Yeni Honda civilerde Kronik Göcme sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Beyler, herkes otomobile takılmış fakat bu adamlardan Boeing firması da mal almış. Uçuştayken bir fırtına da zarar görse yüzlerce kişi ölümle burun buruna gelir. Otomobilde neyse de uçakta bu durumun olması can sıkıcı.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

Honda ayıklasın pirincin taşını
TR'de üretilen Civic Sedan'ların parçaları Kobe Steel'den değil Avrupa'dan geliyormuş
Seçenekler :
* Araçta ciddi bir üretim hatası var ve malzeme kaynaklı değil
* Avrupalı tedarikçinin gönderdiği parçalar da problemli (Yok artık ?)
Madem Japonya'daki problem TR'deki üretimi etkilemiyor, bu olayla alakalı nasıl bir açıklama yapacaklar cidden merak ediyorum. Veya kobe steel'den giden parçalar hangi ülkelerde satılan araçlarda kullanılıyor, ve o araçlarda bu problem var mı ?
Honda TR olayı ört pas etmenin yolunu arıyor at fava bekle

Son düzenleme:

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Benim şahsi görüşüm bu yılki cıvıcllerde sorun devam edecek honda bu yıl bu sorunun çözümünü bulacak ve problemi çözecek fakat ifşa etmeyecek ve durumu kabullenmicek yada eften püften bir bahaneyle olayı ört pas etmeye çalışacak ardından 2018 de çıkacak cıvıclerde problem çözülmüş olarak gelecek ve bakın problem yok vs. denilerek olay kotarılmaya çalışılacak bence çünkü o bölgenin tamiratı nasıl olacak ?
Türkiye üreimi sedanlar içinde fabrikada montaj hattında bir sıkıntı olabilir diye düşünüyorum açıkcası

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Benim şahsi görüşüm bu yılki cıvıcllerde sorun devam edecek honda bu yıl bu sorunun çözümünü bulacak ve problemi çözecek fakat ifşa etmeyecek ve durumu kabullenmicek yada eften püften bir bahaneyle olayı ört pas etmeye çalışacak ardından 2018 de çıkacak cıvıclerde problem çözülmüş olarak gelecek ve bakın problem yok vs. denilerek olay kotarılmaya çalışılacak bence çünkü o bölgenin tamiratı nasıl olacak ?
Türkiye üreimi sedanlar içinde fabrikada montaj hattında bir sıkıntı olabilir diye düşünüyorum açıkcası
Hiç bir şey söylemeden değiştirip, bu araba hiç değişmedi hep böyleydi diyemezler bence. Büyük risk valla. Biri farkı farkedebilirse (ki bana olsa ne yapıp edip bulmaya çalışırım) öyle bir dava açar ki, çoooooooooook başları ağrır. Durum çok zor, nasıl yapacaklar gerçekten ben de merak ediyorum.

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Hiç bir şey söylemeden değiştirip, bu araba hiç değişmedi hep böyleydi diyemezler bence. Büyük risk valla. Biri farkı farkedebilirse (ki bana olsa ne yapıp edip bulmaya çalışırım) öyle bir dava açar ki, çoooooooooook başları ağrır. Durum çok zor, nasıl yapacaklar gerçekten ben de merak ediyorum.
bende merak ediyorum ama alır almaz tonla para harcayıp arabayı hiç edip o tiple şirkete gidersen doğal olarak kale almazlar ilk etapta adamlara da hak veriyorum. onlarda işe yeni ayıldılar.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,315
1
9,483
4,970
kocaeli
Yolda gördüğüm araclara bakıyorum dikkat ettiklerimin hepsinde gordum gocugu .

Hocamda var , 8 ay falan olmustur belki daha fazla neredeyse ilk ciktigi zamanlardi , onunkinde suan yokmus ama olmayacaginin garantisi yok diyor :)
Ayrica Honda Haldizda sifir km bayi aracinda bile bu gocukten olduğunu duydum :)

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Benimde gözüm direk oraya gidiyor bu modeleri görünce..
Neredeyse hepsinde var... yoksa da çok büyük olasılıkla olacak demekki ..

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Geçen park halinde bir tane gördüm dalgalanma vardı malum bölgede çok can sıkıcı bir durum Honda Türkiye ne yapacak bakalım

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Gördükçe dikkat ediyorum. Çetelesini tutmadım ama gördüklerimin yarısında falan bu göçük vardı. Sinir bozucu bir durum.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Takata sorunları,Gaz pedalının sıkışması,Yolcu small overlap te maliyet uğruna yapılan şeylerden alınan kötü sonuçlar,2-3 yaşındaki arabaların el frenlerinin paslanması. Cidden bu japonlara yaklaşmamak lazım. Bu tür şeyleri bir vw den en son ne zaman gördünüz?

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Takata sorunları,Gaz pedalının sıkışması,Yolcu small overlap te maliyet uğruna yapılan şeylerden alınan kötü sonuçlar,2-3 yaşındaki arabaların el frenlerinin paslanması. Cidden bu japonlara yaklaşmamak lazım. Bu tür şeyleri bir vw den en son ne zaman gördünüz?
Bu yazdigin yazi daha cok basindan kotu bir ayrilik gecmis adamin butun kadinlara tovbe etmesi gibi birsey olmus . Genelleme yapmamak lazim :)

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Ooooo genelleme, alırım bir dal

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Yalnız bunlar çok ciddi güvenlik sorunları farkında mısınız? Ondan dolayı ağır eleştiri almalı da bence :)
Hak eden almalı zaten. Benim aldığım araçta böyle bir şey olsa en ağır lafları ben ederim.
Mesela bu kasa Civic'e hayatta bulaşmam. Bundan 3 yıl sonra olsun, arabada göçük oluşmamış olsun yine bulaşmam.
Ama bir model için hatta model değil tüm marka bile kötü olsa genelleme yapmak yanlış.
Renault Talisman'a bakıp "Fransızlara bulaşılmaz" demek ne kadar doğru? Veya DSG sorunu yaşayan biri "Almanlara bulaşılmaz" derse ne kadar doğru? Bence farkı yok.

Dünya çapındaki müşteri memnuniyet araştırmalarında da tepede hep Japonlar var, konuyu oraya çekmek istemiyorum ama bu da bir gerçek.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Yalnız bunlar çok ciddi güvenlik sorunları farkında mısınız? Ondan dolayı ağır eleştiri almalı da bence :)
Takata sadece japonlarimi etkiledi peki? Bmw ve ford dahil cok fazla marka bundan payini aldi :)
Ayrica sunda hemfikirim.hak edene agir elestiri yapmak lazim. Ama vw emisyon yapar honda bilmemne yapar mazda sunu yapar bmw sundan geri cagirir maalesef bu dunyada kul yapimi olupta kusursuz olan sey yok.buna ultra luks araclarda dahil.o yuzden bir bit icin samanligi yakmaya gerek yok kisaca :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Hak eden almalı zaten. Benim aldığım araçta böyle bir şey olsa en ağır lafları ben ederim.
Mesela bu kasa Civic'e hayatta bulaşmam. Bundan 3 yıl sonra olsun, arabada göçük oluşmamış olsun yine bulaşmam.
Ama bir model için hatta model değil tüm marka bile kötü olsa genelleme yapmak yanlış.
Renault Talisman'a bakıp "Fransızlara bulaşılmaz" demek ne kadar doğru? Veya DSG sorunu yaşayan biri "Almanlara bulaşılmaz" derse ne kadar doğru? Bence farkı yok.

Dünya çapındaki müşteri memnuniyet araştırmalarında da tepede hep Japonlar var, konuyu oraya çekmek istemiyorum ama bu da bir gerçek.
Bu arabada sorunsuzluk konulari maalesef uzayip gider sonsuza dek hemde. Cunku herkesin beklentisi, kullanisi farkli. Kisacasi zevkler ve renkler tartisilmaz bir yerde. Bende japon kullaniyorum ama yeri geldiginde kafama yatan almanada gecebilirim. Marka fanatigi olmanin biz bireylere en ufak getisiri yok maalesef kazanan hep sirketler olur. Muyim olan zaten piyasada rakamlarla japonlar en sorunsuz deyip almak degil oyle olsa piyasada japon haric marka kalmazdi herseyi rakamlara sorunsuzluga baglamakta yanlistir. Tabi bunlari anlatirken size yazmiyorum alintilayip genel konusuyorum yani :)
Ozetle ben sorun yasamam siz yasamazsiniz biri gelir japon birdaha almam der sorunlar ustune sorun yasamistir gider baska markalara yonelir. Ama bu demek degildir japonlar kotu.
Ozet gecmek istersem sadece bu forumda degil genel olarak otomobil forumlarinda sonsuz kisir donguye girer bu arac muhabbeti :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım