Yeni Honda civilerde Kronik Göcme sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Sunuda genel olarak belirteyim.artik gunumuzde Mercedes aldim dersiniz icinde reno motoru vardir. Bmw alirsiniz pejo , mazda alirsiniz ford, vag grubu zaten benzer motorlar vs iste bilmemne markasi ondan alir sundan alir gunumuzde cogu araba firmasi sadece kendi parcalarini kullanmiyor . Belirli ortak parcalar kullanma her markada var.ister istemez aldiginiz arabada bi japon bi alman bi amerikan kokenli marka parca illaki vardir.bir yerde firmalar sorunsuzluk adi altinda parca parca topluyor markalardan gerekli yerleri.hatta bazi markalar ayni uretim bandindan her segment aracini cikartabilir hale geldi.siz zannediyormusunuz aldiginiz araclar yuzde yuz o ulkede uretiliyor ? Cogu markanin uretim merkezleri bambaska cografyada . Hatta bazilari yakin birbirlerine.yani araclarda milliyetcilik yapmak gercekten gereksiz.zaten gunumuz araclarinda belirli standartlar var geri kalan etmenler ufak tefek arge dokunuslariyla sekilleniyor.
Unutmamak lazim ki hayatin her alaninda birbirlerine sallayan markalar olur gun sonunda hepsi kardes dosttur ama . Olan hep size olur. Bu is hayatinizdada olacak kisisel yasantinizdada. Siz siz olun marka karaktersizi olmaya bakin cunku para ve zaman maalesef kolay kazanilmiyor.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bu arabada sorunsuzluk konulari maalesef uzayip gider sonsuza dek hemde. Cunku herkesin beklentisi, kullanisi farkli. Kisacasi zevkler ve renkler tartisilmaz bir yerde. Bende japon kullaniyorum ama yeri geldiginde kafama yatan almanada gecebilirim. Marka fanatigi olmanin biz bireylere en ufak getisiri yok maalesef kazanan hep sirketler olur. Muyim olan zaten piyasada rakamlarla japonlar en sorunsuz deyip almak degil oyle olsa piyasada japon haric marka kalmazdi herseyi rakamlara sorunsuzluga baglamakta yanlistir. Tabi bunlari anlatirken size yazmiyorum alintilayip genel konusuyorum yani :)
Ozetle ben sorun yasamam siz yasamazsiniz biri gelir japon birdaha almam der sorunlar ustune sorun yasamistir gider baska markalara yonelir. Ama bu demek degildir japonlar kotu.
Ozet gecmek istersem sadece bu forumda degil genel olarak otomobil forumlarinda sonsuz kisir donguye girer bu arac muhabbeti :)
Katılıyorum.
Bir Alman çok iyiyken diğeri çok kötü olabiliyor. Aynı şeyler Japonlar, Fransızlar tek tek saymaya gerek yok her ülkenin markası için geçerli tabii.
Bizler müşteriyiz. En azından ben öyleyim, fanatik değilim. Benim beklentilerime kim cevap verirse veya tam vermese bile en çok yaklaşırsa onun ürettiği malı alır ve kullanırım.

Fazla uzaklaşmadan kendimden örnek veriyorum, mesela Skoda'da (fabia) güvenebileceğim bir otomatik şanzıman kullanılıyor olsaydı (varsın biraz daha yavaş vites atsın, bana göre sorun değil) şuan o markanın aracını kullanıyor olmam çok büyük olasılıktı. Şuanki aracımın motoru onun (1.2tsi) kadar atik değil ve muhtemelen biraz daha da fazla yakıyor, ama kafam rahat.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Yalnız bu yazdığım yazı tek bir markayı hedef almıyor. Toyota-mazda-subaru-honda gibi büyük japon markaları. Bir motor yağ yakabilir,bir şanzıman bozulabilir belki çukurdan geçerken dikiz aynası bile düşer. Şahsen bunlara katlanırım ama güvenlik konusunda bunu yapamam yoksa biliyorum her marka bu tür şeylerden sıkıntı yaşıyor.

Bazı şeylerin teknik olarak mühendislik hatasında da olabilir mesela takata sorunları gibi aşağıda yolcu small overlap kalmış rav ün resmi. Sol taraftaki mavi koruyucunun teknik bir hatadan dolayı takılmadığına inanamam.
2015-Toyota-RAV4-asymmetrical-appearance.jpg

Son düzenleme:

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Yalnız bu yazdığım yazı tek bir markayı hedef almıyor. Toyota-mazda-subaru-honda gibi büyük japon markaları. Bir motor yağ yakabilir,bir şanzıman bozulabilir belki çukurdan geçerken dikiz aynası bile düşer. Şahsen bunlara katlanırım ama güvenlik konusunda bunu yapamam yoksa biliyorum her marka bu tür şeylerden sıkıntı yaşıyor.

Bazı şeylerin teknik olarak mühendislik hatasında da olabilir mesela takata sorunları gibi aşağıda yolcu small overlap kalmış rav ün resmi. Sol taraftaki mavi koruyucunun teknik bir hatadan dolayı takılmadığına inanamam.
Yalnız ciddi sıkıntı bu, yandaki yolcu düşünülmemiş resmen

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Takata sadece japonlarimi etkiledi peki? Bmw ve ford dahil cok fazla marka bundan payini aldi :)
Ayrica sunda hemfikirim.hak edene agir elestiri yapmak lazim. Ama vw emisyon yapar honda bilmemne yapar mazda sunu yapar bmw sundan geri cagirir maalesef bu dunyada kul yapimi olupta kusursuz olan sey yok.buna ultra luks araclarda dahil.o yuzden bir bit icin samanligi yakmaya gerek yok kisaca :)
Etkiledi zaten, yeri geldiğinde onu da söylerim zaten hatta burada da söyleyeyim çok büyük sorundur kabul edilemez. Gidip şu an sıfır bir araba alacam tonla para verecem ama o arabada güvenlik zaafiyeti olacak, bir kazada ailemi çocuğumu riske atacaksa kusura bakmayın savunulacak tarafı yok. Adamlar resmen itiraf etmişler biz kötü malzeme kullandık diye, arabada göçükler var daha üretileli kaç ay olmuş ona rağmen, ön kaput oynuyor, arka bagaj kapağı yerinde durmuyor gibi şeyleri kabul edemem. Bu göçük olayı acaba şaseden mi ondan da emin olamıyorum, bu araba 10 yıl sonra ne olacak peki, virajda ikiye bölünmeyeceğinin garantisi var mı acaba? Son cümlemde kasıtlı olarak abarttım çünkü o kadar para verip araba almak ve aile ile o arabada seyahat etmek kesinlikle hata kabul etmeyen olaydır, araba her konuda kusursuz olmalı benim gözümde çünkü ben o kadar para vermiş ve güvenli araba almışım ki kaza anında o hurda olsun ama arabada kimsenin burnu dahi kanamasın, ama burada kaportada göçükleri başlamış bir arabadan, yolcu kaza testinde kalmış başka bir arabadan, gaz pedalı takılan başka bir arabadan söz ediyoruz.
Geyik testi yapılan vw ler veya suv lar arkasını dağıttığında herkes eleştirmesini, güvenlik olarak riskli demesini biliyorsak eğer burada ondan çok daha ciddi bir olayda daha da ağır eleştiriler bile yapmamız gerekiyor. Sonuçta orada esp var ve bir şekilde kurtarıyor ama burada zaten olmuş bir kazada seni kurtarmayacak veya şasesinde şahsen benim kafamda soru işaretleri olan arabalardan söz ediyoruz.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Etkiledi zaten, yeri geldiğinde onu da söylerim zaten hatta burada da söyleyeyim çok büyük sorundur kabul edilemez. Gidip şu an sıfır bir araba alacam tonla para verecem ama o arabada güvenlik zaafiyeti olacak, bir kazada ailemi çocuğumu riske atacaksa kusura bakmayın savunulacak tarafı yok. Adamlar resmen itiraf etmişler biz kötü malzeme kullandık diye, arabada göçükler var daha üretileli kaç ay olmuş ona rağmen, ön kaput oynuyor, arka bagaj kapağı yerinde durmuyor gibi şeyleri kabul edemem. Bu göçük olayı acaba şaseden mi ondan da emin olamıyorum, bu araba 10 yıl sonra ne olacak peki, virajda ikiye bölünmeyeceğinin garantisi var mı acaba? Son cümlemde kasıtlı olarak abarttım çünkü o kadar para verip araba almak ve aile ile o arabada seyahat etmek kesinlikle hata kabul etmeyen olaydır, araba her konuda kusursuz olmalı benim gözümde çünkü ben o kadar para vermiş ve güvenli araba almışım ki kaza anında o hurda olsun ama arabada kimsenin burnu dahi kanamasın, ama burada kaportada göçükleri başlamış bir arabadan, yolcu kaza testinde kalmış başka bir arabadan, gaz pedalı takılan başka bir arabadan söz ediyoruz.
Geyik testi yapılan vw ler veya suv lar arkasını dağıttığında herkes eleştirmesini, güvenlik olarak riskli demesini biliyorsak eğer burada ondan çok daha ciddi bir olayda daha da ağır eleştiriler bile yapmamız gerekiyor. Sonuçta orada esp var ve bir şekilde kurtarıyor ama burada zaten olmuş bir kazada seni kurtarmayacak veya şasesinde şahsen benim kafamda soru işaretleri olan arabalardan söz ediyoruz.
Heh ama bunun icin japonlar kotu demek yanlis iste ondan bahsediyorum :)

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
O zaman japon almayalim tamam hatta yapmayan diger markalarida atalim cope :)
Ben öyle bir şey söylemek istemedim, hep beraber eleştirelim, konuşalım, sebebini kendimizce bulmaya çalışalım hatta belki yetkililerin dikkatini çeker diye konuşalım istiyorum :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Herhangi bir trim sesinden dolayı arabayı gömerken veya torpidosundaki plastiği beğenmediğimizden dolayı çöp dediğimiz arabalar varken. Güvenlik gibi önemli bir konunun tepki toplanması yerine her markada olabilir yhaa o zaman araba almayalım denmesine cidden şaşırdım. Biz aynı şekilde 2 havayastığı olan fiestayı da eleştirdik zaten. Neyse herkesin kendi bileceği iş benim arabanın turbosu,şanzımanı bozulsun ama beni ve sevdiklerimi daha iyi korumasını tercih ederim.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Herhangi bir trim sesinden dolayı arabayı gömerken veya torpidosundaki plastiği beğenmediğimizden dolayı çöp dediğimiz arabalar varken. Güvenlik gibi önemli bir konunun tepki toplanması yerine her markada olabilir yhaa o zaman araba almayalım denmesine cidden şaşırdım. Biz aynı şekilde 2 havayastığı olan fiestayı da eleştirdik zaten. Neyse herkesin kendi bileceği iş benim arabanın turbosu,şanzımanı bozulsun ama beni ve sevdiklerimi daha iyi korumasını tercih ederim.
Ben anlatamadim galiba genellestirmeye karsiyim yanlis yapan model markayi elestirmek normal ama buna karsin japonlar alinirmi almanlar varken gibi bir genellestirme arabadan anlayan birine yakisacak laf degil .unutmaki top safety odullerini mazda supurmustu tabi marka onemsiz yani genele vurmamak lazim japon var japon var kisaca :)

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Japonlar kötü hatta leş araba mı yahu Japonların yaptığı..Yıllardır araba yapamıyorlar oysa vag bir seat Leon yapmış on numara araç hem de dsg nefessiz vites değiştiriyor

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
konuyu gereksiz uzatıyorsunuz Japonlar genelde diğer rakiplerine göre daha dikkatli araba üretirler ama sadece Türkiye fabrikasından kaynaklanan bir durumdan dolayı bi markayı karalamak yanlş malesef bu fabrikada bizde işin kötü yanıda bu

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
VW patlak DSG üretti yıllarca, Almanlar çöp......Mercedes S Serisi, 911 vb gerçeğini ne yapacağız.
Renault trim sesi standart, Fransızlar çöp ......Hothatchleri, küçük hacimli dizelleri ne yapacağız.
Toyota, Honda zaten teknoloji koymuyor araçlarına, Japonlar çöp......Evet Lexus'un hemen her aracı hibrit, en sorunsuz araçlar sıralamasında adamlar hep 1.sırada.
Egea nedir ki yürüyen çöp tenekesi, İtalyanlar çöp.....Ferrari????

Bu mantığa göre Egea'ya bakıp da 488 almamak lazım. Niyetiniz üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
konuyu gereksiz uzatıyorsunuz Japonlar genelde diğer rakiplerine göre daha dikkatli araba üretirler ama sadece Türkiye fabrikasından kaynaklanan bir durumdan dolayı bi markayı karalamak yanlş malesef bu fabrikada bizde işin kötü yanıda bu
Fabrikaya suç atmayı doğru bulmuyorum. Türkiye olarak üretim kalitemiz gerçekten çok yüksek.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW

O sol taraftaki mavi fazla değil, sağ taraftaki mavi eksik sanırım. IIHS'in diğer modeller için yaptıklarına bakarsanız görebilirsiniz:

Ekli dosyalar

• 2014-Subaru-Forester-symmetrical-appearance.jpg
    2014-Subaru-Forester-symmetrical-appearance.jpg
    199.5 KB · Görüntüleme: 228

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
İngiltereden gelende bir şey yok ama burdaki yamuluyo malesef üzücü
birkaç HB kasa dada görülmüş,bir de mağdurlar Japonya´daki ana merkeze yazdıklarında sorularını başlarından savılıp Türkiye de halledin denmiş,burada sıkıntı üretim kalitesi değil üretim için belirlenmiş prosesten kaynaklanıyor ki Türkiye´deki fabrikada üretimi denetleyen bir sürü Japon mühendis var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım