camdan dalarım. Bu söylediğim abartı oldu belki ama sorun gideriline kadar rahat yüzü vermem onlara buna emin olabilirsin. Aynı şekilde aktif olduğum platformlarda da sorunumu sık sık yazarım.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
birkaç HB kasa dada görülmüş,bir de mağdurlar Japonya´daki ana merkeze yazdıklarında sorularını başlarından savılıp Türkiye de halledin denmiş,burada sıkıntı üretim kalitesi değil üretim için belirlenmiş prosesten kaynaklanıyor ki Türkiye´deki fabrikada üretimi denetleyen bir sürü Japon mühendis var.
burası Türkiye denetim zamanı her şey değişir. ama ne olursa olsun buradakide Honda'nın kendi fabrikası yani çözecekler bu sorunu illaki yoksa kimse daha güvenmez

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,369
46,071
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Abi abi benim bir şey hoşuma gitti Honda Civic sahipleri kesinlikle Honda ya karşı bir nefret beslemiyor sadece diyorlar ki yani çözüm sorunumuz başka bir şey istemiyoruz. yok Bir daha Honda almayacağım yok Bir daha o markadan araba almayacağım diye bir şey yok o hoşuma gitti yani

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Binlerce mağdur var ama bir toplantı ve basın açıklaması yapılacak 10-20 kişiyi zor topluyorlar.hala biz bir aileyiz Honda dan vazgecmeyiz diyorlar.honda maalesef kendilerini hiç takmıyor.ne diyeyim millet olarak ne hak aramayı biliriz ne de hakkımızı arayacak bir yargı mercimiz var.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
''Yapılan test ve incelemelerde araçlarımızın fabrikadan çıkışlarında hiçbir sorunu olmadığı kayıt altına alınmıştır.'' diyorlar da, zaten fabrika çıkışında problem olmaz ki sıfır bir aracın. Zamanla oluşan bir şey değil mi bu? Göçükle mi üretim bandından çıkartıyorsunuz sanki aracı :D

Fabikadan sağlam cıkıyor ama yoşda giderken yamuluyor. Adam hakli dağilin.. :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,641
18,455
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Konuyu merak ettiğimden Honda Haldız'a gittim.2.el arabalarda pek bir şey yoktu göremedik babamla showroomdakiler de temizdi bilemiyorum.Her sokakta gördüğüme dikkat edeceğim artık.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,319
1
9,484
4,970
kocaeli
Konuyu merak ettiğimden Honda Haldız'a gittim.2.el arabalarda pek bir şey yoktu göremedik babamla showroomdakiler de temizdi bilemiyorum.Her sokakta gördüğüme dikkat edeceğim artık.

Okuldan ogretmenimde civic kullanicisi , kendi aracinda henuz bu problem olmasada merak edip showroomdaki araclara bakmisti oda Kirmizi Rs lerden birinde var daha 0km diyordu . Alelacele araci elden cikartmis olabilirler .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,641
18,455
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Okuldan ogretmenimde civic kullanicisi , kendi aracinda henuz bu problem olmasada merak edip showroomdaki araclara bakmisti oda Kirmizi Rs lerden birinde var daha 0km diyordu . Alelacele araci elden cikartmis olabilirler .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben gittiğimde 1 tane beyaz rs vardı kalanları standart.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
''Yapılan test ve incelemelerde araçlarımızın fabrikadan çıkışlarında hiçbir sorunu olmadığı kayıt altına alınmıştır.'' diyorlar da, zaten fabrika çıkışında problem olmaz ki sıfır bir aracın. Zamanla oluşan bir şey değil mi bu? Göçükle mi üretim bandından çıkartıyorsunuz sanki aracı :D
Bence demek istedikleri şeyi iyi ifade edememişler. Demeye çalıştıkları şey: Problemli olan otomobillerin fabrikasyon sürecinde bir problem görülmemiş, yani kitabına uygun üretilmiş bu otomobiller. @Cenk

Edit: Şimdi bir daha okudum, benim anladığım gibi değilmiş olay.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım