F20 ikaz

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Bu başlık vesilesi ile sorayım, BMW için carly obd kullanan var mı?

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Tesekkur ederim, bende cok ciddi bir problem oldugunu dusunmuyorum. Dediginiz gibi yag eksiltmesi cok normal surekli yag kontrolunu yaparim zaten mars yap yola cik mantigina hic sahip olamadim malum baba dan oyle gorduk:) bakalim arabaya mars yaptim gayet saglikli calisiyor ne bir titreme ne baska bir sey. Hatta videosu var da telefondan atamadim suanda. Tabi yola cikartmadim ne olur ne olmaz ufak olan problemi buyutmeyelim yok yere en dogru sonucu saniyorum arac obd ye baglandiktan sonra alicaz gibi
evet kesinlikle öyle.bir kere yapıp şuan yapmıyorsa bana bobin hatası gibi geliyor. zaten inşallah daha ciddi bir şey değildir de bobin parası ile kurtulursunuz :)

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
606
1,465
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
evet kesinlikle öyle.bir kere yapıp şuan yapmıyorsa bana bobin hatası gibi geliyor. zaten inşallah daha ciddi bir şey değildir de bobin parası ile kurtulursunuz :)
hatayı vermeye devam ediyor ama maşallah saat gibi çalışıyor bakalım görücez perşembe günü gidicem sanayiye sağ şeritten yavaş yavaş giderim :D:D

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Bu kendin kodlama yapmana ve akü kaydı vsye de yarıyor dediler biraz inceledim ama diğer seçenekler nedir? onlarda da kodlama imkanı var mı? fiyatları nasıl vs?
Hocam kodlama için esys en iyisi. Ufak araştırmayla çoğu kodu bulmak da mümkün. Ethernet-obd kablosu alıp laptopa da esys yüklerseniz carlyden çok daha iyi olur, çünkü onda belli başlı seçenekler var sadece.

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Ben kabloyu aldım, esysde kurdum son adıma kadar ok, ama aracı gördürtemedim bir türlü. Kullanan bilgisi olan var mıdır?

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Valla ben verdim zamanında paşa paşa coding e 100 lira, istediğim özellikler açıldı. Sonra sıkıldım, orijinale çevirttim. Yalnız çevirtirken arabanın beyni çöktü. Tabi ben o sırada durumun ciddiyetini anlamadım, adama ben gideyim sonra gelirim dedim, adam gidemezsin bir yere şu an, araban çöktü diyince adamın soğuk soğuk terleme sebebini anladım :D 30 dk falan uğraştıktan sonra kurtardı beyni, hiç öyle risksiz bir iş değil, işi bilene bırakın derim. Ben Ankara mmperformance da yaptırdım coding i.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ne yağ mı eksiltiyormuş, alfa'ya sıkıştırmaya bağlı olarak yaklaşık 1500 km'de yarım litre ekliyom

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Valla ben verdim zamanında paşa paşa coding e 100 lira, istediğim özellikler açıldı. Sonra sıkıldım, orijinale çevirttim. Yalnız çevirtirken arabanın beyni çöktü. Tabi ben o sırada durumun ciddiyetini anlamadım, adama ben gideyim sonra gelirim dedim, adam gidemezsin bir yere şu an, araban çöktü diyince adamın soğuk soğuk terleme sebebini anladım :D 30 dk falan uğraştıktan sonra kurtardı beyni, hiç öyle risksiz bir iş değil, işi bilene bırakın derim. Ben Ankara mmperformance da yaptırdım coding i.
Bi ufak korkutmadı değil :) ama ben bir kere verdim o 100tlyi ikinciye vermek hem koydu hem de merak ettim bu ne olaki gibisinden. Youtube videosu izleyip 5dkda 100tl kazanılıyorsa ben de yaparım lan diyerek daldım da, olmadı. :D öyle bagajda geziyor kablo

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Bi ufak korkutmadı değil :) ama ben bir kere verdim o 100tlyi ikinciye vermek hem koydu hem de merak ettim bu ne olaki gibisinden. Youtube videosu izleyip 5dkda 100tl kazanılıyorsa ben de yaparım lan diyerek daldım da, olmadı. :D öyle bagajda geziyor kablo
Şu işine yarayabilir. Onun dışında bimmerpost'ta aklına gelecek her şeyi bulabilirsin, oraya da göz at derim.

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
606
1,465
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Evet arkadaslar bir update veriyim, suanda sanayideyim araci bagladik 3. Cylinder missfire vardi aracta soktuk 4 buji degistiriyoruz. Muhtemelen bobin de yemistir bir de bobin degisir 3. Silindirde. Asagi yukari masraf 300-500 arasi bekliyorum.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Evet arkadaslar bir update veriyim, suanda sanayideyim araci bagladik 3. Cylinder missfire vardi aracta soktuk 4 buji degistiriyoruz. Muhtemelen bobin de yemistir bir de bobin degisir 3. Silindirde. Asagi yukari masraf 300-500 arasi bekliyorum.

Bir 3. Bobinle 4. Bobinin yerini değiştirip tekrar arıza okur musunuz, gerçekten bobin miymiş emin olalım. Bir de önce buji değiştir, yine düzelmezse bobini alıp kendin de takabilirsin.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
geçmiş olsun missfire olduğundan bahsetmiş miydiniz? ben hatırlayamadım. missfire genelde zaten buji'ye delalettir :) geçmiş olsun. büyük birşey çıkmadı, bildik n13 işte :)

buji ve bobin markalarınız neydi?

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
biz yazılımlı n13'te önce sadece buji değiştik. bobini stok bıraktık. daha bir hafta içinde tahrik hatası aldık. bobini de değişince sorun ortadan kalktı. ikisini de ngk yaptık.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım