Akaryakıt Fiyatları

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,257
45,872
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Abi ben v power alınca daha az yakıyo anlamadım ya
Genelde menzilin biraz daha kısaldığını söylerler ama bilemiyorum. Okuduğum bir blog yazısında da oktan yüksekliğinin menzile artı ya da eksik anlamda hiç bir etkisinin olmadığını söylüyordu anlatan kişi bilemiyorum.. Shell'in dizel yakıtını ben de çok merak ediyorum ama yıllardır aracı opet'e alıştırdım, açıkçası shell kullanmak yemiyor. Malum dizel motor benzinliye benzemez, hiç de şakası olmaz keratanın :D

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Değerli arkadaşlar, ben size danışmak istediğim bazı konular var.
Şimdi arabamızda benzin filtresi var, Lpg filtresi var. Bunlara rağmen halen nasıl motorun enjektörüne pis yakıt gidiebiliyor.
Benimde lpg enjektörüm garantiden değiştirildi.
Ama gel görki ben arabamın lpg filtresini değiştirdikten 2 3 bin km sonra oluşan bir durumdu.
Bu resimdeki küçük beyaz filtre , esas sıvı gazın depodan gecerken ilk girdiği filtre.
Büyük metalik olan ise enjektörelere varmadan önce gectiği filtre.
20160920_202344%2B%2528Small%2529.jpg

Sonuc olarak Opetten üst üste 10 depo alıp akabinde 2 adet enjektörümü kaybettim. EN kaliteli opet aygaz sanırdım. Ama malesef enjektörlerim bozuldu. Ben ilk zamanlar hep aytemizden aldım. 50 60 depo aytemiz gecmişim vardır. Ama şimdi korkuyorum. Teknik servis Shell dedi diye shelden şaşmıyoruz. Ama AYtemizdede güzel indirimler var. Üstelik shellden daha yaygın :(

letsbox

Profesör
16 Kas 2016
62
124
1,060
Benim değerlerim opet yakmıyor gitmiyor, shell gidiyor yakıt orta, bp gidiyo yakıt yakıyor.

Domestic. Not domesticated. //

Machine

Profesör
22 Eki 2016
92
119
1,060
İstanbul
Arabayı ilk aldığımda lpg 1,94 lira idi. Şu an en son 2,82 liradan gaz aldım.
Arabanın bana 10 aylık dönemde km de kuruş cinsinden yakıt maliyeti ekteki resimden görüyorsunuz

Ekli dosyayı görüntüle 5818

1.89'dan gaz almışlığım, 60 liraya 5 kişi full bagaj Bursa'dan İzmir'e gitmişliğim var geçen yazın başında...
2.61'den alıyorum şimdi... Hey gidi günler heey!

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
BP'nin yakıtı gerçekten kaliteli, benzini sadece BP'den alıyorum, bu aralar mazot için istasyon kararı veremiyorum, Total gitmiyor, çok yakıyor, sıfır duman. Shell ve BP iyi gidiyor, yakıt tüketimi ortalama, duman atıyor, ha birde BP'den alınca motor fazla gürültülü çalışıyor, galiba setan sayısı biraz yüksek, Opet bir kere aldım, yemin ettim daha almam, her yönden kötü. Aslında katkı koymak lazım yakıta, şu istasyonlarda satılan Würth katkısı aslında temizlik yapmıyor, bizim Türkler yanlış çevirmiş, yakıtın kalitesini arttırıyor sadece(oktan,setan)

Son düzenleme:

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Genelde menzilin biraz daha kısaldığını söylerler ama bilemiyorum. Okuduğum bir blog yazısında da oktan yüksekliğinin menzile artı ya da eksik anlamda hiç bir etkisinin olmadığını söylüyordu anlatan kişi bilemiyorum.. Shell'in dizel yakıtını ben de çok merak ediyorum ama yıllardır aracı opet'e alıştırdım, açıkçası shell kullanmak yemiyor. Malum dizel motor benzinliye benzemez, hiç de şakası olmaz keratanın :D
Abi bizim buralar hep yokuş güç gerekiyor belkide ondandır
Bende opet daha az yakiyordu ama v power da cekis muazzam artti.yakit biraz daha cabuk gidiyor gibi. Daha dun deponun 4 te 1 i kalmisti 150 liralik aldim 4 te 3 anca dolu noluyor bu fiyatlara ya.
fiyatlar canımıza okuyor ya artık bu işe çözüm lazım

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Değerli arkadaşlar, ben size danışmak istediğim bazı konular var.
Şimdi arabamızda benzin filtresi var, Lpg filtresi var. Bunlara rağmen halen nasıl motorun enjektörüne pis yakıt gidiebiliyor.
Benimde lpg enjektörüm garantiden değiştirildi.
Ama gel görki ben arabamın lpg filtresini değiştirdikten 2 3 bin km sonra oluşan bir durumdu.
Bu resimdeki küçük beyaz filtre , esas sıvı gazın depodan gecerken ilk girdiği filtre.
Büyük metalik olan ise enjektörelere varmadan önce gectiği filtre.
20160920_202344%2B%2528Small%2529.jpg

Sonuc olarak Opetten üst üste 10 depo alıp akabinde 2 adet enjektörümü kaybettim. EN kaliteli opet aygaz sanırdım. Ama malesef enjektörlerim bozuldu. Ben ilk zamanlar hep aytemizden aldım. 50 60 depo aytemiz gecmişim vardır. Ama şimdi korkuyorum. Teknik servis Shell dedi diye shelden şaşmıyoruz. Ama AYtemizdede güzel indirimler var. Üstelik shellden daha yaygın :(
Aygaz ın içeriği diğer otogazlara göre daha değişik, yakıt katkıları daha fazla ve performans olarak güzel bir yakıt.
Fakat bildiğimiz üzere LPG regülatörü, depodan gelen sıvılaştırılmış petrol gazını (Liquified Petroleum Gas) motor soğutma suyu aracılığıyla regülatörün içindeki ısıtma odalarında ısıtıp gaz halinde enjenktörlere veya ateşleme sistemine göre doğrudan karbüratöre veriyor. Aygazın içerisindeki katkılar da bu işlemlerden geçerken kimyasal katkılar filtreyi fotoğraftaki hale getiriyor, yani biz böyle düşünüyoruz ve düşüncelerimizde bizi haklı çıkarıyor. Aygazda sorun yaşayan eski arabaların sayısı oldukça fazla.

Ben sana Milangazı öneriyorum oldukça kaliteli bir gazdır, Cezayir den ithal edilir.

14 Kas 2016
173
419
1,535
Bursa
Yaşadığım şehir de 2-3 tane vardır ya da yoktur ve hiç biri yolumun üzerinde değil :(

Bizim Bursa'da bizim eve 5 ve 10 km uzaklıktaki istasyonlarda vardı. Sonra kampanya uzayınca 2 km uzaklıktaki istasyona da geldi şansa. Telefon ekranında yakıt alınıyor yazısını görünce pompa dolana kadar sırıtıyosun falan, sinirinden değil de keyiften gülüyosun ilk defa :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bizim Bursa'da bizim eve 5 ve 10 km uzaklıktaki istasyonlarda vardı. Sonra kampanya uzayınca 2 km uzaklıktaki istasyona da geldi şansa. Telefon ekranında yakıt alınıyor yazısını görünce pompa dolana kadar sırıtıyosun falan, sinirinden değil de keyiften gülüyosun ilk defa :)
Bizde de petrol ofisinin kartı var duruma göre 20-30 kuruş indirim yapıyor tek avuntumuz o :)

14 Kas 2016
173
419
1,535
Bursa
Bizde de petrol ofisinin kartı var duruma göre 20-30 kuruş indirim yapıyor tek avuntumuz o :)
O da bişey bi yerde.
Opet'in de Bkm Express ile ilk alım için tek seferlik 10 tl indirim kampanyası vardı ama baktım bitmiş.
Şimdi burda belediye otobüslerinin olduğu büyük bi garaj var, otobüslerin ikmal yaptığı, orda PO istasyonunda devlet insiyatif kullanıp 15 kuruş falan ucuza veriyor yakıtı. Vatandaş da faydalanabiliyor. Oraya uğruycam bi bakalım.

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Dün kendime bir Excel Sheet oluşturdum. Yaptığım 20,000 km yolun ortalama yakıt tüketimi çeşitli formuller ile hesapladım.
Her gün eşimi ve beni işe bırakmak kaydı ile 50,5 km yol yapıcağım.
Bu formule tüm dataları girdiğimde günlük 9,0 lira bir yakıt masrafı görünüyor. Bunun Aylık maliyeti 189,7 lira
Aylık kmsi 1060,5 km. Yılda 2250 tl masraf .:(

kansuvargun

Profesör
8 Eyl 2016
237
259
1,385
34
İstanbul
Peugeot 308 BlueHDi'ma bugüne kadar en iyi fiyat/performansı sunan Total Excellium Eurodizel oldu. BP ve Shell ile daha performanslı gidiyor ama menzil düşüyor, Opel'de hem performans yok hem menzil daha düşük. Total'de ise motor daha sessiz çalıştı, menzil daha uzadı ama Shell ve BP'nin yarım tık altında gibi geliyor performansı.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Peugeot 308 BlueHDi'ma bugüne kadar en iyi fiyat/performansı sunan Total Excellium Eurodizel oldu. BP ve Shell ile daha performanslı gidiyor ama menzil düşüyor, Opel'de hem performans yok hem menzil daha düşük. Total'de ise motor daha sessiz çalıştı, menzil daha uzadı ama Shell ve BP'nin yarım tık altında gibi geliyor performansı.
bunları gerçekten anladıysanız size helal olsun. ben gerçek 98 oktan hariç farkı göremiyorum

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım