120k Ağır bakım öncesi- siz olsanız ne yapardınız?

atoprak

Profesör
Panpa puanı
1,861
Marka
Seat
Baya uygun gitmiş bence. Kazası boyası yoktu herhalde.
Piyasa baya durgun.. birde muhtemelen kavrama (bu gün eksperde de belirttiler az az titreme var diye), ve volanın bir arada kısa vadede değişmesi gerekecek, triger de kapıda... bunları yaptırsam zaten 90 dan aşşa vermezdim

atoprak

Profesör
Panpa puanı
1,861
Marka
Seat
Hocam work horse diye tabir edilen bir araç alsan daha iyi olmaz mı 301 linea accent blue egea vs
Kıymayın bana :)
3 saat geçiriyorum her gün araba içinde.. bunun bir kısmı sıkışık trafik, bir kısmıda otoban sürüşü.. toplam 180 km ...
Ben şimdi Golften sonra bu araçlarla otobana çıkarsam, 2 aya kalmaz gider yine Golf alırım.

Mantık olarak haklısınız da ... gerek yok o kadar "Work Horse" araçlara ;)

Mustafak

Panpa
Panpa puanı
2,956
Marka
Toyota
Kıymayın bana :)
3 saat geçiriyorum her gün araba içinde.. bunun bir kısmı sıkışık trafik, bir kısmıda otoban sürüşü.. toplam 180 km ...
Ben şimdi Golften sonra bu araçlarla otobana çıkarsam, 2 aya kalmaz gider yine Golf alırım.

Mantık olarak haklısınız da ... gerek yok o kadar "Work Horse" araçlara ;)
Hocam senin ilacın ev degistirmek git gel 180 km demek islam dinine göre seferi sayılmak demek :D ben o duruma mecbur olsam 100 küsur bin lira verdiğim arabayla günlük o kadar km yapmaya acırdım marka model farketmeksizin. Ama tabi 3 saat geçirmekte belli başlı konfor öğelerine mecbur kalman demek.

atoprak

Profesör
Panpa puanı
1,861
Marka
Seat
Hocam senin ilacın ev degistirmek git gel 180 km demek islam dinine göre seferi sayılmak demek :D ben o duruma mecbur olsam 100 küsur bin lira verdiğim arabayla günlük o kadar km yapmaya acırdım marka model farketmeksizin. Ama tabi 3 saat geçirmekte belli başlı konfor öğelerine mecbur kalman demek.
Evet, o da plan programda... ev değiştirme konsunuda konuşuyoruz eşimle ancak büyük olasılıkla 2019-2020 içinde fiili bir ülke değiştirme durumu da söz konusu...

Ya bir de bu ev değiştirmek demek, hele çocuk falan da olunca o kadar çok parametreyi etkiliyor ki... bambaşka bir çok konuyu denkleştirmek gerekebiliyor... bazen "aman olsun, ben seferi olayım, 730 olmadan evde oluyorum bir şekilde" diyip kendimi avutuyorum :D

Ozgur Gunes

Panpa
Panpa puanı
7,166
Marka
Volkswagen
@atoprak Ben dediğim 308 i almanı tavsiye ederim, hem İstanbul’dasın, parayı transfer ettiğin gibi arabanı teslim ederler. Arabanın detaylı birkaç fotosunj atayım sana, birde gidip incele bence. Boya koruması, detaylı iç temizliği, lokal-rötuş boyasını ücretsiz yaparlar zaten. 15-30-45 bin bakımk yetkili, 60 bin bakımı intercity de yapılmış. Temiz kullanılmış bir araba bana sorarsan. GTI almasaydım bunu alacaktım. Tork konvertörlü sorunsuz geçişleri iyi olan bir şanzıman, 120 beygirlik 0-100 ü 9.5 saniye olan az yakan performanslı bir motor, zengin donanım, inci beyazı renk. Bence en doğru tercih bu

Ekli dosyalar

Ozgur Gunes

Panpa
Panpa puanı
7,166
Marka
Volkswagen

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Panpa puanı
19,754
Marka
Mazda
@atoprak Ben dediğim 308 i almanı tavsiye ederim, hem İstanbul’dasın, parayı transfer ettiğin gibi arabanı teslim ederler. Arabanın detaylı birkaç fotosunj atayım sana, birde gidip incele bence. Boya koruması, detaylı iç temizliği, lokal-rötuş boyasını ücretsiz yaparlar zaten. 15-30-45 bin bakımk yetkili, 60 bin bakımı intercity de yapılmış. Temiz kullanılmış bir araba bana sorarsan. GTI almasaydım bunu alacaktım. Tork konvertörlü sorunsuz geçişleri iyi olan bir şanzıman, 120 beygirlik 0-100 ü 9.5 saniye olan az yakan performanslı bir motor, zengin donanım, inci beyazı renk. Bence en doğru tercih bu
Arabanin kapisinin altindaki cizikte pas mi var ?

atoprak

Profesör
Panpa puanı
1,861
Marka
Seat
@Ozgur Gunes
Selam,

O araç ta favori listemde ama bana uymayan yegane tarafı km si.
Kilometre takıntısı olan biri değilim ama yılda 45-50k km koyacağım üzerine. Yani bu araç seneye bu zamanlarda 110k civarında bir km de olacak ... araca bişey olur mu ? bence pek birşey olmaz ama ikinci fiyatı cidden düşüyor...
He mesela bu araç 30-40k km civarında olursa o zamanda bu fiyat olmaz o da ayrı ... yani uyguna alıp, uyguna vermek te bir opsiyon tabi... ben yıl başını geçireceğim gibi ...

Şu ilanlar için ne dersiniz ?
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-peugeot-308-28700-km-629090669/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-2018-peugeot-308-1.6-bluehdi-eat6-fl-xenonlu-hatasiz-boyasiz-606476414/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-2018-otomatik-cam-tavan-peugeot-308-sedef-beyaz-632509429/detay/

Bu son ilan neden böyle uygun gibi anlamadım ama... henüz de aramadım gerçi

atoprak

Profesör
Panpa puanı
1,861
Marka
Seat
D segmentin de İnsignia ve mondeo fiyatları gayet uygun bence düşünülebilir
120 lere İnsignia lar var, favorilerimde ..D sınıfı, dizel otomatik... ama hiç test sürüşü yapmadım. Aslında 1-2 günlüğüne kiralayabilecek olsam çok iyi olurdu...

Cenk

Galatasaray
Panpa puanı
31,345
Marka
Ford
120 lere İnsignia lar var, favorilerimde ..D sınıfı, dizel otomatik... ama hiç test sürüşü yapmadım. Aslında 1-2 günlüğüne kiralayabilecek olsam çok iyi olurdu...
130'a yeni kasa insignia'lar var dizel otomatik. Ustelik hiz sabitleyici v.s falan da var. Buyuk kiralama sirketlerinden bu arac bulunabilir eski kasasina oranla.

Ozgur Gunes

Panpa
Panpa puanı
7,166
Marka
Volkswagen
Insignia’da güzel bir seçenek ama yakıt ekonomisi ne derece olur bilemem. Senin gibi 40-50 bin km yapan birine yılda 1 litre fark bile ciddi etki eder.